Şimdi Ara

Ram ve Hızlanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi gunler arkadaslar benım asus a6vm dızustum var 2 parca 512 ram var vısta ve bazı uygulamalarda yetersız kalıyor.zaten maksımum 2 gb oluyo bıldım kadarıyla sımdı 512 lerı cıkartıp 2x1 gb ram takmak ıstıyorum ama hangı ram o konuda bır fıkrım yok.hangı ramlerın surelerı daha ıyı?ne onerırsınız?kullandım ramlar assagıda sayılardan pek anlamadım da

512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM (5-4-4-11 @ 266 MHz) (4-4-4-11 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz) bılgısayarla gelen markasız
    512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) corsair marka

• ben de senle aynı şekilde 2*512 modül kullanıyodum. biri orijinali diğeri hi-level marka idi. 2sinin de car-ras değerleri vs farklıydı. dün twinmos 2*1 gb modül aldım. hissedilir şekilde değişti hız. aldığım ramlerin latencyleri 4, fiyatına göre fena değil.

OCZ ya da kinstonun kitleri var ama fiyatları yüksek biras.para derdin yoksa kitlere bi gözat. ne kadar düşük değer o kadar performans demek.

4-4-4-12@266 değerler yeni ramlerin. eskiye göre hız farkedilio. %34 civarı ram kullanımı baya da bi prg yüklü açılışa. kasma yok sistemde.
  • saol kardes kıtler dedın gıbı bıraz pahalı kacabılır.saolasın ozellıkle vıstada cok kasıyo
  • Bahsettiğiniz kitlerin fiyatları ne kadar aceba?
  • bnde de aynı zıkkım var oyun oynanmıyor sanırım bana ne yapmalıyım hangi oyunları oynarım sence nasıl bi laptop yazışalım ben arif
  • pm attım kardes
  • arkdaşlar asus a3ac model dizüstüme ram eklemek istiyorum hangi ram uyar,şu an 512 lik bir rem le çalışıyo,ddr2 ler de uyarmı ?
  • selam..

a3ac model için DDR2 533MHz modül kullanman gerekiyor. max 2GB desteği var anakartın. piyasada biçok marka var. Kingston, OCZ ya da Twinmosun uygun modellerini kullanabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyclops_

selam..

a3ac model için DDR2 533MHz modül kullanman gerekiyor. max 2GB desteği var anakartın. piyasada biçok marka var. Kingston, OCZ ya da Twinmosun uygun modellerini kullanabilirsin.

tşk.
    bir sorum daha olacak:
    mevcut ram ı çıkartsam DDR2 800 mhz veya 667mhz lik modül uyarmı? veya hız da daha iyi performans getirirmi?
  • ddr2 800 desteklemıyo bıldım kadarıyla senın bılgısayarın 533 desteklıyo olması lazım o yuzden 800 taksan bıle 533 calısır bı esprısı olmaz kardes
  • quote:

Orjinalden alıntı: farks

ddr2 800 desteklemıyo bıldım kadarıyla senın bılgısayarın 533 desteklıyo olması lazım o yuzden 800 taksan bıle 533 calısır bı esprısı olmaz kardes

+1...

533lüklerin kendi içinde 4, 3, 2.5 CL hızlarına sahip olanları var... düşük değerler daha performanslı.. fiyat da buna paralel artıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyclops_

quote:

Orjinalden alıntı: farks

ddr2 800 desteklemıyo bıldım kadarıyla senın bılgısayarın 533 desteklıyo olması lazım o yuzden 800 taksan bıle 533 calısır bı esprısı olmaz kardes

+1...

533lüklerin kendi içinde 4, 3, 2.5 CL hızlarına sahip olanları var... düşük değerler daha performanslı.. fiyat da buna paralel artıyor...

değerli arkadaşlar duyarlılığınız için çok sağolun bana yardımcı oldunuz ,peki bana en son bu mevzuuda ne önerirsiniz,öneriniz doğrultusunda sipariş verecem 2GB 533mhz lik bir modül alsam iyi olurmu acaba bilemiyorum.. şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayserhat -- 6 Ocak 2008; 23:48:50 >
  • OCZ 2 GB 667 MHz DDR2 NOTEBOOK MEMORY - OCZ2MV6672G bu urun fena deıle benzıyo ama cas degerlerı 5 ın altında bulamıyorum nıyeyse ddr ramlarde 2.5 var ama ddr2 lerde en ıyı cas 5 buldum.daha ıyısını bulursan banada soyle
  • selam arkadaşlar

a6vm kullanıcısıyım. ilk satın aldığımda 512 ram di , sonrasında 512 daha ekledim 1 gb oldu ve performansı ciddi şekilde fark etti. daha sonrasında 2*1 gb kingston ramlar taktım . şu an cihaz 2 gb . fakat şunu belirteyim, 512 den 1 gb ye çıkarken yaşadığım performans farkını 1gb den 2 gb ye geçerken alamadım.

hatta bugün overclock ile ilgili bilgiler almak için girmiştim foruma , bu konuyu görünce paylaşayım dedim.
  • hocam laptopa overclok konusunda cok dıkkatlı ol derım aynı laptop bendede oldugu ıcın benımkı artık cok ısınıyo fanında sorun var buyuk ıhtımalle 2 yılını dolduracak garantıye verecem sogutmasını nasıl saglıcaksın ramlerı bıle overclock yapsan kasa ıcı ates gıbı olur gıbıme gelıyo
  • arkadaşlar aşağıda verdiğim linke tıklayarak cihacınıza hangi Ram lerin uygun olduğunu bulabilir ve hata yapmadan alıp takabilirsiniz.

..sayfa açılınca step1 step2 ve step3 yazılı kutucuklar göreceksiniz..step 1 den cihazınızı üreten firmanın adını seciyorsunuz...step 2 de cihazınızın türünü( laptop yada PC ) seciyorsunuz, step3 te modelini seciyorsunuz ve FİND ıt yazan yeri tıklıyorsunuz..açılan sayfada sizin cihazınıza uygun ramlerin ne olduğunu görüyor ve seciminizi buna göre hatasızca yapıyorsunuz..kolay gelsin..

http://www.crucial.com/uk/
  • quote:

Orjinalden alıntı: barisyilmaz79

selam arkadaşlar

a6vm kullanıcısıyım. ilk satın aldığımda 512 ram di , sonrasında 512 daha ekledim 1 gb oldu ve performansı ciddi şekilde fark etti. daha sonrasında 2*1 gb kingston ramlar taktım . şu an cihaz 2 gb . fakat şunu belirteyim, 512 den 1 gb ye çıkarken yaşadığım performans farkını 1gb den 2 gb ye geçerken alamadım.

hatta bugün overclock ile ilgili bilgiler almak için girmiştim foruma , bu konuyu görünce paylaşayım dedim.

Aynı durum geçen hafta bendede oldu makınanın uzerınde gelen 2 gb ram i söküp ocz nın 4 gb ddrII 800 ram ini taktım ilk taktıgım anda makinanın açılışı bile değişti fakat sanırım vista dan kaynaklanıyor 2gb taki performansa yakın bi hıza düştü size tavsiyem 2 gb dan yukarı ram takmanıza fiyatlar düşene kadar gerek yok.Overclock konusunda biosta ram voltajının oldugu bölüm yok gizli bi menü varmı diye araştırdım fakat henuz bulamadım bulursan bana da pm le atarsan sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.