Şimdi Ara

ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s.a arkadaşlar benim çalışdığım şirkette p3.733 işlemcili bir bilgisayar var ona yeni bir 256 ram aldık yeni aldımız rami takdıktan sonra bakdım çalışmadı eski ramle açmayı denedim ama yine açılmıyo windovs ekranına kadar geliyo sonra reset atıyo problem nedir ne yapmalıyım bi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• 1- ram lerin özellikleri aynı mı
    2- DDR2 mi DDR mı ram büyük itimal DDR dır. DDR2 240pin, DDRise 184pin dir eğer bu yüzden birbirleriyle uyuşmazlar arkadaşım. ikisini aynı slota takamazsınız
    3- ram slotlarında bir kısa devre söz konusu olabilir
  • RAMLAR SDRAM yeni aldığım rami çıkarttım takmakdan vazgeçdim ama eski ramlede açılmıyo makina şimdide windovs ekranında reset atıyo
  • Kaç MHz? Bunlar da önemli. İkisinin de SD olması çok fark etmez bu durumda.
  • 256 sd ram ikiside ben yeni aldığım rami kullanmakdan vazgeçdim 256 kullanacam sadece bitane 256 takılı ama çalışmıyo
  • ram leri diğer slotta veya slotlarda deneyin
  • Benim sorduğum kaç MB olduğu değil, kaç MHz demiştim. Hızlar önemli. Ama bir de yerlerini değiştirin bakalım sonuç ne olacak.
  • yerlerini değiştirdim oda işe yaramıyo tam windovs açılacak reset atıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhankaya

yerlerini değiştirdim oda işe yaramıyo tam windovs açılacak reset atıyo

ramlerin bozulmuş olması büyük ihtimal. ramler statik elektrikten çabuk bozulurlar elinizde filan çok ovalamıış olabilirsin . dolayısıyla bozulmuştur. ve işletim sistemini yükleyemiyodur ve reset atıyo olabilir.
  • RAMleri bir başka bilgisayarda denedin mi peki? Bozuk olma ihtimali nedir? Ya da sorun çıkarıyor mu başka PC'de de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanpac -- 7 Şubat 2007; 17:03:04 >
  • Piyasada bulunan SD-RAM lerin genelde 100 Mhz ve 133 Mhz tipleri satılıyor. Taktığınız RAM lerin her ikisi de 100 , veya her ikisi de 133 Mhz olmalı... Aksi taktirde çakışma yapar.
  • ram leri başka pc de denedim ramler sağlam slotlar bozuldu sanırım bi çözümü varmı acaba tamire gitmeden bu slotların
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.