Şimdi Ara

RC Helikopter uçuş süresi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. 2 senedir yaz tatilim hep boş geçiyor. O yüzden bir hobi arayışındayım bu yaz için. RC helikopterlere merak sardım. Ama internetten araştırdığım kadarıyla uçuş süreleri genellikle en fazla 15 dk falan oluyormuş. Bu işle uğraşan hocalarıma sormak istediğim şu: Bu süre sizi tatmin ediyor mu? İlk merak sardığımda ister istemez daha uzun bir süre bekliyordum. Bu süreyi görünce hayal kırıklığına uğramadım değil. Bu konudaki engin düşüncelerinizden yararlanmak isterim.

İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarı.
  • Geç olmamıştır umarım cevaplamak için. Havada 15 dakikayı görebilmek helikopter ile kolay iş değil, genelde bu sürenin yarısına ulaşmadan batarya/yakıt biter. Tabii bu sizin helikopteri nasıl kullandığınıza da bağlı. Benim helikopter (Logo 550 SX) uçuş tarzına göre 5dk - 7dk arası bir süre havada kalabiliyor 6S 5000mAH bir batarya ile. Bu süre tek bir sorti için tatmin ediyor, çünkü uçuş sırasında helikopter yoğun bir odaklanma istiyor ve bu kadar yoğun bir odaklanma gerçekten birkaç dakika sonra yoruyor. Fakat tabii ki koca helikopteri 6dk uçuracağım diye gerekli malzemeler ile evden çıkarıp uçurmaya uygun bir yere taşımak yorucu ve can sıkıcı olur. Bu yüzden pek çok modelci birden fazla batarya veya fazladan yakıt taşır yanında. Ara vere vere uçurmak kesinlikle daha fazla zevk veriyor. Hatta uzun bir uçuş günü olacaksa bataryalar araba akülerinden de şarj edilebilir tekrardan. Bu konuda aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir umarım.

• Bl00dyHell kullanıcısına yanıt
    6S 5000mAH Kaç C ?
  • cagatay139 C kullanıcısına yanıt
    60C-120C olarak belirtilmiş benim bataryaların üstünde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.