Şimdi Ara

REÇİNE LEKELERİ NASIL TEMİZLENİR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
164.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kil denilen ürünü kendimiz hangi ölçü nispetinde uygulayabiliriz? Ayrıca hangi firmanın kili iyidir? Nerde bulabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

beyler ağda gibi reçineleri ağda temizleme yağı ile çıkartabilirsiniz kozmetikçilerde mevcut 5 TL yarım kilosu

REÇİNE LEKELERİ NASIL TEMİZLENİR

bunun gibi bişi işte

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, kuş pisliği üzerine damlayan ve 5 aydır bekleyen reçineyi bugün aşağıda arkadaşın önerisiyle ağda kutularının içinden çıkan yağlı mendille denedim. Biraz beklettikten sonra rahatlıkla çıktı. Çamurluğun üzerine yapışkan bir leke vardı onun da üzerine bu yağlı mendili sürdüm oda tırnakla sürtünce çıktı. Neticede yağ ama inşallah sabah farklı bir durumla karşılaşmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfatih

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

beyler ağda gibi reçineleri ağda temizleme yağı ile çıkartabilirsiniz kozmetikçilerde mevcut 5 TL yarım kilosu

REÇİNE LEKELERİ NASIL TEMİZLENİR

bunun gibi bişi işte

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, kuş pisliği üzerine damlayan ve 5 aydır bekleyen reçineyi bugün aşağıda arkadaşın önerisiyle ağda kutularının içinden çıkan yağlı mendille denedim. Biraz beklettikten sonra rahatlıkla çıktı. Çamurluğun üzerine yapışkan bir leke vardı onun da üzerine bu yağlı mendili sürdüm oda tırnakla sürtünce çıktı. Neticede yağ ama inşallah sabah farklı bir durumla karşılaşmam.

Yardımcı olduysam ne mutlu , bir süprizle karşılaşacağını sanmıyorum, yağ yüzeye tutunan yapışkanla yüzey arasında tabaka oluşturuyor ve kolay çıkmasını sağlıyor. Asıl yıkamacıların yaptığı gaz yağı ile silme daha tehlikeli.

• uniqlo kullanıcısına yanıt
    selam bendede aynı durum var hocam siz bir çare bulabilidiniz mi bulduysanız nasıl oldu?
    Not: boya koruma var.
  • Gaz yağını deneyin

birde iyi bir yıkamacı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efe_09_34

selam bendede aynı durum var hocam siz bir çare bulabilidiniz mi bulduysanız nasıl oldu?
    Not: boya koruma var.

Ben cifle cikartmistim, hic sorun olmadi tavsiye ederim, gaz yagini denemedim onu da ovenler var ama kendi deneyimim ciftir.

• uniqlo kullanıcısına yanıt
    yıkamacılar çakal hocam kille çıkarırız pasta cilada atarız 150 liranı alırız yapıyorlar. anadolu yakası önereceğiniz yıkamacı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efe_09_34

yıkamacılar çakal hocam kille çıkarırız pasta cilada atarız 150 liranı alırız yapıyorlar. anadolu yakası önereceğiniz yıkamacı varmı?

Ben bursada yaptirmistim, ama lokal mahalle arasinda bir yerde temiz iscilik yapan bir yer elbet bulursun.

• Beyler aynı sorun bende de var. Bir grup reçine o kadar yoğun damlamış ki, bekleyip nohut çapında tümsekli kabarıklık yapmış ve taş gibi sertti. İğne ile oyarak çıkardım ama yüzeye yayılan diğer kısımlar kaldı. Ne yapmam lazım, sirke ile çıkmadı?

• git yıkamacıya / uygulamacıya, halletsinler.Sen çayını iç.
  • Arkadaşlar etanol reçinenin solventi yani çözücüsüdür, daha yaygın kullanılan ismi etil alkol yani içtiğimiz alkol çeşidirdir. Direk saf etanol alabilir yada viski , rakı , votka gbu içkileri bir pamuğua emdirip reçineyi silerseniz 10 saniye içinde çözünüp çıktığını görüceksiniz. Aracın boyasına zarar verirmi diye korkmayın aksine boya koruma gibi işlemleri profesyonel yapan firmalar aracı önce etanol ile sildikten sonra işlemlere başlarlar. Ben de uzun zamandır vitrinde duran bir blacklabel vardı onunla çıkardım ve acaba bilen varmı diye bakmak için yazdım, neredeyse tüm cevapları okudum fakat bahseden görmedim ve şaşırdım açıkcası sanırım konu olarak açmalıyım.
  • taze tecrübe: sabah sabah canımı sıkan reçine damlamalarını önce deterjan,aseton gibi şeylerle çıkarmayı denedim ancak olmadı. bende fizik ve kimyanın basit bir prensibinden yararlanarak sorunu kökten çözdüm. kettle da 2 litre suyu kaynattım. bir parça ısısının azalmasını bekledim yaklaşık 70-80 dereceye düşünce reçinelere direk döktüm azar azar. çok az sonra fark ettim ki yumuşayan reçinelerin hemen hepsi bir tırnak darbesiyle yerinden söküldü. malum reçine başta yumuşak olup sonra sertleşen bir nesne. sıcak su da gerçekten yumuşama sağladı. 20 civarı reçine damlasının 2'si hariç hepsi sorunsuz çıktı. burada dikkat etmemiz gereken konu şu: kaynara yakın su kullandığımız için ısı farkına dikkat etmemiz gerekiyor. yani öğlen sıcağını bu işlem yapılmalı. sabah veya akşam yaparsanız ısı farkından dolayı boya kaplamasına zarar gelebilir. öğle sıcağında yaparsak ısı farkı en az seviyede olacağından boya zarar görmeyecektir-şimdi tekrar kontrol ettim- mesela bende herhangi bir sıkıntı yok bilmeyen biri reçine vs damladığını anlamaz. son tecrübe: ağaç altına araba çekmiyoruz!

• Konu sahibi olarak, tek ve kolay çözümün kil ile temizlik olduğunu söyleyebilirim.

Bauhause da satılan Turtle Wax Clay Bar ile kolayca temizlik yapabilirsiniz. Zarar vermeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

Konu sahibi olarak, tek ve kolay çözümün kil ile temizlik olduğunu söyleyebilirim.

Bauhause da satılan Turtle Wax Clay Bar ile kolayca temizlik yapabilirsiniz. Zarar vermeden.

Taş gibi sertleşmiş reçineleri kil hamuru nasıl çıkartabiliyor hocam?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bu soruyu sorduğunuza göre daha önce hiç kil kullanmamışsınız demektir. Cevabı sorunuzun içinde saklı aslında...
  • quote:

Bu soruyu sorduğunuza göre daha önce hiç kil kullanmamışsınız demektir. Cevabı sorunuzun içinde saklı aslında...

Evet hiç kullanmadım, almayı çok düşündüm ama oldukça pahalı geldiği için vazgeçmiştim. En uygun fiyatlı 3M vardı, 180 gr'lıktı hatta, miktarda çok iyi ama emin olamadım. Meguiars'sin kit halinde satılanları 100 liradan fazla ve gramaj çok daha düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Eylül 2015; 22:00:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Evet hiç kullanmadım, almayı çok düşündüm ama oldukça pahalı geldiği için vazgeçmiştim. En uygun fiyatlı 3M vardı, 180 gr'lıktı hatta, miktarda çok iyi ama emin olamadım. Meguiars'sin kit halinde satılanları 100 liradan fazla ve gramaj çok daha düşük.

Turtle Wax Clay Bar 100 gr Bauhause da 35 tl
  • arkadaşlar yazılanları okuduktan sonra en risksiz gelen seçenek olan sıcak suyu denedim ama fayda etmedi. tırnağımla kazıdığımda bazıları çıksa da bir çoğu duruyor. 3 farklı yıkamacıya gittim ama üçü de farklı şey söylediler. (mazotlayıp 2 gün bekleteceğiz, kil ile temizlenmesi lazım 6-7 saat gibi) hem zaman sıkıntım olduğu için hem de biraz deneysel geldiği için güvenemedim. elbette kolay bir çözümü vardır ancak benim aracımdaki lekeler 2 aydır duruyor. haliyle de taş gibi oldu. benimle aynı durumda olup, bauhaus'ta satılan Turtle Wax Clay Bar deneyen var mı? veya benimki gibi uzun süre beklemiş olan varsa nasıl bir çözüm ürettiler yardımcı olabilirlerse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailipek

arkadaşlar yazılanları okuduktan sonra en risksiz gelen seçenek olan sıcak suyu denedim ama fayda etmedi. tırnağımla kazıdığımda bazıları çıksa da bir çoğu duruyor. 3 farklı yıkamacıya gittim ama üçü de farklı şey söylediler. (mazotlayıp 2 gün bekleteceğiz, kil ile temizlenmesi lazım 6-7 saat gibi) hem zaman sıkıntım olduğu için hem de biraz deneysel geldiği için güvenemedim. elbette kolay bir çözümü vardır ancak benim aracımdaki lekeler 2 aydır duruyor. haliyle de taş gibi oldu. benimle aynı durumda olup, bauhaus'ta satılan Turtle Wax Clay Bar deneyen var mı? veya benimki gibi uzun süre beklemiş olan varsa nasıl bir çözüm ürettiler yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Abicim ben 7 senedir bu işi yapıyorum kil ile temizlenir, 6-7 saat değil maks 30 dk-1 saat.

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    peki hocam yaklaşık maliyeti nedir? bana 150 tl gibi bir fiyat söylediler. bu bahsettiğiniz kil olayını ben kendim uygulayabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.