Şimdi Ara

Raspberry Pi ile Arduino Kontrol Etmek...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Bi proje için yardımınıza ihtiyacım var...
    Başlıkta da yazdığım gibi Raspberry pi ile arduinoyu kontrol etmem gerekiyor.Projenin detayı şöyle;
    İnternetten raspberry pi ye komut vereceğim o da verdiğim komutu arduino ya gönderecek ve arduinoda bağlı olan röleyi çektirerek röle de bağlı olan prize enerji verecek.Bağlantı şemalarını bulabiliyorum fakat hiç kod bulamadım yardımcı olabilecek birisi varmı acaba?
    https://store.donanimhaber.com/c2/3a/d8/c23ad81c8104bf6a02159c322ab34d3f.png
     Raspberry Pi ile Arduino Kontrol Etmek...

• Merhaba, daha once hic raspberry kullanmadim fakat bildigim kadariyla disariya usb cikislari var. Rx-tx den baglayana kadar arada bir usb kablo ile baglarsaniz kullanimi daha kolay olabilir.

Usbden bagladiktan sonra (windowsta com port) Linuxte acilan portlara veri yazdirmak suretiyle rahatlikta iletisim kurabilirsiniz. Buda raspberry tarafinda yazacaginiz programa bagli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mylord92 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız iiçin bağlantıyı yapabiliyorum fakat bana kod lazım internette çok aradım ama bulamadım daha önce yapmış biri mutlaka vardır ama bulamadım.Nasıl aramam gerekiyor acaba?
  • Linux altında USB kullanımı diye aratırsanız bulursunuz tahminimce. Zaten sürücler arduino IDEsini Raspberry'e yüklediyseniz gelmiştir.
  • mylord92 kullanıcısına yanıt
    Biraz da öyle bakayım teşekkürler
  • Hocam role kullanımı yanlış. + ve - polariteler roleye bağlanmaz. Bu şekilde bağlarsanız bir bacak her zaman boşta kalır. Rölenin COM bacağına 5V bağlayacaksınız. NO bacağına da LED in +sını. - direk Arduinonun GND sine.

• 15 Kisiye Saldirdim kullanıcısına yanıt
    o sistemi anlatan temsili bir resimdi sadece hiç dikkat etmedim röle bağlantısına
  • Arduino kullanmak zorunda değilseniz raspbery ile direk röle kontrolü yapabilirsiniz. Maliyet düşer verim artar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CarnageTR C kullanıcısına yanıt
    Raspberry pi ile yapabiliyorum fakat arduino da olması lazım işin içinde
  • Raspberry pi ile arduino kontrol etme konulu derslerimizi izleyebilirsiniz :)

http://www.projectgokturk.com/2014/11/raspberry-pi-ile-arduinoya-hukmedin.html

http://www.projectgokturk.com/2014/11/raspberryi-pi-ile-2-arduinoyu-kontrol.html

• byadiqe B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam cevap için güzel anlatım olmuş.Ben raspberry yi internetten kontrol edip arduinoda bağlı olan röleyi çektirmek istiyorum.Bununla ilgili bir videonuz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edison3838

Teşekkür ederim hocam cevap için güzel anlatım olmuş.Ben raspberry yi internetten kontrol edip arduinoda bağlı olan röleyi çektirmek istiyorum.Bununla ilgili bir videonuz varmı?

Onla ilgili bi videom yok ama python biliyosaniz videodaki yöntemle yapabilirsiniz. Önemli olan arduinoya verilen id yi python dosyasına eklemek ondan sonrasi dedigim gibi python bilginize kalıyor.

• byadiqe B kullanıcısına yanıt
    Maalesef pek python bilgim yok
  • Easyiot denen bir sistem var(google de aratırsanız çıkar) adında da anlaşılabileceği gibi basit bir şekilde ama kablosuz yapmışlar bu işi.Belgi ilgini çeker.Bu konu hakkında ileride bu sitede bir konu açmayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.