Şimdi Ara

Ram değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim Grundig marka bir laptopum var ramide 4 gb ben buna bir 4 gb yada 8 daha eklemek istiyorum ve nasil sececegimi bilmiyorum.

2.el bir ram buldum (fotoğraf oylesine attim 2 gblik almayacağım) resimdeki 2 gbnin ustunde yazan yazilar laptopa takili olandan farkli. Yardim edermisiniz.
    (Laptopdaki ram c11 1600mhz)
    Ram  değişimi

• cl11 1600 olann bir ram eklemen gerekli laptoba
  • Kanaat34 kullanıcısına yanıt
    tamam işte ona göre ram buldum ama attığım resimde 2 gb 1rx16 yazanin üstündeki yazi varya orasi farklı sıkıntı olurmu. AO1le baslayan yazı.
  • onur7568 O kullanıcısına yanıt
    ürün kod numarası sanırım o. cl değerleri voltaj değeri tutuyorsa mhz tutuyorsa sıkıntı olmaz.
    voltaj degerini nasıl ogrenebiliriz? mhz ve cl değeri tutuyor.
    alacağın Ramin üzerinde ya da ilaninda yazar. kendi raminin de cpuz peogramini yükleyerek seceneklerden ogrenebilirsin
    peki saolun tesekkur ederim birde sorum olduğunda tekrardan size sorabilirmiyim.
    bildiğim birşey olursa yardımcı olurum tabi
    Tekrardan merhabalar birşey daha soracağım benim laptopraki ramim 4gb adata marka ben buna başka marka (kinsgton corsair) 8gb taksam bir sıkıntı olurmu ?

Cl ve Mhz değerleri tutuyorsa ayrıca anakartın totalde 12 GB ram destekliyorsa bir sorun olma ihtimali düşük.

• size soru üstüne soru soruyorum ama birinin cevabını bulunca sürekli baska bir soru çıkıyor. Şimdi birde ecc ve non ecc varmış (bilgisayarımdaki hangisi bilmiyorum) birşey farkeder mi?

Hocam siz MHZ,CL ve Voltaj değerlerinin uygunluğuna bakın zaten bunları yazıp internette aradığınızda bulacaksınız. Ayrıca eğer laptopsa bilgisayarınız sodimm ya da notebook ram olarak aratacaksınız. Ecc ile falan bir işiniz yok.

• peki çok saolun.

Başka sorunuz olursa çekinmeden sorun adı üstünde burası forum. Elimden geldiğince bildiklerimi aktarmaya çalışırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki çok teşekkür ederim.
  • Ram  değişimi Ram  değişimi

Umarım bu son sorum olur. Biraz arastirdiktan sonra bu ramde karar verdim ve hata yapmak istemiyorum. Doğru karar verdim mi diye sizede sormak istedim.

• Ram  değişimi

Sanırım bunlarda voltaj değerlerim.

Hocam sisteminiz toplamda 12 gb ram destekliyorsa bu ram uyar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Javelin. -- 27 Aralık 2020; 20:59:13 >
  • Ya anakart bilgilerine ulaşamıyorum ama işlemci destekliyor. Anakartta Arçelik yazıyor. Sanırım deneme yanilmadan başka şansım yok gibi.

Eğer 12 gb ram destekliyorsa bu ram olacaktır hocam. Zaten bir sıkıntı olursa o belli eder kendini bir şekilde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.