Teğmen
03 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evinize yepyeni bir ambiyans katmak istiyorsanız siz de TUNA RAY DOLAP'ı ziyaret edin.

Kişiye özel tasarımları ve profesyonel çözümleri ile müşterilerine hizmet veren TUNA, ray dolap ve giyinme odası sistemlerini ayağınıza kadar getiriyor. Özel ölçü ve özel tasarım raylı dolap modelleri TUNA'da.

Yatak odasının bir bölümünü açık sistem giyinme odası ile bölmek mi istiyorsunuz?
Yatak odasında kullandığınız gardırop artık elbiseleriniz için yeterli gelmiyor mu?

Öyleyse siz de hemen sitemizi ziyaret edin ve profesyonel bir çalışma yaparak evinizi yenileyelim...

TUNA RAY DOLAP
0216 606 1099
http://www.tunaraydolap.com/
Arkadaşlar merhaba. Anakart modeli MSI MS-7529 ver 1.1. Makine açıyor, ekran gelmeden bazen 2 saniye bazen 3 saniyede bir kapanıp geri açılıyor. Problem tam olarak şu

Fikri olan, başına gelip çözüm bulabilen var mıdır acaba?

Yapılan değişiklikler;

Ram değişti
PSU değişti
USB klavye mouse vs tüm dış birimler çıkarıldı. Sadece Onboard VGA ve PSU ile görüntü alınmaya çalışıldı.
Harici PCIex ekran kartı takıldı.
BIOS resetlendi (Pil çıkarılarak ve jumper ile ayrı ayrı)
Gözle görülen bir kondansatör şişmesi vs yok.
Kron XC500 bisikletim için daha çok asfaltta kullandığım için yol lastiği alacağım. Araştırmalarım sonunda 26'' Yol Lastik 26X1.50 V-66 Flash Rubena aslı ürüne ulaştım. Bu lastik benim bisikletime uyar mı?

Şu an üzerindeki lastiği Rubena 26x2.10 SCYLLA.

Bir sorum da iç lastiğim bu alacağım 26x1.50'ye olur mu acaba?

Yardımlarınız için teşekkürler
Dün gördüğüm manzara sonrasında kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Oğlumun doğumundan bu yana 2 yıllık videoları, resimleri hepsi gitti. 1,5 TB taşınabilir diskimi bilgisayara taktığımda biçimlendirme hatası verdi. Baktım 670 GB civarlarında görüyor. Hemen koyuldum araştırmaya.

DiskInternals Partition Recovery ile çözdüm olayı. Diskin içini komple görüyorum. Kurtarmaya başladım hemen resimleri videoları vs. Bir de baktım resimlerin büyük çoğunluğu açılmıyor. Resimlerin boyutları orjinal boyutlarında 1,5 - 3 MB arasında değişen resimlerim olduğu gibi duruyor fakat açılmıyorlar.

Sonrasında başladım image file fix, repair araçlarına. Bu kurtardığım resimleri düzeltmeye çalıştım. Fakat nafile. Resimler düzelmiyordu.

Dedim dip taraması yapayım ve MiniTool Power Data Recovery ile dün akşam başlattığım taramam 15 saat civarlarında sürdü ve an itibari ile diskin içini yine aynı şekilde görüyorum bunda da. Fakat Resimlerin içi yine bomboş. Paint ile falan açmaya çalıştığımda "Paint bu dosyayı okuyamıyor" uyarısı geliyor. Dosyalar görünüyo 80.000 dosyam görünüyor fakat 5.000 i ancak sağlamdır.

Bazıları başka bilgisayara takınca diski doğru görmüşler onu da denedim. Birkaç bilgisayara taktım denedim. Windows 7'li Windows 8'li Windows XP'li bilgisayarlara gerek dahili gerek harici olarak taktım diski ama yine onlarda da raw halinde göründü hep.

Raw halinde gördüğümden beri asla format atmadım, yaptığm tek işlemler bunlar.

Sormak istediğim şu. Ben aldığımdan beri diski hep tek part kullandım. MiniTool Power Data Recovery ile tarama yaptığımda 7 tane ayrı ayrı part çıkardı. Aşağıdaki resimdeki gibi.

Dünden beri bununla uğraşıyorum. 24 saattir bilgisayarım açık disk takılı vaziyette. Benim durumuma düşmüş birileri var mı acaba? Raw'a dönüştükten sonra diskin kapasitesi düşen ve dosyaları bu haldeyken kurtaranların yardımına çok ihtiyacım var.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Bu konuda ücretli yardım edecek olursa 0535 303 10 93 numaralı telefondan görüşebiliriz.
Türkiye'nin haber ve güncel bilgi portalı Tr-PortaL.Net yenilenen arayüzü ve hızlı geçişleri ile hizmetinizde.

Gündemdeki gelişmeleri an be an takip eden, aradığınız bilgiye dair en doğru sonuca ulaştıran sitemiz ziyaretinizi bekliyor. Tıklayın...
Arkadaşlar merhaba. 15 makinelik bir ağ sistemi düşünün. büyük bir hub ile aralarında ağ kurulu. Benim sorum şu; bu 15 makine bir ana makinedeki genel olarak jpg dosyaları bulunan bir makineye bağlanıyor ve oradaki bu dosyalara erişim sağlanıyor. Veriyi bir bilgisayardan çekmek mi daha hızlı olur yoksa bu hub'a bağlayacağım bir ethernet hdd ile mi daha hızlı olur? Bunu teknik verilerle açıklayabilirmisiniz. Hızlı olursa ne kadar daha hızlı olur?

Yardımlarınız için teşekkürler...
Arkadaşlar merhaba. Dış cephe boyanırken ustaların haber vermemesi sonucu siyah arabamın kaportasına sıçrayan boyayı, sıvı sabun ve bulaşık süngerinin yeşil yüzeyiyle silmem suretiyle kaportada çizikler oluştu ve silinen bölgeler daha soluk görünmeye başladı. Aracım artık parlamıyor, mat bir hal aldı. bu durumdan beni en ekonomik yoldan ne kurtarır acaba. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...
Arkadaşlar merhaba. Dış cephe boyanırken ustaların haber vermemesi sonucu siyah arabamın kaportasına sıçrayan boyayı, sıvı sabun ve bulaşık süngerinin yeşil yüzeyiyle silmem suretiyle kaportada çizikler oluştu ve silinen bölgeler daha soluk görünmeye başladı. Aracım artık parlamıyor, mat bir hal aldı. Bu durumdan beni en ekonomik yoldan ne kurtarır acaba. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...
Edit. iptal!
Üstadlar merhaba. Bugün yaşadığım ve saatlerce içinden çıkamadığım bu sorunun çözümüyle ilgili profesyonel birine öyle ihtiyacım var ki. Gigabyte GA-8S648 model anakarta sahip makineye windows xp kurdum ve ardından bios güncellemesi yapmak için Gigbayte Utility'lerden bios güncelleme yazılımını indirdim. Online Bios update yapmak istedim fakat Bios update sırasında makine reset attı, yanlış birşey yoktu, doğru anakart, doğru model seçildi ve doğru bios dosyası yüklenilmek istendi ama artık bu hata mesajı ile karşılaşıyorum.

scanning bios image in hard drive diyor ve 1-2 saniyede geçiyor bu mesajı. Hemen ardından Can not find BIOS image in hard drive or diskette mesajı geliyor. Floppy sürücüsünü hiç taramıyor.

F1 F2 F3 vs. gibi uzantılara sahip bioslarını indirdim anakartın harddiske attım. Hatta uzantılarını değiştirdim BIN ve ROM da yaptım. Fakat sonuç hiç değişmedi.

Benim merak ettiğim bu esnada harddiskten hangi dosyayı arıyor acaba? Bu scanning pozisyonunda bizden istediği dosya nedir bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı.

Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 334
İkinci El Bölümü Mesajları: 80
Konularının görüntülenme sayısı: 22.205 (Bu ay: 5)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.