Şimdi Ara

Rdp ile çıktı alırken fontlardaki çıktı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merkezde 2008 R2 server kullanıyoruz.Bu server üzerinde kullanmakta olduğumuz bir program var,

Merkezdeki kullanıcılar fatura keserken hiç sıkıntı yok tüm fontlar istediğimiz gibi fakat şubemizden ofise bağlanmak için sırasıyla aşağıdakileri yapıyoruz.

Forticlient ile vpn bağlantısı sağladıktan sonra
    Rdp ile bağlanıyoruz burada çıktı alırken merkez ofisteki yazıcı ayarları ile aynı olmasına rağmen çıktılarımızın sağ tarafını basmıyor. + fontlar farklı çıkıyor
    Kullanılan Yazıcı : EPSON FX-890

Windows 7 64-Bit sp1 ile bağlanıyoruz.

Sadece Epson değil HP Laserjet ile bastırıncada aynı şekilde kağıdın sağ tarafı çıkmıyor.

Birde şunu farkettim forti ile vpn yapıp programın kısayolunu local bilgisayarın masaüstüne alıp programı oradan çalıştırdığımda yine herşey normal gayet istediğim gibi çıktı alıyorum.

şuanda gördüğüm kadarıyla sorun Rdp ile bağlanınca oluyor.Bunun çözümünü bulamadım varmıdır bilgisi olan yardımcı olabilecek.

• Selamlar ;

Terminal Server üzerindeki printer ayarlarından dolayı sorun yaşıyorsunuz yüksek ihtimal ancak ancak probleminiz hakkında çok fazla detay belirtmemişsiniz. Kullanıcılar printerları nasıl kullanıyor ? Printer redirection ile mevcutta kullandıkları printerları terminal server a redirect mi ediyorlar? ayrıca Easyprint özelliği açık mı kapalı mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.