Şimdi Ara

Raspberry Pi 4B ANA KONU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
15
Favori
5.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

bu nasıl fiyat hocam böyle

7k ya bilgisayar toplanır

• Herkese merhaba. Elimde Raspberry Pi 4 Model B var. Normal bir şekilde çalışıyordu. VNC Viewer üzerinden bağlanıp kamera bağlantısını bir kod ile test edecektim. Kamera bağlantısı hatası verdi. Daha sonra tüm bağlantıları söküp tekrar taktım. Ancak tekrar güç verdiğimde RPi kırmızı ledi (pwr) sabit ve yeşil ledi (act) sadece ilk güçte bir kere yanıp sönüyor. Pinlerdeki 5V ve 3V3 gerilimlerini kontrol ettim, problem yok. HDMI, Ethernet ve usb de ise gerilim yok. Imager üzerinden tekrardan RPi OS kurdum. Ancak sonuç alamadım. Birçok yerli yabancı ilgili yazıları okudum. Yeşil ledin sd kart kaynaklı olduğunu öğrendim. EEPROM önyükleme kurtarması öneriliyordu. Bunun için yine Imager'dan ilgili belgeleri SD karta attım, ancak bir şey değişmedi. Farklı SD kart denedim yine sonuç alamadım. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olur musunuz lütfen? Şimdiden teşekkür ederim.

• Raspberry pi400 ü USB den boot olacak şekilde ayarlamıştım. Normal sd karttan açılışa nasıl döndürebilirim

Raspberry Pi 4B ANA KONU

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ustalar ben Avrupa vatandaşıyım, Türkiye ile Avrupa'daki raspberry pi fiyat farkı bana çok tuhaf geliyor. Fiyat sabitleme mi oluyor ne oluyor? Ama türkiyeye getirmeyi düşünüyorum. Nasıl bir fikir sizce?

• tyroneligma T kullanıcısına yanıt

iyide avrupada da yok diye biliyorum ben ürün ?

• iyi akşamlar arkadaşlar , raspberry yi borsa takibi için kullanabilir miyim? güzel büyük bir ekran alırım yanına raspberry iş görür mü ?

• Raspi 4b modeli bir türlü boot olmuyor sekiz kez yeşil ışık yakıyor. Yabancı forumlarda bu sorunu sdram hatası olarak yazmışlar daha önce yaşayan oldumu?

• b4s4y3v kullanıcısına yanıt

SDRAM hatası ise çok kötü. Raspi 4bdeki işlemci ve sdram birleşik, tek bir çipte (system on chip tarzı)

• tyroneligma T kullanıcısına yanıt
    Ankara'da tamir ettirebilecegim bir yer varmıdır acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Raspberry Pi 4 B 2gb modeline sahibim. VNC ile bağlantı sağladığımda yavaş çalışmakta sebebi ne olabilir?

• Arkadaşlar elinde olup da satmak isteyen var mı?

En az 4gb model, Ankara'dayım.

• laider kullanıcısına yanıt

ne için kullanacaksın ? asus un soc anakartları var

PRIME J4005I-C

modeli gibi işine yarayabilir

• 2.el raspberry pi 3 model b aliyorum 900tl ye fiyati nasil sizce ?

• Merhaba. Oğlum kurcalıyor. Linux yüklüyor birşeyler yapıyor. Arduino bitti şimdi buna geçti :)

Raspberry pi 4b aldık 4gb.

Bir de ekran arıyoruz şimdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Yapmak istediğim bir proje var fakat çok fazla bilgim olmadığı için sizlerden desteğe ihtiyacım var. Bu projenin mümkünlüğü konusunda fikrim yok bilgili arkadaşların bu konuda yorumlarını rica ediyorum.

Yapmak istediğim proje Raspberry içerisinde bulundurduğum verileri ben uzaktan örneğin raspberrye mail atmak yada farklı bir uygulamadan talep ettiğimde benim belirttiğim maile kayıtlı verilerin son halini göndermesi

Bu proje yapılabilir mi? Yapılması mümkün ise nasıl bir yol izlemeliyim

destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

• Merhaba Arkadaşlar, Rasperry Pi 4 için 5.1V 3A gerekiyor. 5v 3a desteği bulunan şarj adaptörlerinden herhangi birini kullanabilir miyiz? Bir de merak ettiğim bu şarj cihazlarında birden fazla voltaj desteği var 5v3a 9v2a 5v4a... Cihaz bunlardan sadece 5v3a mi kullanır diğerlerinin aktifleşme gibi bir durumu olup cihaza zarar vermesi mümkün müdür? Alüminyum kasada heatshink setine gerek var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darqpower01 -- 2 Temmuz 2023; 8:55:38 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.