Şimdi Ara

Raspberry Pi Sahipleri (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.900
Cevap
108
Favori
119.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam SSH aktivasyonundan bahsediyorsanız az önce bağladım LCD ye hdmi ile. Klavye çalışmadı bende RPi Preferences yolundan default:Disabled olan ayarı Enabled yaptım, 2 dk önce denedim hala ipscanner'dan ip alamıyorum. Denediğim tüm ip'ler dediğim hatayı veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slim_R

Hocam SSH aktivasyonundan bahsediyorsanız az önce bağladım LCD ye hdmi ile. Klavye çalışmadı bende RPi Preferences yolundan default:Disabled olan ayarı Enabled yaptım, 2 dk önce denedim hala ipscanner'dan ip alamıyorum. Denediğim tüm ip'ler dediğim hatayı veriyor.

Hocam zaten benim dediğim Connection Refused hatasıydı. Bende de aynı sıkıntı var şu an. Bir süre Ipscanner dan Ip alıyordum ethernet ile. Şu an ip alamıyorum. Çözüm olarak Raspberry Pi'yi modeme bağlıyorum. Modem arayüzünden Ipv4'ünü alıp Putty ile bağlanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba elimde b ve b+ modeller vardır satılık olarak. Satın almak isteyen arkadaşlar özelden irtibata geçebilir. B model 55 TL (8gb SD kart dahil) , B+ model 75 TL dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miyankizu -- 7 Şubat 2017; 12:53:55 >
  • Arkadaşlar TV'me bağladığım libreelec ve rasbian yüklü RaspberryPi'ye bilgisayarımın ekranını yansıtabilir miyim? Kablosuz tabii.
  • Merhaba;
    Raspberry pi 3 veya dıger modellerınden alarak,androıd ısletım sıstemıyle terrarium onlıne dızı ve fılm ızleme uygulaması kurulabılır mı ? Hdmı arayuzuyle tv performansı hakkında bılgısı olan var mı ?
  • nx9020 kullanıcısına yanıt
    bu uygulamayı yeni gördüm andriod performansını denemedim ancak

Pi-2 + Openelec sistem ile + Exodus eklentisi işinizi fazlasıyla görecektir.

ayrıca bence openelec veya librelec sadece yeteri kadar işletim sistemine yer ayırdığından ram'ı da yormayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rfve kullanıcısına yanıt
    Openelec uygulaması androıd altında calısan bır uygulamamıdır ?
    hayır openelec linux altında sadece kodi yi çalıştırması için düzenlemiş bir mini işletim sistemi.

cihaz otomatik kodi ile açılıyor. Gereksiz arayüz uygulama - program vs olmadığından daha az ram kullanıyor.

resmi internet sitesi ,

http://openelec.tv/

Youtube da pek çok videoda bulabilirsin bu konuda. Ben Pi-2 yi Tv Usb sine taktım USB wifi ile nete bağlı

CEC ile TV nin kumandası ile de yönetiyorum. Kumanda karmaşası yok , kablo karmaşası yok TV kapandığında kapanıyor.

Online içerik izlemek için çok iyi oldu böyle.

Sadece TV nin Amperi yetmediğinden HDD yi tanımıyor. HDD tanıması için 5V 2A Adaptör lazım. Örn. Samsung Orjinal adaptör

yada resmi rapi adaptör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• rfve kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkur ederım,bılgı paylasımınız ıcın,alıp denemeye deger anladıgım kadarıyla sımdı cıhazı temın arastırması kısmına gecmelıyım.
  • Elimde RPi3, 7" LCD, ve mifare-RFRC522 RFID reader var. Proximity scan uygulaması yapmak istiyorum. Yani kartlı okuma sistemi. Linux ve python bilgim var ancak GPIO kullanımına dair tecrübem sıfır gibi. İnternette RPi2 için örnekler var fakat onların config ayarlarını denediğimde işletim sistemi çöküyor. Baştan yüklemek zorunda kalıyorum filan. Yönlendirebilecek olanlar varsa şöyle bir iki tavsiye, kaynak veya bilgi aktarımı fena olmaz
  • RPi3 ucuza nereden bulabilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güvenebilirsen aliexpressten 130 liraya getirtebilirsin

• Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    Direnç.net sitesinden alabilirsiniz, ben de oradan aldım kullanıyorum.

• Raspberry pi zero wireless alacak olan varsa eğer 2 siteden alabilirsiniz

Thepihut, ingiltereden geliyor. Fiyat £9,6 +£4 kargoyla 60 tlye denk geliyor. Royal mail ile ptt aracılığıyla ulaşır.

https://thepihut.com/products/raspberry-pi-zero-w?variant=30332705425

Birde Samm var ama genelde stoklarında anca 1 yada 2 tane raspberry zero wireless oluyor geri kalanlar set halindedir. Haliyle en ucuzundan kargoyla ve ıvır zıvırla beraber 120tl kitleyelim demişler. Sadece Raspi zero w almak isterseniz stokta bulmanız halinde ücreti 42,5tl +kargoyla 50ye geliyor.

https://www.samm.com/raspberry-pi-zero-wireless

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

Raspberry pi zero wireless alacak olan varsa eğer 2 siteden alabilirsiniz

Thepihut, ingiltereden geliyor. Fiyat £9,6 +£4 kargoyla 60 tlye denk geliyor. Royal mail ile ptt aracılığıyla ulaşır.

Birde Samm var ama genelde stoklarında anca 1 yada 2 tane raspberry zero wireless oluyor geri kalanlar set halindedir. Haliyle en ucuzundan kargoyla ve ıvır zıvırla beraber 120tl kitleyelim demişler. Sadece Raspi zero w almak isterseniz stokta bulmanız halinde ücreti 42,5tl +kargoyla 50ye geliyor.

Ek bilgi vereyim geçen hafta pihut sitesinden sipariş verdim. Takipsiz kargoyla yolluyorlar bu fiyata. Bugün aklıma takip numarası sormak geldi ve aldığım cevap "standart shipping de takipsiz kargoyla yollanır ancak ürününüz kargoya verilmiştir."

• quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

Raspberry pi zero wireless alacak olan varsa eğer 2 siteden alabilirsiniz

Ek bilgi vereyim geçen hafta pihut sitesinden sipariş verdim. Takipsiz kargoyla yolluyorlar bu fiyata. Bugün aklıma takip numarası sormak geldi ve aldığım cevap "standart shipping de takipsiz kargoyla yollanır ancak ürününüz kargoya verilmiştir."

Bende bekliyorum. 2 saatte kargoladılar sorun çıkacağını sanmam gecikme ihtimalini düşünüp eğer 15 gün içinde ulaşmazsa bize mail atın demişler :) Türkiyeye maximum 2 yada 3 günde giren kargoyu ptt 5 6 günde getiriyor sıkıntılı kısım burası
    Bunu yurtdışı alışverişleri kısıtlamak için kasıtlı olarak yaptıklarını düşünüyorum. Normalde o kargo istanbula ulaştığında aynı gün bile dağıtılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelllll -- 8 Mart 2017; 0:23:18 >

• Beyler retropie kurma amacı ile raspberry istiyordum, fakat bir de orange pi olduğunu gördüm. Retropie (veya retrorangepi) kullanmak amacı ile en uygun hangisinden önerirsiniz?
  • Merhaba;
    yaklasık bir haftadır raspberry pi 3 kullanıyorum,openelec kurulum yaptım ılk bır ıkı gun herhangı bır sıkıntı olmadı fakat son gunlerde 1080p online dızı veya fılm ızlemeye basladıgımda yalasık 20-30 dk. sonra goruntu pıksellesıp anıden ses gıdıyor,goruntu duzelıyor altyazı gelıyor fakat ses gelmıyor,durdurup 10-15 sn.bekletıp tekrar oynatmaya basladıgımda ses yenıden gelıyor ama kısa sure sonra yıne aynı döngü baslıyor,böyle bir sorunla karsılasan var mı ?
    Soğutucu kullanıyor musunuz ?

CPU ısısını kontrol ettiniz mi ? imkan varsa, openelec üzerinde konsol kullanılabiliyorsa komut satırı kullanarak tam sıcaklığı almaya çalışın. ısı kaynaklı olabilir ?

openelec için daha güncel bir sürüm çıktı ise ya da güncellemesi varsa güncellemeyi uygulamanızı öneririm.
  • seckinar kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    soğutucuları var,ustelık suan ıcın kutusuda yok.openelec guncel surumunu kontrol edıceğım sıtesınden,en son 7.0.1 numaralı surumu vardı,cevap ıcın tesekkur ederım.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.