Şimdi Ara

RAM arttırma girşimi(FAILED) Mavi ekran hatası!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bugün Casper marka 2007 model eski masaüstü bilgisyarıma Hynix marka 1+1 2GB DDR2 667mhz ram takviyesi yapmak istedim. Önceki Ramler 512+512 1GB idi. Anakartım MS-7255 V2.0 marka 2 slotlu. 400/533/667 mhz ram frekans desteği sunuyor. Max. 2GB ram desteği sağlıyor. Tek muğlak nokta; Intel Premium D 820 işlemciye sahibim ve Max. Ram desteği bilinmiyor. İntelin kendi sitesinde dahi yok. Anlamadığım noktalar şunlar:

1) Ben 667 mhz istettim fakat ramlerin üstünde PC2-5300-555-12 yazıyor. Bu marka ramin diğer versiyonlarına da baktım. Mesela 533 mhz diyor ama 444 yazıyor ramin üstünde. 800 diyor ama 666 yazıyor. 5/6'sını mı alıyor ne yapıyor anlamadım ama sizce kazık mı yedim yoksa bu marka ramin böyle bir olayı mı var?

2) Ramleri çift şekilde birkaç kez yerlerini değiştirerek, tek slota ayrı ayrı olarak, klipsleri özenle sıkıştırarak(tık sesiyle her iki bölmeye oturduktan sonra ekstra sıkıştırma ) kasanın tüm temizliğini baştan sona titizlikle yapmama rağmen her seferinde PC mavi ekran hatası verdi. Üstelik 400/533/667 mhz frekans değerlerinin tümünde denedim ama hiçbir sonuç elde edemedim. Sizce ne yapmam lazım? Bios güncellemesi mi yapmalıyım? Güncellemenin yan etkileri olur mu? Ramler mi kusurlu? Yoksa başka bir şey mi var?

3) Eski ramlerim PC-4200 yeni aldığım ise PC-5300. Bunların ne manaya geldiğini bilmiyorum ama bunlarla bir alakası olabilir mi? Bir de eski ramlerimin boyutları yeni ramlerimin nerdeyse 2 katı. Çok saçma bir düşünce ama boyutsal farklılığın bir uyuşmazlığı olabilir mi?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden...

• Hocam ya ramler bozuk,ya da sizin işlemciye uygun değiller.Başka bir açıklaması yok her şeyi denemiştiniz zaten önceki konuda
  • Bu eski dönemlerdeki RAM'ler ve anakart olayı tam bilmece. Bazı anakartlarda sadece bazı modellerin çalıştığını düşününce aynı markaya bile ait olsa farklı modellerin birlikte çalışmama olasılığı yüksek geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 22 Ocak 2018; 20:59:18 >
  • KASAP1910 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam BIOS güncellemesi de yaptım ama İntel işlemcimle uyuşmuyormuş. Ben de geri iade ettim zaten. İlgin için teşekkür ederim...
  • IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    Dediğin çok doğru. Anca alıp deneyeceksin. Başka yolu yok gibi. Kimse bu uyum konusunda yeterince bilgi sahibi değil. İlgin için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.