Şimdi Ara

Referans Vega 56 Heatsink lehim problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, elimdeki Gigabyte stok soğutuculu vega ekran kartımın çok yüksek sıcaklıklarda çalışmasından dolayı termal macun ve termal pad yenilemesi yapmak için açtığımda içindeki alüminyum blok'un alttaki bakır plakayla bir kısmının ayrı olduğunu gördüm ve düzeltmek için bir miktar uğraştım fakat kullanılamayacak hale geldi ne yazık ki, size sorum bu parçayı temin edebileceğim bir yer biliyormusunuz. Eğer temin edemez isem mecburen sıvı soğutma yapacağım ve bunun hakkında önerileriniz var mı? Teşekkürler

• Up
  • Merhaba konu ile ilgili 1 yıl geçmiş fakat nasıl bir çözüm buldunuz merak ettim

• cemania C kullanıcısına yanıt

Merhaba, forumdan bir arkadaşın kullanmadığı eski soğutma bloğunu alarak çözüm buldum fakat bununla yetinmeyip soğutucu bloğun gpu zarı ile temas eden kısmını 2000 kum'a kadar su zımparasıyla ayna gibi yaparak ve ek termal ped'ler koyarak normal şartlarda çok yüksel ısılarda çalışan bir kartı o.c ile 72 derecelerde tutmayı başardım. :)

• bende termar pasta değiştirdikten sonra heatsinkin tam oturmadığını düşünüyorum. karttan çıkan hava soğuk faka çekirdek 65 dereceleri görüyor. normalde 55 dereceyi geçmemesi gerekiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.