Şimdi Ara

Referandum için seçmen listeleri ilan edildi: Nerede oy kullanacaksınız? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
4.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hıhı sorarsın tarafsız olmayacak bir başkan varken hemde,hemde bu kadar güçlü yetkileriyle kendi partisine destek verecekken soracağız hemi tamam o zaman hayır diyeceğiz saol.
  • fetö pkk avrupa veya başörtüsü ve ezan yasaklayanların yanında durmamak için evet oyu kullanıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 15 Mart 2017; 1:8:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Altay-

quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Ülkede yolsuzluklara,israfa,işsizliğe dur demek için,turizm,ekonomi,çiftçilik bitirilmemesi için,adam kayırma,torpile izin verildiği için hayır.

Yalnız sen Hayır oyu verirsen eski sisteme devam etmiş oluyorsun hatırlatırım. Bunların referandum ile alakası olmadığını bilmediğin halde oy kullacaksan boşuna kullanma, ülkeye zarar veriyor senin gibiler.

Yeni sisteme göre ülkede siyasi istikrar olacak, bu kesin. Siyasi istikrarda ise ekonomik düzelme ve gelişme de kaçınılmaz olur. Bizdeki tüm mesele siyasi istikrarın önüne taş koyma ve engelleme. Dış güçler diye millet dalga geçiyor ama Gezi eylemi öncesi doların fiyatı ile gezi sonrasına fiyata bak. 15 Temmuz öncesi dolar 3 lira bile değildi ama 15 temmuz sonrası nerelere kadar geldi. Onlarca badire atlattı bu ülke. İşin en zoru da bunları sizin gibilere anlatması.

Siyasi istikrar olacakmış, 15 senedir sanki koalisyon var, kafa mı buluyorsun sen insanlarla? Halk tv yi azalt demiş birde, sen akit i azalt önce. Bu sistemin başına Atatürk gelse yine Hayır yine Hayır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Cok sinirli yetkilerine ragmen onca duble yol , kopru ve havaalani yapildi.
    Kisitli yetkilendirmelere ragmen ekonomi sahlandi, TL inanilmaz bir deger kazanma trendi yakaladi.
    Rahat rahat sokaga cikamadigimiz donemler geride kaldi, artik teror tehdidi ve bomba patlamasi riski olmadan vatandas rahat rahat ulkesinde dolasabiliyor.
    Yurtdisi ile olan iliskilerde Turkiye artik edilgen konumda degil. Uluslararasi duzeyde pek cok onemli karar artik Turkiye'nin de onayi olmaksizin yapilamiyor. Gercek bir diplomatik basari hikayesi yazildi bu kisitli yetkilerle.
    Eger milletvekili secilebilme yasi 18 olsa idi nice akli-selim pirlanta gibi gencler ideolojileri ve halki temsil edebilecek, oss calismak ya da sivilce azaltma yontemlerini arastirmak yerine kanun koymak, vatan millet yonetmek gibi islerde kendilerine yer bulabileceklerdi. Bu dehset verici handikapa ragmen milletvekillerimiz canla basla calisip kendi cikarlarini hic dusunmeksizin vatanimiz icin bir seyler yapmaya calistilar.
    Tubitak olmasi gerektigi gibi sadece bilimsel unsurlari inceleyen, pek cok yurt disi bilim komitesinin arastirmaya curet edemeyecegi hususlarda ilerlemeler kaydetti. Bugun genclerimiz Tubitak'ta calisabilmek, bilim adina ve sadece bilim adina ilerleme kaydedebilmek icin ellerinden geleni yapar haldeler.
    Internette bulunan zararli icerikleri kaldirmak icin mahkemeden karar almak uzun suruyordu "demokratik" hukuk kurallari cercevesinde. Secilmis, yetkin ve yuksek egitimli milletvekillerinin kararlarini hizli bir sekilde yururluge koymak icin hukuk adi verilen olusumun minik engeller koymasi hic guzel olmuyordu. Artik cok sukur ki zararli icerikle doldurulmus sosyal medya cok hizli bir sekilde yasaklanabilir hale geldi ki vatandas zararli icerikten kurtulabilsin diye.

Bakin bunlar hep kisitli yetkilerle yapilan, vatan icin ve sadece vatan icin cabalayan insanlarin icraatleri. Yazarken gozlerim doluyor.
    Cok sukur ki artik bu handikaplari kaldirip, tam yetki, full yetki vererek ulkemizi costurma firsati veriliyor halka. Iste bu yuzden evet.

Sen hangi ülkeden bahsesiyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben meclisi savunalım cumhuriyete demokrasiye sahip çıkmak hepimizin görevi deyince bazilari bana saldiriya geçmiş , şaşiriyorum. Şu değerler karşisinda bile ortak görüş sunamayacak kadar ne zaman ayriştik , kimler bizi birbirimize düşürdü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • #HAYIR ÇIKARSA NE İÇ SAVAŞ ÇIKAR NE DE ÜLKE BÖLÜNÜR
    FAKAT BAŞKANLIK GELMEDEN @RT_Erdogan GİDERSE
    ÜLKE DE BÖLÜNÜR İÇ SAVAŞTA ÇIKAR
    O YÜZDEN #EVET

• javaprof ,ne istedik te vermedik diyen
    a) rahmetli dedem
    b) yüzyılın şahsı(!)

• NHTSRC , araştırırsanız (sanmam) erdoğının fanatiklerinin en çok olduğu yerde döviz hesaplarının en çok olduğu yerdir.

ülkemi seviyorum ama dolarıda seviyorum mantığı nasıl bir mantık

HAYIR cıyım Borsacıyım.6 senedir orda param.ülkeni seviyorsanız dolar değil borsada tutacan.

• Pkk da evet diyiyormuş,ne yapcaz evetçiler.siz HAYIRCILARı terorist ilan ederken Pkk evetciler'le.

• Mephalay M kullanıcısına yanıt
    18 yaşındaki genç bu yaşta kendine ne katabilmiş ki milleti temsil edecek. daha ergenlik çağında yüzündeki sivilceler geçmeden böyle bir yetki verirseniz ne olur. belli kişiler için hazırlanmış olduğu bir madde olduğu ne kadar belli. üstüne askerlikten muaf tutulması ayrı bir dert.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Haydi bismillah.
    The Rise Of Turkey

Referandum için seçmen listeleri ilan edildi: Nerede oy kullanacaksınız?

bu yasayı kişiye bağlayacak kadar düşünemiyorsunuz? bu resmini koyduğun zat ölümlü farkındasın dimi? bu zattan sonra kimin geleceğini kimse bilemez. senin evet verdiğin oy devletin başındaki adamı dokunulmaz yapıyor, yasama yürütme ve yargıyı tek kişiye veriyor. oraya ne niyetli kişilerin geleceğini kim garanti eder. dedelerimiz kanlarıyla verdi bize bu cumhuriyeti. otur da bir oku evet dediğin şeyleri. particilik yapma. vatanını düşün kişileri değil.

• -Altay- kullanıcısına yanıt
    yazık...
  • mustafaaydemir kullanıcısına yanıt
    Rte yokken de iç savaş yoktu bölünme yoktu. şimdi o gidince iç savaş çıkması düşündürücü..
  • Burada Evet ya da Hayır yazmanın hedef tahtasına dönmekten bir farkı yok. Cevabınızı oy pusulasına basın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    bahsettiğin örgütleri bu konuma getiren ve ülkeyi 15 yıldır yöneten senin desteklediğin zihniyet.
  • muhtara sormak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkm_evo

bahsettiğin örgütleri bu konuma getiren ve ülkeyi 15 yıldır yöneten senin desteklediğin zihniyet.

fetöyü bitiren kim ve suriyede amerika ve rusya olmasa pydyi de bitirecek olan kim?ışid e en büyük zararı veren kim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 15 Mart 2017; 10:52:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkm_evo

18 yaşındaki genç bu yaşta kendine ne katabilmiş ki milleti temsil edecek. daha ergenlik çağında yüzündeki sivilceler geçmeden böyle bir yetki verirseniz ne olur. belli kişiler için hazırlanmış olduğu bir madde olduğu ne kadar belli. üstüne askerlikten muaf tutulması ayrı bir dert.

45 ÜLKE DE SEÇİLME YAŞI 18 DÜNYA GÜVENİRKEN GENCİNE SİZİN GÜVENMEMENİZ NE KADAR İLGİNÇ 18 YAŞINDA Kİ GENÇLER DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞİRKETLERİNDE YÖNETİCİ KADROLARINA GİRERKEN SİZLERİN GENÇLERİMİZİN ÖNÜNÜ KESME ÇABALARINI HAYRETLE İZLİYORUZ MAK.10 KİŞİNİN ASKERLİKTEN MUAF OLMASI NE BU ÜLKEYİ BATIRIR NE DE ASKERİ ZAAFA UĞRATIR Kİ MECLİSTE VEKİL OLMAKTA ASKLERLİK GİBİ VATANİ BİR KONUDUR YANLIŞTA ISRAR ETMEYİN ANAYASANIN 18 MADDESİ DE BU ÜLKENİN HAYRINADIR OKUMADIĞINIZ BİR KONUDA KONUŞMAYIN..!

• quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Haydi bismillah.
    The Rise Of Turkey

Referandum için seçmen listeleri ilan edildi: Nerede oy kullanacaksınız?

bu yasayı kişiye bağlayacak kadar düşünemiyorsunuz? bu resmini koyduğun zat ölümlü farkındasın dimi? bu zattan sonra kimin geleceğini kimse bilemez. senin evet verdiğin oy devletin başındaki adamı dokunulmaz yapıyor, yasama yürütme ve yargıyı tek kişiye veriyor. oraya ne niyetli kişilerin geleceğini kim garanti eder. dedelerimiz kanlarıyla verdi bize bu cumhuriyeti. otur da bir oku evet dediğin şeyleri. particilik yapma. vatanını düşün kişileri değil.

Yasama yürütme yargı. En başta kararsızdım hayır tarafındaydım ama pakedi okudukça anladıkça evete kaydım. Aym atanması değişmedi zaten aynıydı burada bir sıkıntı yok yalnızca askeri mahkemeler kalktı. Hsknın ise yarısını meclis atayacak herkes buraya takılmış ama burada iktidar parti öbür partilerle anlaşmak zorunda. Çünkü istedikleri çoğunluk önce 3/2 olmazsa 5/3.

Yürütme zaten tek bir partiye ait olması gerekir. Ne bk anlaşmazlık yaşamalı ne cb ile bb. Her şey uyum içinde olmalı.

Yasama zaten aynı şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• javaprof kullanıcısına yanıt
    fetöyle bugune kadar işbirliği yapan kim onu Allah'ın mucizesi ilan eden kim, bitsin artık bu hasret diyip okyanus ötesine selam yollayan kim. pkk ile osloda dolmabahcede masaya oturan kim, valilere dokunmayın talimatını veren kim, ışid denen zıkkıma bir kaç öfkeli genç diyen ve onlara silah yardımı yapan kim. barzani muhattabım değilsin diyip bayragını göndere ceken kim.... bunlar devede kulak bile sayılmaz.. tutturmuşsunuz bir köprüdür yoldur gidiyor. geçiş taahhütüne ulaşmayan her günün ücreti bizim cebimizden çıkıyor.. tabiki iyi şeylerde yapılmıştır bu ülkede ama bunlar evet demek için bir sebep değil..

aslında bu kadar uzun yazdığıma pişman oldum ömrümün 6 dakikasını size harcadım. ama ne yapalım işte her şey vatan için.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.