Şimdi Ara

Rastgele Mavi Ekran???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar son 15 gündür tamamen rastgele mavi ekran aliyorum. Bu sorun baslamadan önce ekran kartinin sürücüsünü güncellemistim ve belki odur sebebi diye eski sürücüye döndüm ama sorun devam ediyor.

WhoCrashed adli program ile minidump dosyalarini analiz ettigimde sorunun C:\Windows\system32\win32k.sys dosyasi oldugunu görüyorum. Bununla ilgili internette sorun yasayan cok ama cözüm yok gibi. Microsoft bir fix yapmis ama yüklemeye calistigimda sizin bilgisayariniza uygulanamaz diyor sfc /scannow ile bozuk dosyalari düzeltmeye calistim ve birkac kere düzeltti ama sorun devam ettigine göre bozuk olan dosyalar sebep degilmis. Win 7 Pro 64 bit kullaniyorum. Bu konuda yardimci olabilecek varsa cok sevinirim

Sistemde overclock yoktur

WhoCrashed programinin en son mavi ekran hatasinin dosyasini analizi asagida

crash dump file: C:\Windows\Minidump\081614-29686-01.dmp
    This was probably caused by the following module: win32k.sys (win32k+0x8FA1D)
    Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF960000FFA1D, 0xFFFFF88009C5D6A0, 0x0)
    Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
    file path: C:\Windows\system32\win32k.sys
    product: Microsoft® Windows® Operating System
    company: Microsoft Corporation
    description: Multi-User Win32 Driver
    Bug check description: This indicates that an exception happened while executing a routine that transitions from non-privileged code to privileged code.
    This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
    The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

• RapscallioN kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorun işyerindeki bilgisayarda da oldu.Bilgi işlemci arkadaş virüs dedi ama ben ıspatladım. o da kabul etti. bunun sebebi driver çakışması gibi görünüyor. çünkü bizim diğer güvenlik arkadaş driverbooster yüklemiş sistemi taratmış. aklınca tüm driverları güncelleyip sistemi en iyiliycek. ama yemedi. üstüne mavi ekran hatası bende çıktı. bu sebeple işimden oldum. ramleri söktüm olmadı,sistem geri yükledim olmadı,envai çeşit temizlik yaptım olmadı. sadece format denemedim. bu sorunun tek çözümü format gibi görünüyor. eğer düzelmezse ya erkan kartı ya da ram ya da hdd kaynaklı olabilir. Allah yardımcın olsun.
  • Cevap icin tesekkürler hocam. Vallahi format falan hic atamam cünkü dünya kadar program vs yüklemek cekilecek dert degil. Yani öyle rastgele basladi bu durum. Donanim kaynakli olabilecegini zannetmiyorum. Yardim edebilecek birileri cikar umarim
    inşallah.
    ayrıca eğer işletim sistemin lisanslıysa microsoft ile iletişime geç,bırak uğraşsınlar. :)
  • Lisansli kullaniyorum, onlara da bir mail atayim olmazsa. Ne kadar kisa sürede cözülürse o kadar iyi
  • Arkadaslar konu 1 günde 3 sayfa geriye gidiyorSorun devam ediyor, yardimci olabilecek biri var mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.