Şimdi Ara

REFUZE NE DEMEK?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
47.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cezaevi askerliğinden(jandarma) refuze edilmenin tam olarak anlamı nedir?Refuzeliği herkes kötü bir şey olarak anlatıyor sürekli tuvalet temizliyormuşsun usta birliğinde ve alt devren dahi yokmuş.Arkadaşım tekmil verirken yanlışlıkla refuze listesine yazıldı bu yüzden morali son birkaç gündür çok bozuk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shuffy -- 27 Haziran 2009; 15:10:55 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

REFUZE Ne Demek?

"Refuze" kelimesi İngilizce kökenlidir ve "reddetmek" anlamına gelir. Türkçede "refüze" olarak kullanılır.

Bir teklifi, isteği veya daveti geri çevirmek için "refuze" kelimesini kullanabilirsin. Örneğin:

• "Üzgünüm, teklifinizi refuze etmek zorundayım."
    • "Davetiyenizi refuze etmek istiyorum, teşekkür ederim."
    • "Talebinizi reddetmek zorundayım."

"Refüze" kelimesi genellikle kibarca reddetme durumlarında kullanılır. Ancak bazı durumlarda daha resmi veya sert bir şekilde reddetmek için de kullanılabilir.

Refüze ve Ret Et Arasındaki Fark

"Refüze" ve "ret et" kelimeleri genellikle eş anlamlı olarak kullanılır, ancak aralarında bazı nüans farklılıkları vardır. "Refüze" kelimesi genellikle daha kibarca bir reddetme anlamına gelirken, "ret et" kelimesi daha kesin ve güçlü bir reddetme anlamına gelebilir.

Örneğin, bir arkadaşına akşam yemeği teklif ettiğinde ve o da "refuze" ederse, bu kibarca bir reddetmedir ve hala arkadaşlığınız devam edebilir. Ancak "ret et" derse, bu daha kesin bir reddetmedir ve belki de duygularını incitmişsindir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • YUKARI...
  • Doğrusu refizedir. Eğitim gördüğün branşta yetersizsen veya ihtiyac yoksa refize edip daha uygun bi konumda askerlik yapmanı sağlarlar.Karargah bölügüne geçip hizmet eri olursun. Tuvalet temizleme olayı en alt devreyken olabilir buda normaldir burda kısa dönem avukatlar,polislerde temizliyor ama alt devren gelince elini ayağını çekersin.
    Bende şöförlükten refize oldum üstegmenin habercisi yaptılar :)
  • Bir yerde ortalığı karıştıran adamlarda refüze olabildiği gibi,piskolojisi bozuk yada uyum sağlayaman kişilerde refüze olabilir. Kısaca kendilerine iyi yada kötü sorun çıkaran herkesi farklı yerlere yollamakla sorundan kurtulma yolu, 3-5 kez refüze olup daha sonra hava değişimleri ile askerliği bitiren adamlar vardır.
  • refize geri hizmet demektir yani angarya işleri yaptırırlar
  • ingilizce refuse den gelmektedir. yani anlamı reddedilmektir. geri hizmet filan hikaye sadece baska bi yere yollarlar. saglık problemleri nedeniyle refüze olunur.
  • Burada refuzeleri karakollara gönderiyorlarmış.Karakollar genelde 50 kişilik,doğu batı ayrımı yok.Acaba refuzelere karakollarda ne gibi bir hizmet verilebilir?Komutanlar normal askerlik yaptıklarını söylüyor.Sadece cezaevi askerliğinden eleniyorlarmış.
  • Durum biraz farklı aslında.
    Yetersizlik nedeniyle farklı bir alanda görevlendirme diyebiliriz buna.

İşkence için ya da eziyet için insan seçilmiyor. Arkadaşınızın içi rahat olsun. Sadece şu anki pozisyonunda gereksinim duyulmuyordur o kadar.

Bedensel yetersizliklerinden ötürü komando alaylarında da refize olayları sıklıkla yaşanır.
    Bence gönlünüzü geniş tutun.

Ben sen refizesin temizle helayı denildiğini görmedim hiç. :)
  • kardeşim benim kolumda çizik var fakat ben refize olmak istemiyorum bana yardım edebilirmisin
  • kardeşim refize olmak kötü birşey deil.. çoğu zamanda kişinin kendi elinde olan birşey değildir.

örneğin cigerlerin rahatsız astım var. koşamıyosun tıkanıyosun ilaç alıyosun refize olursun.

psikolojik sorunu olanlarda refize edilir ancak onlara refizeden çok rdm okdunu redeme. denir.

bizim bölük 260 kişiydi .. 70 tanesi şoför ve meslekçi gitti.

30 tane kadar refize. ve 15 kadarda redeme çıktı . geri kalanı tim oldu. bu sadece bi bölükden çıkan

şimdi sölediğin gidi refize ve redemeler paso wc temizlemez. afedersinde o kadar wc yok askeriyede:)

genelde redemeler psikolojik rahatsızlık olduğundan ve ilaç aldığıdnan silah alamaz. onalara silah verilmez.

koğuşcu olur wc olur yemekhaneci olur mıntıka sorumlusu olur vs..

normal refizelerde bu şekilde olur yazıcı da olur postada olur ..

misal wc ye düştün .13 aymı temizlicen.. alt devren yokmuş. kim dedi.. senden sonra hiçmi refize gelmicek.??? bi refize sizin tertipdemi çıktı??

her dağıtımda bi okadar daha refüze gelir .. seni wc ye verip senden sonra gelen refizeyi komutan şöforu yapmıcaklar .. ondan sen sorumlu olcan .. böle dewam edicek.

• bırak bu arkadaşım ayaklarını seni kitlemişler refizeye :D
    şafak atar baba tuvalet temizliğinde :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.