Şimdi Ara

(RAM) Windows Vista Home Premium

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar... Bilgisayarıma 2 gb ram aldım...artı elimde bulunan 1 gb ramide yanına takıyorum fakat pcyi açtığımda bilgisayar açılmıyor sadece foxcoon yani anakartın yazısında kalıyor... yeni aldığım 2 gb rami sadece taktığımda hiçbir sorun olmadan bilgisayarım normal bir şekilde açılıyor... acaba ek olarak yanına 2 Gb ram dahamı almalıyım... ? (Ramların arasında uyumsuzluk olduğunun kanaatindeyim fakat yardımlarınızı bekliyorum) 4 GB yükseltmek istiyorum.

Bilgisayar Özellikleri
    İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium..
    İşlemci: Intel (R) Core (TM) 2 CPU 6420 @ 2.13 Ghz
    Anakart:Foxcoon
    Ekran Kartı: ATI Radeon HD5670

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nometh -- 12 Ocak 2012; 21:07:21 >

• memtesti araştır ve uygula. ona göre karar verirsin.
  • Anakartın tam modeli nedir...
  • Anakartımın modeli ve Ram Özellikleri.. Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nometh -- 14 Ocak 2012; 1:45:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nometh

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar... Bilgisayarıma 2 gb ram aldım...artı elimde bulunan 1 gb ramide yanına takıyorum fakat pcyi açtığımda bilgisayar açılmıyor sadece foxcoon yani anakartın yazısında kalıyor... yeni aldığım 2 gb rami sadece taktığımda hiçbir sorun olmadan bilgisayarım normal bir şekilde açılıyor... acaba ek olarak yanına 2 Gb ram dahamı almalıyım... ? (Ramların arasında uyumsuzluk olduğunun kanaatindeyim fakat yardımlarınızı bekliyorum) 4 GB yükseltmek istiyorum.

Bilgisayar Özellikleri
    İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium..
    İşlemci: Intel (R) Core (TM) 2 CPU 6420 @ 2.13 Ghz
    Anakart:Foxcoon
    Ekran Kartı: ATI Radeon HD5670

Foxconn kadar rezil bir anakart görmedim aynısı benim de başıma gelmişti en iyisi deneyerek belirlemek.

• Öncelikle bios güncellemesi yapın sistem biosu 2006 dan kalma. Daha sonra ramleri tekrar takarak deneyin sorun devam ediyorsa 2 gb lik rami 1. Ve 2. slotlara ayrı ayrı takarak deneyin daha sonra 1gb lik rami aynı şekilde ayrı ayrı slotlara takarak deneyin sorunun kaynağının rammi yoksa anakartmı olduğunu anlayabilirsiniz. Bu arada psniz kaç watt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.