Şimdi Ara

RAMSİZ BİLGİSAYAR AÇILIRMI??? ŞIKLI UZMANLIK SORUSU :P (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
46.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anakartında sorun olayı anladım raminde sorun oldugunu sanmıyorum aynısı arkadasa da olmustu tam okumamıstım yazdıgını genelde reset durumları anakarttan kaynaklanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YANKILAR -- 3 Şubat 2007; 20:18:04 >
  • gigabyte'lara özgü bişey. sistem kendisini korumaya alıyor.

şöyle ki :
    siz rami takarken statik etkisi ile sistem kendini korumaya alıyor ve kısa acılmalar yada hata sinyalleri ile uyarılarda bulunuyor. bu durumda yapılması gereken.bütün aparatların sökülmesi psu nun power düğmesinin kapatılması sadece topraklama hattının devrede kalmasını saglayacak şekilde parçaların takılması. böylece statik toprak hattına akacak. yukarıdaki işlemlerde işlemci-ekran akrtı - hdd - ram olarak takılmasında fayda var.

eğer ramsiz ışık ve fanalrı calıştırmak istiyorsan 12 yada 5 voltluk güç kaynağı lazım. bunuda anakart güç kablosubnun üzerindeki yeşil kablo ve herhangi bir siyah kablonun teması ile psu yu calıştırabilirisniz. ve calıştırmak i
    stediginiz devre elemanlarına direk enerji verebilirsiniz. emsela ışıkları ve fanalrı sadece güç kaynagına baglayın diger elemanları bağlamayın ve anakart güç kablosunda yeil ve siyah kabloları bi şekilde temasını saglayın bu sizin için test güç kaynağı olacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: AdReNaLiNe

Ram siz bilgisayar şöyle açılır:

- Fanlar çalışır, ancak ram olmadığı için bios hata sinyali duyarsın. Ekrana görüntü gelmiz. Ram doğru takılana kadar bu hata sinyalini verir. Kısa kısa bip sinyali olması lazım.

- Hdd olmadan bilgisayar açılır. Ekrana görüntü gelir ancak sistem bileşenleri tanındıktan sonra "Sistem Diskini Takın" uyarısı gelir.

Senin soruna gelince Gigabyte ın Conroe destekli anakartlarında başlangıçta o/c ve ram timinglerinden kaynaklanan yeniden başlama durumu yaşayan arkadaşlar vardı. Belki sisteme ram takılmadığı için bu tarz bir durum olabilir. DS3 kullanan arkadaşlar daha fazla yardımcı olurlar zannımca.

Kolay gelsin.

Not: İmzadaki sistem dikkate alınarak yorum yapılmıştır.

kesinlikle doğru bizim başımıza da yazın benzer bir sorun gelmişti dükkandaki çırak ramleri yürütmüş makina çalışıyor ama açılmıyordu sonra bir baktık ki ramler yok

• Hortlicak anas nasıl çözdünüz hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SasabtrmS -- 5 Ekim 2012; 0:40:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RAM 'sız Power a bas aralıklı şekilde dıt-dıt-dıt sesi gelir, ekran gelmez . Sonra 2-3 dk sonra kapanır, 3 sn içinde yeniden açılır ve böyle gideeer ..
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dby -- 15 Ekim 2020; 18:23:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: think_42

İşlemci (işlem birimi) ve Ram (bellek) olmadan bilgisayarı açmanız imkansızdır. Bilgisayar bu iki parça olmadan asla çalışmaz. Anakart, ekran kartı, hard disk, monitör vb. bileşenler olmasa bile bilgisayar çalışabilir.

İşlemciyi, anakart haricinde takabileceğimiz bir parça var mı hocam ?

• quote:

İşlemci (işlem birimi) ve Ram (bellek) olmadan bilgisayarı açmanız imkansızdır. Bilgisayar bu iki parça olmadan asla çalışmaz. Anakart, ekran kartı, hard disk, monitör vb. bileşenler olmasa bile bilgisayar çalışabilir.

sen anakart olmadan bilgisayari acabilecegini fln mi saniyosun kardes?

• quote:

Orijinalden alıntı: By_KeReMM

quote:

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dby -- 15 Ekim 2020; 18:24:10 >
  • Evet konu bildiğiniz Ağır Hortlamış :)))

O zaman da açılır mı diye sormamıştım ben zaten :))) 3 sn ye bir reset atması normal mi, açılmaz ama nasıl açılmaz??? gibi bişe sormuştum. :)

@SasabtrmS kardeş o sorun ne oldu inan hatırlamıyorum üzerinden 5 sene geçtiği için. Ramleri takınca çalıştı Bilgisayar problem çıkmamıştı ama. :) hala da duruyor o bilgisayar. Valide hanım a Facebook bilgisayarı oldu.
  • ramsiz bilgisayar beyinsiz adam gibidir çalışamaz.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

Benim bilgisayarım anakartsız çalışıyor gibi birşey söylemedim. Ben ram ve işlemcinin gerekliliğini vurgulamak için böyle söyledim. Böyle birşey satılıyor mu? Hayır. Son kullanıcı böyle birşey yapabilir mi? Hayır. Ama anakart olmadan da ram ve işlemci arasındaki bağlantı teorik olarak (ve özel üretimle) sağlanabilir. Yani ÇalışaBİLİR. İsterseniz daha teknik ayrıntılı bir cevapta yazabilirim.

özel üretimlede yaparsan yap yinede o anakart olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

Benim bilgisayarım anakartsız çalışıyor gibi birşey söylemedim. Ben ram ve işlemcinin gerekliliğini vurgulamak için böyle söyledim. Böyle birşey satılıyor mu? Hayır. Son kullanıcı böyle birşey yapabilir mi? Hayır. Ama anakart olmadan da ram ve işlemci arasındaki bağlantı teorik olarak (ve özel üretimle) sağlanabilir. Yani ÇalışaBİLİR. İsterseniz daha teknik ayrıntılı bir cevapta yazabilirim.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dby -- 15 Ekim 2020; 18:24:59 >

• quote:

quote:

İşlemci ve Ram arasına koyacağım iki adet veri yoluna anakart denilebilirse o zaman diyecek birşeyim yok.

işlemci ile ram arasına koyacağın iki adet veri yolu ile pc çalışmaz
  • quote:

quote:

quote:

İşlemci ve Ram arasına koyacağım iki adet veri yoluna anakart denilebilirse o zaman diyecek birşeyim yok.

işlemci ile ram arasına koyacağın iki adet veri yolu ile pc çalışmaz

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dby -- 15 Ekim 2020; 18:26:38 >

• aslında teoride çalışmaması için bir engel yok. zira bilgisayarda ram kullanmanın nedeni cpu nun işleyeceği komutların hızlı gerçekleşmesi için,
    yani hdd ye göre daha hızlı bir parça arayışından dolayı. tabi ki şuan ki yapılanma ile bilgisayarın ram' e ihtiyacı vardır. ama ram olmasa da teoride bilgisayar çalışır.
  • Usta olan biri varmı acaba benim pc casper Nirvana i5 Windows 8.1 64 bit ben bios ayarları ile uğraştım e pc kapandı sonra geri geldi fakat daha Windows a hoşgeldinize gelmiyor öle bekliyor ne yapmam gerek yada nedendir lütfen acil yardım

• Remsiz pc açılmaz ben Windows 7 de dedim siyah ekranda beklersiniz hatta bunu tam 3 kez ayarlardan yani 3 kez power tuşuna basarsanız pc ana kart yada ekran kartı yakar

• Buradan konuyu hortlatan kardesime selam olsun :) Yeni konu acsaydin guzel kardesim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimse yokmu ya

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.