Şimdi Ara

Reeder A8iW [ANA KONU] - 8inç 32GB Intel Quad 1.83GHz 1280*800 IPS (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
10
Favori
33.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu şarj yüzde 40 tayken kapanma olayı çözümlendi mi
  • gokhan_24 kullanıcısına yanıt
    Hayır 1 haftayı geçti hala devam ediyor, tam şarj iyi gitti derken kapanıyor tak diye
  • bende almayı düşünüyodum
  • Du battery saver (pro) uygulamasını yükleyip denermisiniz, benim eski pipo tabletimde batarya seviyesi %30 olunca kapanıyordu, bu uygulama ile batarya seviyesi %15`e kadar gibi düzelme olmuştu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperious

Arkadaşlar Merhaba,

Daha önce Reeder A8i ve A7S IPS konularını açmıştım, incelemelerime Reeder'dan girdim Reeder'dan devam ediyorum fakat yakın zamanda Meizu MX4 incelemem de geliyor belirteyim

Ürünü bir siteden sipariş verdim inceleyip iade etmek üzere fakat oldukça keyif verdi, bir ara elimdeki A8i'yi satıp üstüne almayı bile düşündüm

Ürünün inceleme videosunu çektim fakat paylaşmadan önce sizlere genel bir bilgi vereyim

Teknik Özellikler:
    -Intel Atom Z3735G Quad Core (Dört Çekirdek) 1.83 GHz İşlemci
    -Intel Hd 7.Nesil Grafik Birimi
    -32 GB Dahili Hafıza (64 Gb'a kadar MicroSD kart ile arttırılabilir)
    -1 GB Ram
    -8 inç 1280*800 IPS Ekran
    -5 MP Arka/2 Mp Ön Kamera
    -4400 mAh Batarya Kapasitesi
    -Metal/Alüminyum Kasa
    -8.8 mm Kalınlık, 250 Gr. Ağırlık
    -Android 4.4 (Windows 8.1 yüklenebilir BayTrail tabanlı olmasından sebep, onu da yakın bir zamanda videoda paylaşacağım)

+++Ürünün Artıları+++
    +Ürünün işlemcisi ve grafik işlemcisi gayet hızlı ve stabil
    +Dahili depolama alanı oldukça yüksek ve hızlı çalışıyor (kullanıcıya 27 GB gibi bir büyük alan kalıyor)
    +Ürünün metalik malzemesi kalite hissi yaratıyor
    +Windows 8.1'e geçiş olanağı var (yazılım ile)
    +Kamerası ortalamanın üzerinde yeterli
    +Kutu içeriğinde ekran jelatini çıkıyor, oradan buradan aramak yok

+++Ürünün Eksileri+++
    -Ram 2 GB olsa ilerisi için avantaj olurdu, ama çalışmasında hiçbir sıkıntı yok arka plan oldukça seri çalışıyor
    -8" dikdörtgenimsi boyutu parmağı ufak olanlar için dezavantaj oluşturabilir.

Eksiler demişken, çoğu yerde teknik servisi ile ilgili sıkıntılar belirtilmiş, reeder'ı yerinde gören birisi olarak yeni teknik servis düzenlemeleri ve geliştirmeleri geldiğini belirttiler. Intel'den bir ekibin yeni servis düzenini organize ettiğini ve yeni bir altyapı ile hareket ettiklerini belirttiler. Bunu da dip not olarak belirtmek istedim.

Ürünün İnceleme Videosu:

Yakında Windows8.1'e nasıl geçileceğini de bir video olarak paylaşacağım.

Sorularınız varsa cevaplayabilirim

selam arkadaslar. pekı reeder a7is e wındows 8 yüklenebiliyormu?

Hocam ben pek kullanma fırsatım olmadı hemen iade ettim ama bir araştırma yapıp olmadı Reeder'a bir sorayım
  • gokboru9 G kullanıcısına yanıt
    Hocam BayTrail tabanlı (4 çekirdekli)işlemci olmadığından pek mümkün değil gib gözüküyor
  • peki a8i mi bu mu? bide bu android limi geliyo sonradan mı windows olcak yoksa 5.0 güncellemesi ile android devam mı edecek
  • Öncelikle inceleme için teşekkürler.
    Ben de bu tabletten almak istiyorum ama bahsettiğiniz batarya problemini yaşamak istemiyorum. Acaba herkes bu sorunu yaşıyor mu ya da sorunun çözümü var mı?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhantuter -- 15 Ocak 2015; 21:36:31 >
  • valla ben alıcam galiba fiyatına göre iyi tablet netten reeder yetkilisiyle de görüşütüm android 5.0 da alıcakmış bu sayede batarya sorunuda çözülür diye tahmin ediyorum.Kendi açımdan önemli özellikleri 1280*800 ekran ve hdmı çıkışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan_24 -- 15 Ocak 2015; 22:21:31 >
    Android 5'in ne zaman çıkacağı hakkında bir fikrim yok ama tut ki düzelmedi?
  • batarya sıkıntısı bende olmadı wındows'a gecırmek ıcın teknık servıse gonderecegım
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNtibiotiq

batarya sıkıntısı bende olmadı wındows'a gecırmek ıcın teknık servıse gonderecegım

tabletten menun kaldın mı kardes bide bu widowsa geçmenin avantajları neler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan_24

quote:

Orijinalden alıntı: aNtibiotiq

batarya sıkıntısı bende olmadı wındows'a gecırmek ıcın teknık servıse gonderecegım

tabletten menun kaldın mı kardes bide bu widowsa geçmenin avantajları neler

Tabletten memnunum bu bazda ve özelliklerde bana göre çok çok iyi bir tablet batarya sıkıntısı olanların nasıl bir hata veya problemle karşılaştıklarını bilmiyorum aralıklsız elimden bırkmadığım zaman 3,5 - 4 saat oyun (clash of clans,SimCity,Gta,Fifa) int. film ızlmelerım ıcınde dahıl 4400 mah batarya için % 45-50(%48) lere düşmesi ideal benım ıcın windows içinde yeni deneyım ıcın gecırmek ıstıyorum wındowslu w7ic incelemiştim bundan özelliklerı düşük olmasına rağmen uçuyordu m.hızmetlerıne sordugumda androıdten daha stabıl ve daha ıyı perfonmas alacagımı soyledı avantajlarınıda gecırdıgım zaman ıns paylasırım

• aNtibiotiq kullanıcısına yanıt
    3,4 saatte %45'e inmesi tabi ki muhteşem, ama sorun şu ki; bazı kullanıcıların tableti %45'de kapanıyor yani aslında %0 a iniyor.
  • Merhaba

Öncelikle inceleme muhteşem olmuş, tebrik ederim, eline sağlık.

Gelelim benim tecrübeme:

Ben bu tableti birkaç gündür kullanıyorum. Aslında bütçeme uygun olacak ve beni 1-2 sene idare etsin diye düşünerek Samsung Tab 4 alma düşüncesiyle yola çıkmıştım. 1-2 yılın sonunda daha iyi bir şey alırım diye düşünüyorudum. Bimeksteki arkadaş beni bu tablete yönlendirdi, tabletin özellikleri gerçekten çok iyi olduğundan almaya karar verdim ama soru işaretleri de vardı tabi bu markayı ve cihazı tanımıyordum. Ama şu ana kadarki edindiğim izlenim tablet eşdeğerleriyle kıyaslayınca tam bir f/p canavarı. Resmen uçuyor. Birçok artı özelliği de cabası. Hiçbir şekilde kasma donma falan yok. Windows yüklenebilmesi, 32 gb hafızası, HDMI ve USB girişleri, ekran kalitesi vs. hepsi çok çok iyi.

Gelelim bahsedilen batarya problemine. Bu problem benim de ilk etapta başıma geldi ve cihaz %30 civarı pat diye kapandı. Tabi üzerinde fabrika şarjı vardı diye normal karşıladım. Sonra gece 6-7 saat şarj edip ertesi gün tekrar kullanmaya başladım ve bu sefer %10 civarında kapandığını gördüm ve bu yüzdeye kadar bana yaklaşık 8 saat internette gezinme ve 1 saate yakın da oyun performansı verdi. ( Oynadığım ve denediğim oyunlar Hill Climb Racing, Biraz Angry Birds ve biraz da Okey ). Daha sonar tekrar şarj ettim ve henüz çok kullanmadım. Sonucu tekrar göreceğiz bakalım. Ama benim düşüncem zamanla toparlayacağı yönünde. Çünkü bir düşüş var.

Sonuç: Pil ile ilgili problem düzelecek gibi duruyor. Benim gibi düşünüp fazla para vermek istemeyen arkadaşlar kesinlikle alabilir cihazı. 1-2 yıl beni idare eder mi diye düşünüyordum ama sanırım daha uzun sure arkama bakmadan kullanacağım gibi duruyor.
    Hele bir de Android 5.0 gelsin, o zaman kimse tutamaz bu cihazı, sonuçta 64 bit desteği de var. Umarım biraz yardımcı olmuşumdur.

Edit: Müşteri hizmetleri ile internetten yaptığım görüşmede öğrendiğime gore pil sorununun yazılımsal bir problem olduğunu tespit etmişler ve bu hafta bunu düzeltmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacaklarını söylediler. Ayrıca Lollipop güncellemesi de olacakmış ama zaman veremiyorlar. Windows yükletmek isteyenlerin tabletlerini teknik servise göndermeleri gerekiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adler03 -- 16 Ocak 2015; 16:19:07 >

• teşekkürler gerçekten bilgilediricı yorumlar. Bende alcam aslında bugun gittim bimekse orda yoktu tesadüfen teknosada gördüm ama bikez daha düşüneyim dedim ama bu cevaplardan sonra %99 alcam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım merak edip hepsiburada'dan satın almış, dört gün kullanıp dün iade etmiş.. Batarya seviyesi %38-37 gibi olunca kendiliğinden kapanıyormuş..
    Bir kaç batarya koruma uygulaması test etmiş, Du battery saver ve 2 battery saver ile ancak ekran kullanma süresi 5,5 saat civarı süre almış..
    Bence yazılımsal bir sorunu olabilir, güncelleme gelirse batarya stabilitesi düzelir diye tahmin ediyorum..

Hocam dilediğiniz zaman androide dönüp dilediğinizde Windowsa çevirebileceksiniz, yazılımı yakın zamanda hazırlamayı planlıyorum

• Arkadaşlar bu arada, bataryada sorun yaşayanlar Windows 8.1 e çevirmek için servise gönderdiğinde sorunun çözüleceğini düşünüyorum Ayrıca Android 5.0 güncellemesi gelecek olması da hoş olmuş

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.