Şimdi Ara

Ram tavsiyesi hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hali hazırda kulandığım 16 gb 3000 mh cl15 crucial ramlerimi 32gb yapmak istiyorum aynı kitten ürün bulamadım bu yüzden elimdeki kitleri satıp gskill 3600 cl 16 yada 2*16 ,3600 cl 16 4*8 yada 2*16 cl 18 4000 ramler ile upgrade yapma kararı vermek üzereyim.Sistemim ryzen 5600 ve tuf b550 anakart ile kullanacağım.

Biliyorsuuz bu kitler çok pahalı size danıştığım nokta bu kitler kalitesine yakın yüksek frekanslı ramlar tavsiyesi.yada direk bu kitler arasından seçim.Ayrıca bu upgrade ne derece gerekli uzun vade ddr5 geçmeden önce son updateim olacak bu işlemci ile.

Tavsiyeleriniz benim için değerli teşekkürler..

• Son yükseltme olcaksa cl değeri düşük cl 16 3600 daha iyi olur. 4000 mhz rakam olarak yüksek diye performansa çok bir getirisi olmuyor birde cl değerleri daha yüksek cl 18. Hem de fiyat olarak 2 * 16

4000 mhz daha pahalıdır. Zaten 3600 mhz üstü çok bir şey kazandırmıyor ( yani 4000 mhz olması uçurmaz sistemi ). Benim tavsiyem 2 * 16 - cl 16 - 3600 mhz ram olurdu marka da gskill gayet iyi.

Ama kısa bir süre sonra ddr 5 e intel de veya amd am5 sokete geçerim diyorsanız düşünceniz varsa, giidpte 32 gb ddr 4 ram almayın yinede , iyi düşünüp ona göre karar vermek lazım.

Şunun için 32 gb ddr 4 kitler de çok ucuz değil zarar etmeyin sonra diye.

Ryzen 5600 ile yola devam ise yukarda ilk yazdıklarım, dediklerim olur.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

Hocam çok teşekkür ederim. Bu işlemyi yeni aldım en az 3 yıl daha giderim diye düşünüyorum. Youtube da 4 lü ramlaerin 2 lilere göre daha çok performans verdiği videolar var oyüzden arada kaldım. 2*16 yada 4*8 konusunda. Gskill iyi lakin biraz pahalı sizin daha uygun bir öneriniz olur mu.

• ScreamEagles kullanıcısına yanıt

Genelde cift kanal yani dual daha verimli ve iyidir. Bazı işlemciler hepsi olmasa da 4 ram birden takıldığında verimli olmuyor bile. Gskillin fiyatı nedir ? ona göre fiyat bakılır diğerlerine .

Gskill . kingston , corsair , crucial gibi bazı markalar iyidir ama çok ucuz olanlar yani popüler olmayan markalar sorunlu olabiliyor bazen bazı anakartlarda. Fiyat farkları ufaksa bilinen markalardan alın. Alınacak ram anakartın destek listesinde olsun mutlaka.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.