Şimdi Ara

Ranged Carry Tavsiyesi Dota 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaşlar 2 sene LoL oynadım. Geçenlerde bir beta key elime geçti. Botlar ile 2-3 oyun attım.(Hard)

İlk oyun anti-mage(isme gel) diye bir hero aldım.Bir videoda izlemiştim hoşuma gitmişti. Ama beceremedim botlara karşı. Sonra Viper'i denedim. 16-2 gibi bir skor elde ettim.

Viper iyi güzel ama tam istediğim bir carry değil.

Aradığım özellikler :

1 tane kaçış skilli olsun. Kaçış skilli olarak Anti-Mage W gibi bir şey beklemiyorum ama duvarlardan falan geçebilsin en azından.

AoE dmg vuran en az bir skilli olsun. (hızlı bir şekilde farm yapmamız gereken durumlar için)

1 tane steroid olsun. Mesela belli bir süreliğine Attack speed veya attack damage ya da siz nasıl diyorsunuz dexterity artsın. Pasif de olabilir.

• Magnus olabilir ama range değil .3 Skili kaçış için kullanılabilir.ilk skill ve ulit aoe . 2 skill damege arttırıcı kendine veya arkadaşlarına yada yaratığa atılabiliyor.
  • mirana clinkz akasha windrunner şimdilik bunlar geldi aklıma deniyebilirsin.
  • Viper, shadow fiend, huskar ve luna bu dörtlü oynaması zevkli ve iyi birer carry dir.

Edit; escape skill olsun demişsn görmedim Clinkz, mirana, panda, queen of pain veya weaver bunlar idare eder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARBINGER -- 31 Ekim 2012; 12:27:01 >
  • Mirana
    Morphling
    Weaver
    Queen of Pain
    Invoker (öğrenmesi zaman alır)
    Razor (yüksek movement speed)

Aslında kaçış skill i ve steroidi olmayan herolara sen item olarak bu özellikleri ekleyebilirsin.Ben de LoL oynadım ve ondan sonra dota 2 ye başladım,aradaki en büyük farklardan biri dota da çok daha fazla aktif kullanımı olan item ın bulunması ve item çeşidinin çok daha fazla olmasıdır.Mesela Sniper kaçış skilli olmayan bir herodur ama Sniper için core item sayılabilecek shadow blade ona gerekli olan kaçış skillini sağlar.Veya steroidi olmayan bir carry e alacağın armlet,mask of madness,manta gibi itemlar ona ihtiyacı olan kısa süreli damage artışını sağlar.O yüzden sana tavsiyem sevdiğin/oynayabildiğin carry hangisi ise onu oyna,istediğin özellikleri itemlarla da elde edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enzifer -- 31 Ekim 2012; 12:29:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Viper'a shadow blade çıkmayı deneyecem. Verim alamazsam Akasha'yı gözüme kestirdim.
  • Morphling ve Mirana.

Ustalaşınca 2 side uçurur götürür seni. Olmadı Clinkz var.

Ya da her türlü ranged carry için yapabileceğin 2-3 kaçış itemi var. Shadow Blade(görünmezlik), Manta Style (2 adet ilizyonunu yaratır) Blackking bar (büyülere karşı dokunulmaz olursun)veya Blink dagger.

Eklenti: Viper için bence shadow bladeden çok, Manta Style gitmeye çalış. Vanguard ve life steal ile utanmadan tanklık bile yapabilirsin.(pub larda tabiki :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 31 Ekim 2012; 14:06:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Morphling ve Mirana.

Ustalaşınca 2 side uçurur götürür seni. Olmadı Clinkz var.

Ya da her türlü ranged carry için yapabileceğin 2-3 kaçış itemi var. Shadow Blade(görünmezlik), Manta Style (2 adet ilizyonunu yaratır) Blackking bar (büyülere karşı dokunulmaz olursun)veya Blink dagger.

Eklenti: Viper için bence shadow bladeden çok, Manta Style gitmeye çalış. Vanguard ve life steal ile utanmadan tanklık bile yapabilirsin.(pub larda tabiki :))

Tam altlara doğru iniyordum ki yazacağım şeyleri yazmışsın zaten

Ha bir de carry olmasa da deneyebileceğin bir hero var: venge

• clinkz var.

Bu iskelet okçu sahip olduğu windwalk la hem hızlı gider hem de görünmez olur. Skillerinden biri bonus damage verirken diğeri ise belli bir süre çok fazla attak speed verir. Ayrıca ultisi üniteleri(herolar haric) öldürerek onlardan damage ve life alır. Anında birilerini indirmek için ideal bir seçimdir.
  • dotada carry dediğin void- wraith king - phantom assasian gibi herolardır.

yada sniper - lunadır.

diğer sayılanlar oyun uzayınca iş yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

dotada carry dediğin void- wraith king - phantom assasian gibi herolardır.

yada sniper - lunadır.

Troll,Trax,Gondar iş yapmaz diyorsun ha
  • quote:

yada sniper - lunadır.

Sniper mı iş yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu hero olaylarını bırakın artık.

Sana tavsiyem her heroya bak gameplay izle. All random oyna
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

yada sniper - lunadır.

dikkat ettiysen gibi herolardır dedim troll iş yapmaz demedim oda oyun sonu herosudur.

sniper niye yapar menzili yüksek ve mini stun'a sahip olduğu için yapar. konumunu iyi ayarladıysa kimse kolay kolay focuslanamaz.

trax tabiki iyi ellerde gayet iyi iş yapar fakat luna yada snip kadar yine olamaz. yavaş yavaş etkinliğini kaybeden bir hero.

clinkz'de mesela oyun sonu etkinliğini kaybedecektir 130 as yada fazladan yakma hasarı oyun sonu çokta etken olmayacaktır 6 levelde olduğu kadar.

yada mirana istediği kadar kassın oyunu taşıyamaz. oyun başı takımına çok faydalı olur ancak uzayan maçta etkenliği kalmaz.

Queen of Pain aynı şekilde mid herosudur carry denemez. takımına faydalıdır rakip carry kasana kadar borusu öter.

6-7 yıl dota oynayanlarda bile mid herosunu carry olarak görme hastalığı var. Lane'e gang atıp bırabilecek olmasına rağmen carry'e kill bırakmıyorlar. Gerekçe olarak ''koridoru boşalttım zaten büyük bir fayda sağladım'' derler.

bu arada tabi şu hero en iyi carrydir şu hero en iyi herodur denmemeli karşı takıma göre en uygun seçimi yapmak gerek. her heroyu oynamak bilmek lazım. Lol gibi bir oyun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 14 Haziran 2014; 3:58:11 >

• ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    Karsi takimda hangi herolar olursa olsun oyununuz dk 60 da bitiyor herhalde.
    Carry degil demis borusu otmez vs demis. JrParazitin yan hesabi sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Purone -- 14 Haziran 2014; 10:07:36 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

yada sniper - lunadır.

dikkat ettiysen gibi herolardır dedim troll iş yapmaz demedim oda oyun sonu herosudur.

sniper niye yapar menzili yüksek ve mini stun'a sahip olduğu için yapar. konumunu iyi ayarladıysa kimse kolay kolay focuslanamaz.

trax tabiki iyi ellerde gayet iyi iş yapar fakat luna yada snip kadar yine olamaz. yavaş yavaş etkinliğini kaybeden bir hero.

clinkz'de mesela oyun sonu etkinliğini kaybedecektir 130 as yada fazladan yakma hasarı oyun sonu çokta etken olmayacaktır 6 levelde olduğu kadar.

yada mirana istediği kadar kassın oyunu taşıyamaz. oyun başı takımına çok faydalı olur ancak uzayan maçta etkenliği kalmaz.

Queen of Pain aynı şekilde mid herosudur carry denemez. takımına faydalıdır rakip carry kasana kadar borusu öter.

6-7 yıl dota oynayanlarda bile mid herosunu carry olarak görme hastalığı var. Lane'e gang atıp bırabilecek olmasına rağmen carry'e kill bırakmıyorlar. Gerekçe olarak ''koridoru boşalttım zaten büyük bir fayda sağladım'' derler.

bu arada tabi şu hero en iyi carrydir şu hero en iyi herodur denmemeli karşı takıma göre en uygun seçimi yapmak gerek. her heroyu oynamak bilmek lazım. Lol gibi bir oyun değil.

clinkz oyun sonu etkinlğini mi kaybeder?
    edit: bir de yakma hasarı demiş radiance'la felan karıştırıyorsun sanırım çünkü clinkz'le farm yapıp item kastıkça o ateşli okların normal damage ile birlikte daha fazla vurduğunu biliyorsundur umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tasmalı Kedi -- 14 Haziran 2014; 11:41:57 >

• quote:

yada sniper - lunadır.

Medusa,gyro,spectre gibi işe yaramaz late heroları varken doğru..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tasmalı Kedi

quote:

quote:

quote:

yada sniper - lunadır.

clinkz oyun sonu etkinlğini mi kaybeder?
    edit: bir de yakma hasarı demiş radiance'la felan karıştırıyorsun sanırım çünkü clinkz'le farm yapıp item kastıkça o ateşli okların normal damage ile birlikte daha fazla vurduğunu biliyorsundur umarım

Şöyle dolu cevaplar verme kardeşim adam gibi tartışamıyor musun? Dediklerin yanlış demiyorum gayet doğru ama liselilik yapmaya gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

yada sniper - lunadır.

iyi de neden 2 sene sonra
  • quote:

yada sniper - lunadır.

/>
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.