Şimdi Ara

Rapid Spaceback Hakkında (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
9
Favori
24.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Euro6 standartlarına uyum sağlanması amacıyla böyle bir motor kullanmaya başlayacaklarını söylemişti görüştüğüm bir satış danışmanı. Karbondioksit salınımını düşürmek amaçlı. Hatta yorum olarak "biz pek memnun olmadık 1.6 yerine 1.4 motor gelecek olmasına ama haziran'dan sonra gelecek olanlar 1.4 tdi olacak" dedi.

Bu arada ben de pazartesi 1.6 tdi dsg bir spaceback alarak ekibe katıldım. kullanımla ilgili tavsiyesi olanlar olursa sevinirim.
  • Bende pazartesi teslim alacağım kısmetse 1.6 TDI CR 90 HP Elegance Stil Paket aracımı yaklaşık 25 günlük bekleyişin ardından...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Bende pazartesi teslim alacağım kısmetse 1.6 TDI CR 90 HP Elegance Stil Paket aracımı yaklaşık 25 günlük bekleyişin ardından...

Hayırlı uğurlu olsun. iyi günlerde kazasız belasız kullanırsınız umarım.
  • Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapısından gıcırtı gelen, çözüm bulan varmı

• sonax gumi lastik parlatıcı ve yenileyici hepsiburadada var alıp onu spreyi süngere sıkıp arabanın kapısında kalan kadife gibi olan fitilere yedirin ses kalmıyor

• Aldım hocam ondan ama ses kesilmedi, belkide tam uygulayamadım

• merhaba,
    2015 Skoda Rapid Spaceback 1.6 TDI Elegance DSG almayı düşünüyorum. bu araç sahaibi arkadaşlar aracın yakıt ortalamasını ve sunroff dan ses geliyomru bilgi verebilirler m i ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snicks

merhaba,
    2015 Skoda Rapid Spaceback 1.6 TDI Elegance DSG almayı düşünüyorum. bu araç sahaibi arkadaşlar aracın yakıt ortalamasını ve sunroff dan ses geliyomru bilgi verebilirler m i ?

selam ben alalı henüz 800-900 km oldu. bunun yarısı uzun yol. ortalama tüketim 5,5 litre gösteriyor ama gün geçtiköe daha aşağıya gidiyor ortalama.

ben kullanırken herhangi bir ses duymadım. şu an için son derece memnunum araçtan.
  • Arkadaşlar pazartesi rapid spaceback'imi teslim alacağım.
    1,4 TDI DSG Style

Herkese kazasız belasız sürüşler..
  • Yeni zammimiz hayirli olsun 2bin TL zam

• arkadaşlar bugün rapid spaceback aracımın plaka cercevelerini soktum bantla yapıştırdım çok şık durdu.hızlıal.com dan da photon led spariş ettim plaka lambası ile değiştireceğim gelsin takıyım resim atıcam hemen.
  • Arkadaşlar merhaba,

Kız kardeşime Rapid Spaceback alacağız. 1 ay önce test sürüşü yaptığımızda 1.6 Euro5 dizel ile yapmıştık ancak artık 1.4 Euro6 geliyormuş motorlar. Ben büyük motor daha güçlüdür iyidir diye düşünüyordum ancak bazı kişiler de 1.4 motorun yakıt ekonomisinin 100 km'de en az yarım litre daha iyi olduğunu ve daha sessiz olduğunu söylüyorlar. Sizce ne yapalım? 1.4 mü 1.6 mı? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BTMWTMP

Arkadaşlar merhaba,

Kız kardeşime Rapid Spaceback alacağız. 1 ay önce test sürüşü yaptığımızda 1.6 Euro5 dizel ile yapmıştık ancak artık 1.4 Euro6 geliyormuş motorlar. Ben büyük motor daha güçlüdür iyidir diye düşünüyordum ancak bazı kişiler de 1.4 motorun yakıt ekonomisinin 100 km'de en az yarım litre daha iyi olduğunu ve daha sessiz olduğunu söylüyorlar. Sizce ne yapalım? 1.4 mü 1.6 mı? Teşekkürler.

1,4 kesinlikle daha sessiz ve daha az yakıt tüketiyor.

Benim araç 80 km de, şehir içi yoğun trafikte kullandım ve 6,5 lt civarında şu an.
  • hocam ben ankarada kullaniyorum 1.6 tdi dag ortalama 5 lt suan arac 5 bin kmde

• quote:

Orijinalden alıntı: Thesseus

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Benim araç 80 km de, şehir içi yoğun trafikte kullandım ve 6,5 lt civarında şu an.

Hocam sağol. Senden sonra yanıt veren arkadaş 1.6 motorla 5 litre yaktığını söylemiş. Bu durumda senin araç henüz yeni olduğu için böyle yakıyor diye düşünüyorum ama 1.6'ın yaktığı 5 litrenin altına inmesi de pek mümkün gelmiyor. Ne diyorsun? Teşekkürler tekrardan.

• bilgi için teşekkürler, sanırım ankara'da şehir içi trafiği istanbul'a göre en az 1 litre farkettiriyor :P
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Thesseus

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Hocam sağol. Senden sonra yanıt veren arkadaş 1.6 motorla 5 litre yaktığını söylemiş. Bu durumda senin araç henüz yeni olduğu için böyle yakıyor diye düşünüyorum ama 1.6'ın yaktığı 5 litrenin altına inmesi de pek mümkün gelmiyor. Ne diyorsun? Teşekkürler tekrardan.

Aracımı teslim alıp 15 km aşırı yoğun trafikte kullandım ortalama çok yükseldi, sonrasında düştü ama zamanla 5 lt civarı bekliyorum.

• Merhaba. ben 1.6 TDI DSG alalı 1 ay kadar oldu. 1500 km şu an araç. yol bilgisayarı 5.4 lt gösteriyor ortalamada. bu 1500 km'nin 1000-1100 km'si uzun yol. uzun yolda 120-140 km/h hız aralığında gittiğimde 4.6-4.8 civarı yakıyor. ama 80-100 km/h aralığında gittiğimde 4.2 lt ortalama tüketim yaptı. (klima sürekli açık)

şehir içi için şunları söyleyebilirim. genellikle eşim kullanıyor ev ve iş yeri arası kısa mesafe olduğu için henüz motor kendine gelmeden yolculuk bitmiş oluyor. o nedenle tam doğru bir gösterge olmayabilir bizim şehir içi tüketimi. son 1 aydır yağmurlar nedeniyle ankara ortalamasının üzerinde trafik yedik. bu durumda şehir içi ortalama 6 bazen 6.2 falan ortalama tüketimi var. (ancak eşim iş yerine gidip gelirken soğuk motor ve kısa mesafede 7-7.5 lt'ye çıktığı oluyor)

ilk günlerden bu zamana aşağıya doğru iniyor ortalama değerler. o bize biz ona alışıyoruz sanırım.

• Arkadaşlar merhaba,

Bu aracın 2015 opsiyon fiyat listesi elinde olan veya temin edebilecek arkadaşlar sitede paylaşabilir mi..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.