Şimdi Ara

Razer Kraken Tournament Edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 20 gün önce hepsiburada.com’dan Razer Kraken Tournament Editıon Thx kulaklığı aldım. Problemim thx ışığının yanmaması kulaklığı ıpad proyla Baseus dönüştürücü ile usb bağlantı yapıp kullanıyorum ama thx ışığı yanmıyor bu kulaklığı kullanan varsa yardım lazım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• @JAZEFVOBDO kulaklık konularına pek cevap yazan yok, ben de ipihone/usb wireless kulaklık ile ilgili bir soru sormuştum kulaklık almadan önce cevap gelmeyince internetteki videolara güvenip usb wireless kulaklık sipariş verdim fakat sonunda acı şekilde tecrübe sahibi oldum :)

lightning kamera adaptörü ile alıcıyı takınca mikrofon açmazsan sorunsuz çalışırken, mik açtığında ses telefon hoparlörüne geçiyor sadece mic çalışıyor, kulaklığa geçiş için tekrar mik kapatmak gerekiyor oyun için elverişsiz, pişman oldum bluetooth almadığıma (gecikmeden dolayı almadım)

sizin soruya gelirsek, pc de sorunsuz çalışıyor ise, ipad'de tüm fonksiyonlarını da kullanabiliyorsanız kulaklıkta sorun yoktur bence, apple cihazların bu tür aygıtlarla engtegre sorunları var belki de o led sadece thx yazılımı yüklü cihazlarda çalışıyordur bilemiyorum, belki dts veya dolby digital gibi bir sinyal alınıyorsa vericiden, o sinyali almadığı için yanmıyor olabilir tamamen varsayımda bulunuyorum bildiğimden değil..

mesela sinema avr'lerinde ses verisinde dolby varsa dolby ledi, dts ise dts ledi yanar, ikisi de yok standart ses ise hiç biri yanmaz bunun gibi bişey olabilir belki.

siz mik+kulaklık ile sorun yaşamıyor musunuz ipad'de? bu sorun sadece iphonelarda mı var yoksa benim kulaklıkla mı alakalı bilemedim, ama youtube videolarının altında sürekli usb kulaklıkların bu mik sorunundan bahsetmişler yani yaygın bir sorun, benim kulaklığın ayrı bir ses kartı yok diye mi acaba? android de sorunsuz çalışıyor mik+kulaklık wireless olarak :(

• kingstonn K kullanıcısına yanıt
    Mik sorunu bende de var. Kullandığım aparattan dolayı olduğunu düşşnüyorum. Orijinal bağlantı aparatı alırsam düzelir mi bilemiyorum. Oyun içi sesler gelmiyor. Lobide sesler gelmiyor. Aldığıma alacağıma pişman oldum. Kulaklık bugün servisten döndü ve hiçbir problemi yok. Kulaklıkta sağlam ses kartıda sorun sadece bende :)

Bağlantı olarak şu fotoğraftakini kullanıyorum.

• JAZEFVOBDO kullanıcısına yanıt

Ekleme: önemli olduğunu düşündüğüm için yukarı ekledim notu, sana önerim 5v harici güç sağlayan hublar var onunla dene, apple cihazların otg çıkış akımı çok düşük, bazı usb mikrofonları bile çalıştırmıyor ayrı 5v adaptörü olan bir hub ile denersen en azından akım sınırından kaynaklıysa sorunun düzelir diye düşünüyorum

Mic ve dönüştürücü sorunu hakkında genel:

4 tane farklı aparat denedim hepsi aynıydı mic sorunu genel bir sıkıntı ama kulaklığı alana kadar bilmiyordum tabi bütün youtube videoları sadece dongle takıp kulaklıktan ses geldi mi geldi diye bakıyor kim bilir kaç kişi bu hataya düşüp pişman oldu

araştırdığım kadarıyla orjinal lightning aux kulaklık dönüştürücüde entegre Dac var be kulaklıktan sesi işliyor mikro işlemci gibi aynı zamanda kulaklık butonlarını da kontrol ediyor

sanırım tek garanti çözüm 2x lightning çıkışa çeviren aparatı alıp orjinal aux dönüştürücü ile bağlamak piyasadaki aux dönüştürücülerin çoğu sadece kulaklık fonksiyonu için mic çalıştırmıyor

denemek istediğim bir başka yöntem ise 4 kutuplu trrs çıkışı olan bir bluetooth aparat bulup bluetooth + aux ile bağlantı sağlamak ama böyle bir aparat bulamadım çoğu stereo.

çin’de böyle bir aparat var ama çalışır mı meçhul az para da değil yaramazsa atayım diyesin 450 tl :)

aslında lazım olan şey arama (call) fonksiyonu olan bir dönüştürücü internette bir sürü var ama yorumlarda arama fonksiyonunun çalışmadığını yazmış herkes

bir tane dönüştürücü bulmuştum fakat fiyatı yüksek diye deneme zahmetine girmedim çünkü iade edebileceğimden şüpheliydim normal bir e-ticaret sitesiydi pazaryeri olsa belki denerdim

yabancı bir sitede bir vatandaş bu sorunu jabra nın eski bir bluetooth kulaklığının aparatını kullanarak çözmüş kendi 2.5mm jaklı jabra kulaklığı soketinden çıkarıp 2.5 to 3.5mm dönüştürücü ile bu bluetooth aparatına bağlamış bu şekilde hem mic hem kulaklık çalışmış ama bu kulaklık hiç bir yerde yok baya eski bir model sanırım letgo da ikinci elini de bulamamıştım

özetle direkt usb üzerinden mic+kulaklık ikisini de çalıştıran bir yöntem yok allahtan multi platform uyumlu olsun diye hem wi-fi hem aux girişi olan kulaklık almışım yoksa iphone da hiç kullanamayacaktım

her ne kadar bu konuyu haftalardır araştırıp çözüm bulamadıysam da bir gelişme olursa yazarım (pek umudum yok)

eğer ben denerim iade edemezsem elimde patlasın 450 tl diyorsan bulduğum ürünün linkini bulursam atarım sana alır denersin ben riske atmam şahsen ama aparat call fonksiyonu destekliyor ve entegre dac var ürün bilgisinde yazdığına göre bilemedim

mobilden yazdım karışık olmuş olabilir idare edin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingstonn -- 19 Mayıs 2022; 8:10:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kingstonn K kullanıcısına yanıt
    Yazınızı kaç gündür parça parça okuyorum ancak şimdi tamamını okuyabildim. Çok faydalı bilgiler vermişsin teşekkür ederim. Baya açıklayıcı. Bahsettiğiniz 450₺’lik aparatın linkini merakla bekliyorum. Orijinal apple sitesinden usb dönüştürücü alsam mı diye düşünüyorum aşırı kararsızım 1160₺ verip çalışmama riski beni deli ediyor. Hayır bu kulaklığı kullanan birçok oyuncuyada ulaşmaya çalıştım ama 10K takipcisi olan oyuncular şöhret zehirlenmesiyle uğraşıyorlar galiba hiçbiri geri dönüş yapmıyor.

• JAZEFVOBDO kullanıcısına yanıt

orjinal aparatı almanı önermem iade edemezsen ciddi sıkıntı o paraya ikinci bir kaliteli kulaklık alınır :) yakın çevrende orjinal adaptörü olan varsa deneyebilirsin ama.

Ben aylardır araştırıyorum, yanlış hatırlamıyorsam apple cihazların otg çıkışı 0.3a bundan yüksek güçte aygıt taktığında hata verip çalıştırmıyor, bir video izlemiştim adam orjinal apple camera dönüştürücü ile çalıştıramadığı usb mikrofon, kulaklık vb aygıtları made in china dandik dönüştürücü ile kullanabildiğini gösteriyordu sebebi sanırım çin malı dönüştürücüler bu sorunu aşmak için usb aygıtı şarj aletiyle birlikte taktığında bir nevi akımı passthrough özelliğiyle tüm gücü telefon/tabletten çekmesini engelleyerek çalışmasını sağlıyor, yani bir kısımı direkt şarj kablosuyla besliyor çok garip ama videodaki arkadaşta aynı böyle şaşkınlık içindeydi nasıl olur 10 dolarlık aletin çalıştırdığı aygıtı orjinal adaptör çalıştıramaz gibilerinden :)

ama bu tür aparatlarda şöyle bir genel sıkıntı var, mikrofon taksan sorunsuz çalışıyor, kulaklık taksan o da çalışıyor ama kulaklıklı mikrofon benzeri kombo cihazları çalıştıramıyor,

bu arada aparat için dikkatimizden kaçan bişey var, sizin çıkış tip C benimki lightning yani bulduğum aparatlar da hep lightning dolayısıyla işine yarayacağını sanmam, alayım lightning to tip c dönüştürücü ile kullanırım dersen yemez çünkü tip c dönüştürücülerin çoğu da sadece şarj fonksiyonunu çalıştırıyor bazıları data aktarımı yapıyor ama sesi aktarması için gerekli pin bağlantıları yok.

Şu ürünü denemeni öneririm trde var, özelliklerine saçma sapan translate çevirilerden bakma diye kendi orjinal linkini bıraktım çünkü tr listelerinde call function yerine "destek çağrısı" vb yazıyor SOS gibi bişey sanırım :) ürün açıklamasına göre entegre DAC var ve call fonksiyonunu destekliyor (arama fonksiyonunu usb kulaklık ile çalıştıracağını sanmam muhtemelen MFI uyumlu kulaklıklar veya aux çıkışından çalıştırıyordur), yine de özelliğin her cihazda çalıştırılabileceği anlamına gelmez tip c bir çok farklı marka cihazda kullanılan bir arabirim, fakat aynı zamanda ipad pro ile uyumlu olduğu yazıyor, senin işin çok daha kolay çünkü bu tür aygıtlar işini görmese bile tip c evrensel bir bağlantı olduğundan her zaman kullanabilirsin, ama lightning gibi lanet bir çıkış olsaydı elinde patlardı :)

bu markanın tek bir ithalatçısı var galiba, ama hiç bir ürününde yorum yok pazaryerlerinde :) Trendyol, n11, ptt, hb hepsinde var, hb den alırsan ve işini görmezse iade etmen kolay olur kapıdan alıyorlar bilgine.

bu aleti alırsın usb c to usb dönüştürücüler var bununla kullanırsın veya elindeki Tip c hub ile denersin daha garanti olur. Bu tür aparatlar arasında en çok ilgimi çeken bu markanın ürünleri, sanırım lightning için olan da bu markaydı

Razer Kraken Tournament Editionmcdodo philippines
    Mcdodo CA-0940 USB Type C to Dual USB Type C Port & 3.5mm AUX Port Converter Oryx Series
    https://www.mcdodo.com.ph/products/mcdodo-ca-0940-3-in-1-usb-type-c-to-dual-usb-type-c-port-3-5mm-aux-jack-oryx-series

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingstonn -- 22 Mayıs 2022; 22:41:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.