Şimdi Ara

Raw'a Dönüşen HDD Sonrası Bozuk Dosyalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün gördüğüm manzara sonrasında kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Oğlumun doğumundan bu yana 2 yıllık videoları, resimleri hepsi gitti. 1,5 TB taşınabilir diskimi bilgisayara taktığımda biçimlendirme hatası verdi. Baktım 670 GB civarlarında görüyor. Hemen koyuldum araştırmaya.

DiskInternals Partition Recovery ile çözdüm olayı. Diskin içini komple görüyorum. Kurtarmaya başladım hemen resimleri videoları vs. Bir de baktım resimlerin büyük çoğunluğu açılmıyor. Resimlerin boyutları orjinal boyutlarında 1,5 - 3 MB arasında değişen resimlerim olduğu gibi duruyor fakat açılmıyorlar.

Sonrasında başladım image file fix, repair araçlarına. Bu kurtardığım resimleri düzeltmeye çalıştım. Fakat nafile. Resimler düzelmiyordu.

Dedim dip taraması yapayım ve MiniTool Power Data Recovery ile dün akşam başlattığım taramam 15 saat civarlarında sürdü ve an itibari ile diskin içini yine aynı şekilde görüyorum bunda da. Fakat Resimlerin içi yine bomboş. Paint ile falan açmaya çalıştığımda "Paint bu dosyayı okuyamıyor" uyarısı geliyor. Dosyalar görünüyo 80.000 dosyam görünüyor fakat 5.000 i ancak sağlamdır.

Bazıları başka bilgisayara takınca diski doğru görmüşler onu da denedim. Birkaç bilgisayara taktım denedim. Windows 7'li Windows 8'li Windows XP'li bilgisayarlara gerek dahili gerek harici olarak taktım diski ama yine onlarda da raw halinde göründü hep.

Raw halinde gördüğümden beri asla format atmadım, yaptığm tek işlemler bunlar.

Sormak istediğim şu. Ben aldığımdan beri diski hep tek part kullandım. MiniTool Power Data Recovery ile tarama yaptığımda 7 tane ayrı ayrı part çıkardı. Aşağıdaki resimdeki gibi.
     Raw'a Dönüşen HDD Sonrası Bozuk Dosyalar

Dünden beri bununla uğraşıyorum. 24 saattir bilgisayarım açık disk takılı vaziyette. Benim durumuma düşmüş birileri var mı acaba? Raw'a dönüştükten sonra diskin kapasitesi düşen ve dosyaları bu haldeyken kurtaranların yardımına çok ihtiyacım var.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Bu konuda ücretli yardım edecek olursa 0535 303 10 93 numaralı telefondan görüşebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizzz84 -- 6 Nisan 2013; 11:46:38 >

• Bu arada yardımcı olacaklara belirteyim, BIOS üzerinde de kapasitesi 1,5 TB görünmüyor. 700 GB dolaylarında. Belki bunu düzelterek dosyalara yeniden ulaşabiliriz.
  • Sorunu çözdüm. 1.5 TB olarak göstermeyi başarınca diskin içi full geri geldi. Bu konuda uzunca bi makale hazırlayıp sitemde paylaşacağım. Linki de eklerim buraya. konuyu okuyan herkese teşekkür ederim.

---------------

Yazı eklendihttp://www.son-dakika.org/teknoloji/harddisk-raw-formatina-donustuyse-cozum-burada.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizzz84 -- 10 Mayıs 2013; 3:22:49 >
  • Geçmiş olsun , bende aynı sorunu yaşadım iki yıl önce ama hiçbirşey kurtaramadım hatta hdd bile gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizzz84

Sorunu çözdüm. 1.5 TB olarak göstermeyi başarınca diskin içi full geri geldi. Bu konuda uzunca bi makale hazırlayıp sitemde paylaşacağım. Linki de eklerim buraya. konuyu okuyan herkese teşekkür ederim.

Benim 160 Gb Seagate dahili hdd'em yandı.İçinde aile resimleri filan vardı,halen yanmış biçimde duruyor.

Fotoğraf makinesinde resimler silinmiş.Recovery yaptım,çoğu gelmedi,gelenler bozuk.

Nokia E63'te tüm resim,video,müzikler silinmişti.Recovery programları hiçbirşey bulamıyor.

Huawei İdeos X5'te tüm resim ve videolar defalarca silindi.Recovery yaptım,bana en çok lazım olanlar hep bozuk çıktı.

Napıcam bilmiyorum,kafayı yiyecek gibi hissediyorum.Üst üste resimler filan hep yok oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hun Göktürk Uygur -- 4 Mayıs 2013; 16:57:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Battle With The Enemy

quote:

Sorunu çözdüm. 1.5 TB olarak göstermeyi başarınca diskin içi full geri geldi. Bu konuda uzunca bi makale hazırlayıp sitemde paylaşacağım. Linki de eklerim buraya. konuyu okuyan herkese teşekkür ederim.

Benim 160 Gb Seagate dahili hdd'em yandı.İçinde aile resimleri filan vardı,halen yanmış biçimde duruyor.

Fotoğraf makinesinde resimler silinmiş.Recovery yaptım,çoğu gelmedi,gelenler bozuk.

Nokia E63'te tüm resim,video,müzikler silinmişti.Recovery programları hiçbirşey bulamıyor.

Huawei İdeos X5'te tüm resim ve videolar defalarca silindi.Recovery yaptım,bana en çok lazım olanlar hep bozuk çıktı.

Napıcam bilmiyorum,kafayı yiyecek gibi hissediyorum.Üst üste resimler filan hep yok oluyor

geçmiş olsun hocam sağlam kaliteli bir markanın belleklerini almak ne doğrusu

• quote:

geçmiş olsun hocam evlat acısı gibi koyar bu hdd lerin bozulması valla
  • Arkadaşlar, sorunun çözümüne ilişkin makale hazırlanmıştır. Birilerinin daha faydalanması dileğiyle, buyrun;

http://www.son-dakika.org/teknoloji/harddisk-raw-formatina-donustuyse-cozum-burada.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.