Şimdi Ara

Readyboost hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Flash bellekleri Readyboost için kullanmadan hangi formatta biçimlendirmeliyiz(Fat,Fat 32,NTFS,Exfat.) Bir de Readyboost için ayıralacak alanı bilgisayardaki fiziksel bellek miktarına göre mi ayırmalıyız.

512 mb için nedir
    1 gb için nedir
    2 gb için nedir

Bilen varsa mutlaka yazsın lütfen.Çok önemli.Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkankylie -- 27 Ekim 2008; 16:07:46 >

• 4 gb belleği 1 gb ram olarak gördüğü yazıyordu vistanın içinde bir yerde.
  • bence hiç kullanma o özelliği boşuna sistemi kasıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: AKINLASINN

4 gb belleği 1 gb ram olarak gördüğü yazıyordu vistanın içinde bir yerde.

Ben bir yerde okumuştum.Fiziksel belleğe göre bölüm ayrılmalı diye.Mesela 512 mb fiziksel bellek için 1.536 mb alan ayrılmalıymış.1024 mb fiziksel bellek içinse 3072 bölüm ayırmalıymışsın.Ama ayrıtıyı okuyamamıştım.Şimdi de sayfayı bulamıyorum.Doğruluk derecesinden de emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkankylie -- 29 Ekim 2008; 13:58:38 >
  • Ne ayrılacak bölüm, ne flaş disk boyutu ne de format şekli hiç farketmez. Ancak sisteminde 1,5 ve üstü ram varsa hiç kullanmamanı tavsiye ederim. Gözle görülür bir faydası yok. Hatta sistemi yavaşlatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiboldon -- 29 Ekim 2008; 0:25:28 >
  • readyboost u ssd in varsa kullanma yetrince ramin varsa kullanma sadece ramin az ise 2 3 4 8 arası öyle yerlerde kullan yoksa bişeye yaramaz ssdin varkensistemi yavaşlatabilir ve benim bu konuya 2020 den yanıt yazmam çok mantıklı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.