Şimdi Ara

Realme 6'yı Nasıl Bilirsiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güncelleme ile VoLTE simgesi geldi. Aktif olarak çalışıyor.

• arkadaşlar 10 gündür kullanıyorum memnunum lakin ekran camı koruması takılı geldi ince gibi geldi.düşse ekran kırılır mı ? söküp yenisini taktırayım mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartvel08

arkadaşlar 10 gündür kullanıyorum memnunum lakin ekran camı koruması takılı geldi ince gibi geldi.düşse ekran kırılır mı ? söküp yenisini taktırayım mı ?

Nano ekran koruyucu galiba o. Bence yeterli olur. Tabi daha sağlamları var mı bilemem. Eskiden daha kalın sert koruyucular vardı. Halen vardır muhtemelen :)

Hocam yanında gelen kılıfı sert mi? kullanışlı mı?

Anneme almayı düşünüyorum. 2500 liraya bu özelliklerde bir telefon yok. Umarım yazılım, donanım vs konusunda da sıkıntı yaratmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 13 Ekim 2020; 22:58:3 >
  • kartvel08 kullanıcısına yanıt

Hocam dediğiniz gibi çok ince bir koruyucu ile geliyor, bayada parmak izi bırakıyor, extradan koruyucu cam almak lazım sanırım, siz ne yapmayı düşünüyorsunuz :)

• Yazılım konusunda hiçbir sıkıntı yok. Ocak 2021 de de android 11 güncellemesi alacağı açıklandı. Realme UI 2.0 güncellemesi de alacak beraberinde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • telefonu kılıfsız kullanıyorum ama denemek için taktım.telefona zor geçiyor sıkıca oturuyor yumuşak kaba olmuyor.telefona gelirsek hızlı şarj bir saatten kısa sürede şarj ediyor bana 2 gün yetiyor az oyun oynuyorum ama epey kurcalıyorum.4/128 gb modeli benimki.4 yıl kullandığım lenovo a 7010 modelinden sonra bu bana çağ atlattı.kullanımı kolay,hızlı diğer telefonlara göre biraz kalın,kamerası iyi,çok hoşuma gitti tavsiye ederim.

• Karar veremedim kesin bir bilgi edinemedim.eğer düştüğünde cam kırılacaksa söküp ekrana daha iyi bir koruma taktırmak gerekir diye düşünüyorum.

• kartvel08 kullanıcısına yanıt
    Bir kez düşürdüm hiçbir hasar oluşmadı.

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt

sert zeminemi düştü ? ekran tarafımı denk geldi ?

• Yüzüstü taş parçaları olan beton zemine düştü. 160 cm kadar yüksekten.

Ekranda herhangi bir koruma cam vs varmıydı hocam, yada kılıf vs.

• Kutudan çıkan kılıf ve fabrikasyon takılmış koruyucu vardı. Ekstra farklı bir koruyucu yoktu.

Fabrikadan gelen koruyucu yeterlimi sence hocam.

• Corning Gorilla Glass 3 serisi bir korumalı cam zaten var. Üstüne fabrikasyon Nano koruyucu da var. Bence yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Nano ekran koruyucu galiba o. Bence yeterli olur. Tabi daha sağlamları var mı bilemem. Eskiden daha kalın sert koruyucular vardı. Halen vardır muhtemelen :)

Hocam yanında gelen kılıfı sert mi? kullanışlı mı?

Anneme almayı düşünüyorum. 2500 liraya bu özelliklerde bir telefon yok. Umarım yazılım, donanım vs konusunda da sıkıntı yaratmaz.

Alıntıları Göster

ben anneme sipariş geçtim, gün içinde kargo gelir. bence al hocam, standart kullanım için yeterli bi telefon. olumsuz yorum pek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ellie_Williams

ben anneme sipariş geçtim, gün içinde kargo gelir. bence al hocam, standart kullanım için yeterli bi telefon. olumsuz yorum pek yok.

Alıntıları Göster

Dün aldık hocam. Öğlen hepsiburada üzerinden Beyaz olanı aldım. Aynı gün akşam 7 gibi elimde oldu. Hepsijet ile aynı gün kargoyu seçtim. Standart kargo 10 liraydı 10 lira fazla verdim aynı gün gelsin diye.

Bizlerde biraz eski telefonlar olduğu için ilk izlenimde etkileniyorsunuz :) Hızlı şarjı gerçekten çok iyi. 30 dk da yüzde 50 civarı doluyor. 1 saatte full doldu. Tabi yüzde 18 de şarja başlatmıştım ama muhtemelen yüzde 1 de de olsa yaklaşık 1 saatte full şarj olurdu.

Bilerek Samsung ve Amoled seçmedim. Yoksa m31 de aklımda vardı. Bataryası da daha büyüktü. Amoledler sanki daha kolay bozuluyor ve IPS'e göre ömürlerinin daha az olduğunu düşünüyorum. Tabi elime çok telefon geçmedi ama öyleymiş gibi bir his var :) Ayrıca m31'in fiyatı da yükselmiş 2900 olmuş.

Amazonda olsaydı oradan alacaktım iade garanti vs daha iyi olduğunu hep dile getiriyorlar.

Eski telefondan her şeyi aktaramadım bazı şeyler kaldı fotoğraflar vs bazı uygulamalar da tabi aktarılamıyor. Neyse bir şekilde hallettim.

Ekranı Xiaomi Mi Note 3'den çok daha iyi. IPS ekranları da geliştiriyorlar demek ki.

Yazılımı daha sade gibi görünüyor. Xiaomideki bazı özellikleri bulamadım. Temalar kısmı yok, İkinci alan yok gerçi bunu kaç kişi kullanır pekte gerek yok. Kendi arayüzüne ait farklı temalar yok mu acaba? Biraz simgeler değişiyor o kadar yani arayüzün özelleştirmesi pek az gibi.

60 90 HZ'yi henüz kurcalamadım. 60'a sabitledim.

Öyle pek foto vs de uğraşmam ama çektiğim kadarıyla gayet güzel yeterli görünüyor.

Kılıfı yerleştirmek biraz zor neden öyle yapmışlar anlamadım. Muhtemelen daha iyi hatta arkasında parmak geçirmelik kılıflardan alacağız. Bir de kılıfı elde çok kayıyor. Kaymaz bir kılıf çok daha iyi olur. Telefoncularda satılıyor mu bu telefon o kadar yayıldı mı bilmiyorum.

Şimdilik memnunum. Vowifi ayarını açmaya çalışıyorum umarım açılır :) Vodafone'da Realme 6 Pro var ama Realme 6 yok. Vowifi yoksa gerçekten kötü olur. Bildiğim kadarıyla telefon destekliyor. Operatör ya listeye eklememiş yada bu telefona destek vermiyor. Haydaaaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 15 Ekim 2020; 16:22:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTBoYtr

Son güncelleme ile VoLTE simgesi geldi. Aktif olarak çalışıyor.

Vowifi geldi mi peki hocam. Son güncellemeyi yapamadım henüz. Türknet ile büyük sorunlar yaşıyoruz. Mobilden indirmeye çalışıyorum ama boyutu biraz büyük gibi.

• Evet hocam VoWifi de geldi. Evde wifi bağlıyken ahize ve üzerinde wifi simgesi çıkıyor. LTE'de iken VoLTE yazısı çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTBoYtr

Evet hocam VoWifi de geldi. Evde wifi bağlıyken ahize ve üzerinde wifi simgesi çıkıyor. LTE'de iken VoLTE yazısı çıkıyor.

Süper o zaman harika teşekkürler. Bu arada hangi operatörü kullanıyorsunuz?

• mersinaki M kullanıcısına yanıt

Turkcell kullanıyorum hocam. Yalnız menulerde aramayın çünkü herhangi bir ayar gözükmüyor. Default olarak VoLTE açık olduğunu söylüyorlar bazı yabancı forumlarda.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.