Şimdi Ara

Regedit problemi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ... kısaca sorunumdan bahsedeyim ...
    Başlat dan çalıştır bölümüne regedit yazıp giriş yapınca explorer.exe kapanıyor 3 saniye içinde tekrar explorer devreye giriyor ... görev yöneticisindende girince aynısını yapıyor ... Sil diye bi amvo virüs temizliyicisini kullanıncada aynısını yapıyor... virüs proğramını safdışı bırakıyor... çoğu forum ve siteleri gezdim buna benzer bişey raslamadım ... çoğu forum ve sitelerde regedit i hata veren var ama bu şekilde kimsede yok ... format atmadan halletmeye çalışıyorum ... bilgisi olan ve yardımcı ola bilecek arkadaş varsa şimdiden teşekkürler ...

not: xoftspyse , Ad-Aware, Spyware Doctor,HJTInstall, sil_01062008, spybot search & destroy ve küçük bitdefender uygulamalarını kullandım sonuç alamadım.

• aynı problemi bende yaşıyorum...lütfen bilgilendirin!!!
  • bakın daha önce bu virüs ile çok sefer karşılaştım. Her seferinde saatlerce uğraşıp temizlesemde tam olarak tüm işlevsel windowsu toparliyamadım. Size tek yapın diyebileceğim windowsu yeniden kurarak ve böyle bir olayın yaşanmaması için tüm updatelerini yapıp iyi bir virüs programı kullanmanızı önerebilirim. Yinede zamanınız var ise uğraşabilirsiniz.
  • Arkadaşlar ben problemin çözümünü buldum ... yaptıklarımı paylaşayım...
    öncelikle google a ComboFix yazın bu programı indirin ve çalıştırın ... dos ortamında kendini açıyor...benim karşılaştığım olayda gizli olan sistem dosyalarını ve gizli dosyaları görünür yapamıyordum onuda hallediyor bu yazılım ... otomatik olarak bilgisayarı yeniden başlatıcaktır ... sonrasında işlemini bitirmesini bekleyin ... çok etkili bir yazılım olmamasına rağmen bu tarz autorun amwo virüslerinin gizli sistem dosyası olarak kendilerini gizlemesinden dolayı onları görünür hale getirmesi ... işlem bittikten sonra bilgisayarımı açın ... üst kısımda bulunan Klasörler butonuna tıklayın ordan sürücünüzü seçin ( c: ... d: .. e: ... vs.) önerim öncelikle sistemin kurulu olmayan diske bakmanız ... gördüğünüz gizli .exe dosyalarını silin ... bunların aynılarından sisteminizin kurulu oluğu disktede mevcuttur onlarıda silin ... autorun.inf dosyasıda ola bilir onuda silin ... sistemde silmemeniz gereken dosyalar şunlardır ...

autoexec.bat
    boot.ini
    config.sys
    ntdrtect.com
    ntldr
    msdos.sys

diğer exe ve bunlara benzeyenleri silin .. deaktiv olan virüs proğramımda çalışır hale geldi ... regedit'ede ulaşımı sağladım ... bu tarz bir duruma düşen arkadaşa yardımı olursa sevinirim ... herkeze kolay gelsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TomaDeadOne -- 26 Haziran 2009; 11:21:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.