Şimdi Ara

RECYCLER virüsünden nasıl kurtulacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
49.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şyle bir sorunum var dostlar. Bilgisayarımda RECYCLER diye bir virüs yada trojan var. Nod32 görmüyor. Kendini sistem dosyası gibi yapmış. (Çöp kutusunun dosyası değil. RECYCLED'dan bahsetmiyorum.) Elle shift+delete ile siliyorum 10 dakika sonra geri geliyor.

Kafedeki çoğu bilgisayarda var. Birkaç anti spayware programla tarattım görmüyor. Bir forumda bir arkadaşım uzun uzun nasıl kurtulacağımı yazmış ama tek tek 34 bilgisayarda yapmam 2 günümü alır. Bana nasıl kurtulacağıma dair yardım edebilir misiniz?

Çalışıp çalışmadığını test etmedim ama siz yine de buyrun manuel temizlemeye.
    quote:

Virus Adı: Worm_Autorun.CG ( recycler.exe,ise.exe,lsee.exe)

Platform: Tüm Windows Işletim sistemleri

Saklanma Şekli: Recycler Dosyasına bürünme ( Geri Dönüşüm Kutusu )

Çoğalma Şekli : Usb Flash Memory ve Network Share

USB storage araçlarından Recycler adıyla bulaşan bu virusu çalıştırdığınız anda ip (209.11.245.18) adresine bağlanıyor ve kendisine bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak hemen sahibinin ona komut vermesini beklemeye başlıyor.

Eğer wormu bulaştıran bir kişi yeterli önlemi almaz ise saldırgan bilgisayarınızda daha fazla komut çalıştırabiliyor. Mesela bilgisayarınızı internet bağlantınızı kullanarak başka bilgisayarlara bağlanmak ve bağlandığı bilgisayarlar ile beraber toplu olarak saldırılar düzenleyebilir. Ayrıca her bilgisayarı açtığınızda tekrar internete bağlanıp aynı işlemleri yapıyor ve wormu yazan kişiden komut bekliyor.

Bilgisayar bulaştıktan sonra tam olarak saklandığı yer ise
    C:\RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\ise.exe

Gelelim recycler (ise.exe,lsee.exe,desktop.ini ) virusunden nasıl kurtulacağınıza;

Öncelikle Başlat > Çalıştır command (cmd.exe) yi açalım.
    Aşağıdaki komut ile Explorer (explorer.exe) yi sonlandıralım.

TASKKILL / f / im explorer.exe

cd \ yazın ve cd \Recycler klasörüne girin

\ S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013 \ klasörünün salt okunur ve gizli dosya özelliklerini kaldırın.

attrib-r-s-h S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013

Dosyanın ismini aşağıdaki komut ile değiştirin.

ren S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013 omer

Windows Explorer ı açın.

explorer.exe.

omer Klasörünü bulun ve içindeki ise.exe, isee.exe and desktop.ini dosyalarını silin.

Başlat > Çalıştır a Regedit yazarak açılan pencerede;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\
    {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAX5-90401C608512}
    StubPath = “C:\RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\ise.exe”

değerini silin. Bu ise.exe nin açılışta çalışmasını sağlayan regedit kaydıdır.

Tüm sürücülerde ( C:,D:,E:…) Autorun.inf klasörü oluşturacağından bu dosyayı notepad ile açarak içeriğini temizleyin.

Autorun.inf içeriği bu şekildedir;

[autorun]
    open=RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\ise.exe
    icon=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll,4
    action=Open folder to view files
    shell\open=Open
    shell\open\command=RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\ise.exe
    shell\open\default=1

• Bu virüsü silemiyorum ama bilgisayar açıldıktan sonra açıldıktan sonra tüm izinleri kendi adıma veriyorum ve
    kayıt defterindeki parametre iznini de kendi adıma ayarladıktan sonra RECYCLER ve System Volume Information klasörlerini siliyorum. USB bellek takarsam onların da iznini değiştirip temizliyorum. Bilgisayar kapanıncaya kadar temiz duruyor. Yukarıdaki sonlandırma, değiştirme komutlarını uygulayamadım, hata verdi. Biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz han

Bu virüsü silemiyorum ama bilgisayar açıldıktan sonra açıldıktan sonra tüm izinleri kendi adıma veriyorum ve
    kayıt defterindeki parametre iznini de kendi adıma ayarladıktan sonra RECYCLER ve System Volume Information klasörlerini siliyorum. USB bellek takarsam onların da iznini değiştirip temizliyorum. Bilgisayar kapanıncaya kadar temiz duruyor. Yukarıdaki sonlandırma, değiştirme komutlarını uygulayamadım, hata verdi. Biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz? Teşekkürler.
    Başka bulaşan yok herhalde bu şerefsiz virüse.
  • arkadaş lar komuta felan gerek yok tek taomanız gereken (ComboFix) adlı programı indirim
    calıştırmak dikkat anti vurus yazılımlarını kapatın
    calıştırın ve koltunuza yazlanın 1 dakkada temizliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: heroo

arkadaş lar komuta felan gerek yok tek taomanız gereken (ComboFix) adlı programı indirim
    sistem geri yüklemeyi kapatın o dosya gitmez ama içindeki virüsler gider.Aynı çözüm system volume information klasörü içinde geçerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzman1994

sistem geri yüklemeyi kapatın o dosya gitmez ama içindeki virüsler gider.Aynı çözüm system volume information klasörü içinde geçerlidir.

Alıntıları Göster
    yokmu bunu silmenın yolu acaba detaylı antıcak kımse yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DyaVoL

yokmu bunu silmenın yolu acaba detaylı antıcak kımse yokmu

Alıntıları Göster
    Bu bir sistem dosyası virüs falan değil.Çözümü çok kolay tek yapmanız gereken Araçlar>Klasör seçenekleri>Görünüm>Çubuğu aşağı indirip Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(Önerilen) kutucuğunu işaretleyin.Gizli klasörleri göster deseniz bile korunan bir sistem klasörü oldugu için(virüs değil)görünmeyecektir..

• quote:

Orijinalden alıntı: dduzce

Bu bir sistem dosyası virüs falan değil.Çözümü çok kolay tek yapmanız gereken Araçlar>Klasör seçenekleri>Görünüm>Çubuğu aşağı indirip Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(Önerilen) kutucuğunu işaretleyin.Gizli klasörleri göster deseniz bile korunan bir sistem klasörü oldugu için(virüs değil)görünmeyecektir..

Alıntıları Göster
    Aradıgın sey burda

http://rapidshare.com/files/265505689/sil.rar.html

• quote:

arkadaş lar komuta felan gerek yok tek taomanız gereken (ComboFix) adlı programı indirim

e5188982.exe olarak external harddisk'kime bulaşmıştı Combofix ile düzeldi. Teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

Aradıgın sey burda

http://rapidshare.com/files/265505689/sil.rar.html

kardeşim bi linki yenileye bilirmisin!
  • quote:

combofixten denedim yanlız harddiski çıkartıp tekara taktığım vakit dosyalar geri gelio neden olabilir acaba?
  • quote:

combofixten denedim yanlız harddiski çıkartıp tekara taktığım vakit dosyalar geri gelio neden olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashim41

Alıntıları Göster
    selam ben denedim Oldu .Gerçekten Çok kötü virüs Arkadaşlar Şu Pogramı İndirip Deneyin Ben Denedim Oldu .
    Buyur Program

DRACULAVirusTemizleyiciV3.0 bunu indirin ::) kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tangoo245

selam ben denedim Oldu .Gerçekten Çok kötü virüs Arkadaşlar Şu Pogramı İndirip Deneyin Ben Denedim Oldu .
    Buyur Program

DRACULAVirusTemizleyiciV3.0 bunu indirin ::) kolay gelsin

Alıntıları Göster
    biraz hort olacak ama

durum cubuguna yazin G:\DCIM diye

benim sorunum dcim klasorunu acamiyordum hata veriyordu , fotograf makinemde bu yolla resimlerimi kurtardim )

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0DECB8E5A

biraz hort olacak ama

durum cubuguna yazin G:\DCIM diye

benim sorunum dcim klasorunu acamiyordum hata veriyordu , fotograf makinemde bu yolla resimlerimi kurtardim )

Alıntıları Göster
    Buyrun Arkdaşlar şurda var Tıklayın

• quote:

Orijinalden alıntı: BuYaZ

tesekkurler dostum takili olmasi gerekiyor mu usb?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

quote:

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5A922C67E

quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

quote:

evet

Alıntıları Göster
    arkadaşlar aynı dert bendede var nasıl kurtulcam bu zıkkımdan ama bendeki flaş bellekte

• quote:

Orijinalden alıntı: slayer6606

arkadaşlar aynı dert bendede var nasıl kurtulcam bu zıkkımdan ama bendeki flaş bellekte

Alıntıları Göster
    Bellekte olması işi kolaylaştırıyor. Çok önemli birşeyler yoksa sil gitsin.

Yada temiz bir kaspersky kurulu pc bul, yada deneme lisansı ile kur temizle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Bellekte olması işi kolaylaştırıyor. Çok önemli birşeyler yoksa sil gitsin.

Yada temiz bir kaspersky kurulu pc bul, yada deneme lisansı ile kur temizle...

Alıntıları Göster
    kasperk yüklü ama silmiyor kardeşim combofix denedim olmuyor acaba kilit felan ola bilirmi ? arkadaşa vermiştim çünkü oda bilmiyor noldugunu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.