Şimdi Ara

Range rover kronik arizasi cokmudur uzermi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
2
Favori
41.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eniştenin patronunda var 2011 model 4 yıldır sorunsuz binüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LAND ROVER'lar metres gibidir. En sorunsuzu bile sürekli para her ama bir binen bir daha başka jipe binemez. Eski modellerinin bile havası bir çok yeni araçtan fazladır. 2014 model güncel kasa Range Rover Sport sahibiyiz. Çok şükür 70.000 km'dir şanzımanda bir sorun çıkmadı ama bu yeni araçta bile beyin değişti (10-15.000 TL), lastik basınç sensörü bozuldu (her biri 1100tl), fren diskleri takribi 5000 TL seviyesinden değişiyor, USB girişi kırıldı, tutamaç kolları kırıldı. (Bu fiyatlar Borusan değil dışarıda özel RR servislerinin fiyatları) Elektroniği çok bol olan, bir sorundan başka başka uyarılar verebilen bir araç. Misal araç kendini durduk yere emniyete almaya, arada yükselmemeye, amasörleri sertleştirmeye ve değişik değişik uyarılar vermeye başladı. Özel servis her şeyden süphelendi her şey denendi ve yaklaşık 6 ayın sonunda beyinin arızalandığı anlaşıldı

Ivır zıvırdan çıkacak servis masrafları sizi çok üzmeyecekse güncel kasa 3.0 dizeller için konuşuyorum c200d nin 8 lt yaktığı güzergahta 3.0 makinayla gayet rahat siz de 8-10lt seviyelerinde ortalama tüketimle gezebilirsiniz ki bu bu cüsse ve güçteki bir araç için koklamak gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

LAND ROVER'lar metres gibidir. En sorunsuzu bile sürekli para her ama bir binen bir daha başka jipe binemez. Eski modellerinin bile havası bir çok yeni araçtan fazladır. 2014 model güncel kasa Range Rover Sport sahibiyiz. Çok şükür 70.000 km'dir şanzımanda bir sorun çıkmadı ama bu yeni araçta bile beyin değişti (10-15.000 TL), lastik basınç sensörü bozuldu (her biri 1100tl), fren diskleri takribi 5000 TL seviyesinden değişiyor, USB girişi kırıldı, tutamaç kolları kırıldı. (Bu fiyatlar Borusan değil dışarıda özel RR servislerinin fiyatları) Elektroniği çok bol olan, bir sorundan başka başka uyarılar verebilen bir araç. Misal araç kendini durduk yere emniyete almaya, arada yükselmemeye, amasörleri sertleştirmeye ve değişik değişik uyarılar vermeye başladı. Özel servis her şeyden süphelendi her şey denendi ve yaklaşık 6 ayın sonunda beyinin arızalandığı anlaşıldı

Ivır zıvırdan çıkacak servis masrafları sizi çok üzmeyecekse güncel kasa 3.0 dizeller için konuşuyorum c200d nin 8 lt yaktığı güzergahta 3.0 makinayla gayet rahat siz de 8-10lt seviyelerinde ortalama tüketimle gezebilirsiniz ki bu bu cüsse ve güçteki bir araç için koklamak gibi...
    Teşekkürler değerli yorumlarınız için,sizde ki motor yalnız SDV olan modeli onlarda pek zaten rastlanmıyor ilanlarda da görmedim öyle sıkıntılı araç bundan dolayı diyorum herhalde fiyatları yüksek 350.000 tl den aşağı gelmiyor temiz bir araç benim ayırmış olduğum bütçeyi epey geçiyor gidip x6 alayım sorunsuz bineyim taş gibi araba diye ama iç mekan çok eski aracın 2010 2011 modellerde farlarda Angel sarı epey eski araç Q7 deseniz aynı 2011 makyajlıda bile o teyp ekranı havalandırma kanalları direksiyon epey eski modellere ait ve ne olursa olsun hiç biri range te alınan jeep hissiyatını vermiyor,arada doğacak masraflar genel olarak hepsi korkutuyor alışık değilim yani hiç metres durumuna 😂

• Neden jeep Grande cherokee bakmiyorsunuz

• Teşekkürler tavsiye için baktım tabi ki sevdiğim bir model yalnız benim bütçeme temiz olarak bu yeni tip şanzıman gelmiyor eski tip geliyor onlarda sıkıntılı ml320 baktım Mercedes eski tip oda epey 2009-2010 modelleri en yeni duranı range oda sıkıntılı maalesef çok düşündürüyor doğabilecek masrafları motordur körüktür alçaltma yükseltme kitidir hassas bir araç

• Land Rover ailesi ile ilgili herhangi bir konu görünce, aklıma doğrudan aşağıdaki haber geliyor.

http://www.gazetevatan.com/sahibinden-e-oyle-bir-jeep-ilani-verdi-ki--765313-gundem/
  • demirel72 D kullanıcısına yanıt
    SAyın Demirel72 sizinle hikayemiz aynı bende aynı düşüncedeyim almak istiyorum ancak bu internetteki yazılar korkutuyor ben daha çok şöyle düşünmeye başladım problem yaşayan yazıyor internete binen problemi olmayan range sahipleri internette bir paylaşım yapmıyor malesef satlıkta olan ilanlarda da hep aynı arabalar el değiştirip geziyor elden ele yeni ilan düşüyor mesela makul fiyatlı temiz pat 2 güne satılıyor...

Siz Neye karar verdiniz aldınız mı? ben nisan mayıs gibi almayı planlıyorum araştırma aşamasındayım ama benim de sizdeki gibi kafamda deli sorular alsammı maceraya girmesemmi bende Q7 ve X5 X6 yı sevmiyorum range başka...
  • 3.0 biraz hantal ama daha sorunsuz ozellıkle 2006 bmw motoru olanlar

Range Rover agır arac buyuk kutle genelde herkes bu aracları x6 gıbı performans odaklı hız odaklı kullanıyorlar bu sebepten bı takım sorunlar ortaya cıkıyor motor ve sanzımanda bu araclar ozellıkle 2013 altı araclar daha cok arazı amaclı tasarlanmıs araclar eger sakın kullanılırsa devırlı dıkkatlı kullanılırsa motor sanzımanda herhangı bır sorun olucagını dusunmuyorum

Vogue dıger range modellerıne gore en sorunsuzu

• Araç şans işi ama range rover araçları yurutmek diğer rakıplerine göre biraz daha tuzludur ve araç kadar parada extrada durması gerekebilir.Diğer markalar gibi motor yapıyım yok parcalar tuzlu direk sandık motor , air süspansiyon arıza verir ama diğer rakiplerde motoru vs bi şekilde yurutursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: black-or-white

SAyın Demirel72 sizinle hikayemiz aynı bende aynı düşüncedeyim almak istiyorum ancak bu internetteki yazılar korkutuyor ben daha çok şöyle düşünmeye başladım problem yaşayan yazıyor internete binen problemi olmayan range sahipleri internette bir paylaşım yapmıyor malesef satlıkta olan ilanlarda da hep aynı arabalar el değiştirip geziyor elden ele yeni ilan düşüyor mesela makul fiyatlı temiz pat 2 güne satılıyor...

Siz Neye karar verdiniz aldınız mı? ben nisan mayıs gibi almayı planlıyorum araştırma aşamasındayım ama benim de sizdeki gibi kafamda deli sorular alsammı maceraya girmesemmi bende Q7 ve X5 X6 yı sevmiyorum range başka...
    Yok maalesef karar veremedim cesarette edemedim şimdi fiyatların yüksek olmasından dolayı da almadım başka bir araç ama heyecan aramayıp en fazla 3-4 yaşına kadar bakacağım tekrardan kafamda g30 520i ve güncel yeni a5 vardı fakat benzinden bıktım artık yıllardır yılda ortalama 30.000 km yapıyorum dizel alacağım şu saatten sonra kafamda ki araçlarda makyajlı 2015 a6 2.0tdi ultra veya Bmw 4.20d grancoupe suv olarak kafamın rahat olacağı ve gönlüme göre bir suv yok maalesef

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.