Şimdi Ara

Realtek Audio Driver (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hayatımda gördüğüm ve anakartın kaderine tek edilmiş en saçma parça ses kartı adı altında bildiğin bir saçmalık
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Bunlarla beraber DTS servisleri gelmiyor nedense.Asus anakartıma özel mi bu driverlar yani benim anakartımdaki dts özellikli ses yongası ile tam uyumlu mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bendr realtek ses driveri olayini anlamadim gecen yildan bu yila en az 200 pc topladik yeni nesil surucuyu kurdugumuzda arabirim ekolayzer falan calismiyor eski surum 2.76 ydi sanirim onu kuruyorum hersey normal ayrica bende surumler arasi bir ses kalitesi farki yada herhangi bir gelistirme farkedemedim ama creative suruculerinde guncelleme oldugunda bu hemen ses kalitesine yansiyor iyi yada kotu olarak ayrica tum denemelerime ragmen kulaklik yada hoperlor seciminde ses seviyesinde bir farklilik goremedim sadece 3d sanallastiricinin etkisi kulaklik secilince fark ediliyor hoperlorde oda anlasilmiyor bana kalirsa realtek hala dogruduzgun stabil calisan bir seskarti uretebilmis degil tavsiyrm creative veya asus ses karti almaniz ama hayvan gibi pahalilar zaten asusun kartlari haricide turkiyede yaygin satis yok gibi oyun ve sinema derseniz hala creative onde duruyor dolbydigital live ve dts destegiyle

• burakdc B kullanıcısına yanıt
    Realtek çöp. Yıllardır kendini gelistiremedi. Heralde bedavadan biraz pahalıya veriyor üreticilere. Üreticilerde hep realtek kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp olup olmadığı tartışılır aslında,

Anakartın üstünde dahili olarak gelen bir bileşen çok kaliteli olması beklenmemeli, nasıl herhangi bir dahili ekran kartı harici ekran kartı gibi olamıyorsa, yada stok işlemci sogutucusu harici olarak alınan bir sogutucudan kalitesiz ise ses kartında da durum aynen geçerli,

Anakart üreticileri ortalama kullanıcı gözeterek ürün üretiyor, gaming ultra hyper yazması pazarlama stratejisi bildiğin clickbait, yok 120 db, yok şu kadar Hz falan bir nevi hikaye, bakın 108 MP kameralı telefon çıktı, herhangi 10 MP DSLR cihazdan iyi çekebilir mi sizce?

İyi ses almak isteyen harici ses kartına yöneliyor zaten, iyi bir ses kartı iyi bir anakart parasına eşit, düzgün bir hi-fi sistem 2. el araba parası, düzgün bir kulaklık bilgisayar parası

• parcapincik kullanıcısına yanıt
    Iyi bir anakartta üst düzey yongalar kullanılıyor.
    Mesela Asus Croshair Formula VIII anakartinda. Ess sabre dac kullanılıyor.
    SupremeFX S1220 CODEC‧ ESS® ES9023P Yüksek Tanımlı DAC
    ‧ 120dB SNR stereo çıkış
    ‧ 113dB SNR kayıt girişi‧ Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer‧ Sonic Radar III‧ DTS® Sound Unbound
    Endüstri lideri ROG ses özellikleri: Japon üretimi kapasitörlerle desteklenen üst sınıf ses performansı için SupremeFX S1220 ve ESS® ES9023P.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleoneye -- 12 Ocak 2020; 12:53:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sürüm olarak bunu kullanıyorum, Ekolayzer dahil tüm ayarlar mevcut. REALTEK kontrol paneli yok.

https://www.realtek.com/en/agree-to-download?downloadid=8d498ee246fe03d203f3cd6b860e441e
  • Asus crosshair serisinden 5 anakart kullanmış biri olarak 2 sinde harici ses kartı vardı ( supreme FX ) vardı hatta eski konularımda DTS Neo kullanamadığım için konu açmıştım ve bu kartlardan hiç biri giriş/orta sayılacak creative x-fi titanium ses kartının yanına yaklasamadı, evet kağıt üzerinde herşey güzel, ses yongası güzel, parça kaliteli ama inan teorikten pratiğe gecinxce öyle olmuyor maalesef anakart üzerindeki yonga olayı, ha çok ekstrem kartlarda bir nebze iyi fakat bir nebze işte o kadar

• Hocam ben Windows 10'un otomatik kurduğu ses sürücüsünü kullanıyorum senelerdir. Realtek ile uğraşmadım hiç.
    Ne avantajı var acaba Realtek'in ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.