Şimdi Ara

Raspberry Pi Sahipleri (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.899
Cevap
108
Favori
119.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yukardaki mesajlarda tr'ye gonderim yapan firmalar yaziyordu, ancak su anda gonderim yapiyorlar mi bilmiyorum. kontrol etmek lazim. bu arada amazon satisa baslamis durumda, ancak teslimat süresini kontrol etmedim. fiyat'da piyasa fiyatinin iki kati :) ancak buna ragmen isteyen arkadaslar olursa teslimat süresini kontrol eder bilgi veririm.

selamlar.
  • merhaba, raspbbery pi postalandıktan sonra gelmesi ne kadar sürüyor? sekiz iş günü oldu göndereli postacımıza sordum gelen bir şey yok dedi normal mi? sizin siparişlerin ulaşması ne kadar sürdü?
  • Bunu Türkiye'de en ucuz neresi satar acaba bigliniz var mı?
  • Ürünün Tükiyede direkt satış yeri yok.
    gelirse de yıldırım elektronik satar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qatsi

merhaba, raspbbery pi postalandıktan sonra gelmesi ne kadar sürüyor? sekiz iş günü oldu göndereli postacımıza sordum gelen bir şey yok dedi normal mi? sizin siparişlerin ulaşması ne kadar sürdü?

benim 3 hafta surdu normal postayla gelmedi sonra bi e-posta adresleri var oraya bildirdim durumu ups e ucretsiz olarak verdiler 3 gunde geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsviçre'den aldım şu Rev B. versiyonunu ve hemen Raspbmc yükledim. Performans pek iyi değil, arada da kilitleniyor. OPENELEC deneyenler var mı?
  • bugün 512mb lık olanından elime geçti. sanırım son sipariş verenlerdenim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beholder

İsviçre'den aldım şu Rev B. versiyonunu ve hemen Raspbmc yükledim. Performans pek iyi değil, arada da kilitleniyor. OPENELEC deneyenler var mı?

Openelec gayet hizli

• peki kullandiysaniz eger; openelec mi xbian mi

• openlecten önce apt update yapmak itiyorum turbo mode için ama açıkçası hiç uğraşacak zamanım yok. Olup olmayacağını daha bilmiyorken hele
  • arkadaşlar, işyerimde bana bir kasa yaparken artan pleksi parçalarından bana kasada çok yardımcı olan Özcan kardeşimin rassperrysi için kutu da yaptık. gerçi bütün köşeleri yapıştırdığımız için artık açılma seçeneği olmayacak ..:)

Raspberry Pi Sahipleri Raspberry Pi Sahipleri Raspberry Pi Sahipleri Raspberry Pi Sahipleri Raspberry Pi Sahipleri Raspberry Pi Sahipleri Raspberry Pi Sahipleri

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler_durden

bugün 512mb lık olanından elime geçti. sanırım son sipariş verenlerdenim.

ne zaman siparis verdiniz.Ben 19 unda verdim 24 unde postalandı İstanbul'a ama hala elime ulasmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msdalp

quote:

Orijinalden alıntı: tyler_durden

bugün 512mb lık olanından elime geçti. sanırım son sipariş verenlerdenim.

ne zaman siparis verdiniz.Ben 19 unda verdim 24 unde postalandı İstanbul'a ama hala elime ulasmadı.

Bende 19unda sipariş verdim. 2 Kasım Cuma teslim edilmiş.
  • Dün FW update yaptım ve OPENELEC 2.0 kurdum.

Sonunda düzgün çalışan bir XBMC oldu, kilitlenme ve yavaşlık göremedim. Şimdilik bir kaç sorun daha var.

rpi-config ile turbo modunu açtım ve sonrasında openelec kurdum. Şimdi ayarlar sıfırlandı mı pek anlamadım, artık zaten rpi-config'de yok oldu.

diğer sorun 1360*768 60 Hz çözünürlük ayarı, config.txt edit yeterli deniyor. Bu çözünürlüğü listed ebuldum ve ekledim ama bu sefer de xbmc 640*480 açıldı ve diğer çözünürlükler gitti.

RI'nin en büyük dezavantajı ses çıkışı, şuna bir optik çıkış koysalarmış yemede yanında yat olurmuş resmen.
  • Attığım mail
    quote:

Hey, here is the my Raspberry pi order information.It is dispatched at 24-OCT-12.What is the expected delivery time?Also when I should contact with you if my order is not received?
    Thanks.

Gelen cevap
    quote:

Hi,

Your Raspberry Pi has been shipped, therefore if you don't receive it by the end of the week please get back in contact and we can send you a replacement.

Regards,

Amy Brown
  • quote:

Orijinalden alıntı: malialp

peki kullandiysaniz eger; openelec mi xbian mi

bu sitedekı cok hızlı xbıan yavas

http://openelec.thestateofme.com/
  • Merhaba arkadaşlar, bunu yeni gördüm ve almak istiyorum. En üst modelini nereden alabilirim? Bunu aldıktan sonra ek olarak almam gerekenler nedir? Laptop'umu sadece film, müzik için kullanıyorum eğer beklentilerimi karışlarsa laptop'umu satıp cebimi rahatlatabilirim

720p filmleri VLC ile takılmadan izleyebiliyor muyuz?

Müzik dinlemek için Raspberry ye DAC takılabiliniyor mu?

Usb giriş sayısı, HDMI girişi bulunuyor mu?

Tabii ki çok hızlı olmasını beklemiyorum fakat film, müzik dinlerken, forumda gezerken takılma oluyor mu?

Kasayı nereden temin edebilirim?

Kusra bakmayın araştırmak için pek vaktim yoktu kolaya kaçtım biraz

Ekleme : En önemli 2 şeyi unuttum...

Evdeki Wi-Fi'yı bunda kullanabilir miyim?

Torrent performansı nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synchro -- 11 Kasım 2012; 21:38:30 >

• merhabalar,

tam aradığım başlık olmuş, elinize sağlık

satın almak için uygun 1-2 yolu ve linkleri ilk postların birine ekleseniz?
  • Artık farnell yollamıyor rs var yollayan.

http://raspberrypi.rsdelivers.com/default.aspx?cl=1

ayrıca yıldırım elektronik var ankarada galiba onu arayıp sorabilirsiniz.Benimki de bugun geldi sonunda.Daha hicbir sey kurmadım.Sadece forumdaki arkadastan aldıgım kutusunun icine koydum.Gelen fotoları ve kurduktan sonraki resimleri paylasacagım.
  • Arkadaşlar şimdi ben bu monitör olayını çözemedim.
    Monitörde illa DVI ya da HDMI cıkışı mı olmak zorunda direk bağlamak için.
    VGA giriş olan monitörler için converter box şart galiba?
    Siz hangi monitör ile kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.