Şimdi Ara

RAM Yardımı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 6 ay önce yeni bir pc aldım.bunda 4 tane ram slotu var.ikisi yeşil ikisi mavi. 1.slotta 512 mb ddr2 533 mhz ram var. 2. slotta birinci slottakinin aynısı var.Ben 3.slota 1gb 533 mhz ram takmak istiyorum.sorun olur mu ?

birde single channel ve dual channel diye bir şey duymuştum benim pc deki cpu-z programına göre single channel.bir slotta 1gb ram sorun yaratır mı ?

anakartım msi am2 940 (k9ngm2) şimdiden teşekkürler.

• Şimdi RAM yuvaların farklı renklerde ve 4 tane olduğuna göre aslında anakartın Dual destekli ama sistemi kim kurduysa bunca zaman seni Single kullandırmış. RAMlerin ikisini de yeşillere ya da mavilere takman gerekiyordu, daha hızlı çalışırdı sistemin.

Şimdi yeni 1 GB alırsan hiç bir sorun yaşamazsın, sadece 1'den 2 GB'a çıkar toplam RAM, yine Single çalışır ama sorun çıkarmaz.

Yeni 1 GB alıyorsan boşuna 533'lük alma, 667'ler aynı fiyatta, ya da 1-2$ farka 800 Mhz'ler var onlardan al. Birlikte 533Mhz hıza düşerek sorunsuz çalışırlar.

Ya da dilersen şimdi 2 tane 1 GB 667 veya 800Mhz RAM al, eldeki eski 512'leri sat ya da başka bi yerde kullan.
    Şimdi anakartının sitesine baktım aslında yeşil ve turuncuymuş renkler:
    http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K9NGM2-FID&class=mb
    Yeni 1 GB'ları YEŞİL yuvalara takarsan sistemin Dual çalışır.

• aynı miktar ramleri aynı renkli slotlara tak

kalan tek 1gb rami de değişik renkli slotlardan herhangi birine tak..
    bir uyumsuzluk olur da çalışmazsa yerlerini değiştirerek tekrar denersin

kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.