Şimdi Ara

Ram? ama HDD , CPU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bir kaç sorum olacak bilgisayarımı 3 sene once aldım malum artık yavaşlamalar olmaya başladı
    3.0 işlemci 512 ram 120 gb WD. harddisk var
    bilgisayarımdaki yavaşlığın 3 sebebi olabilir diye düşünüyorum (yanılıyor olabilirim)
    ram,cpu,hdd
    harddiskim full dolu bu bir yavaşlık sebebi midir?
    ram +1gb yapsam hdd ve cpu dan dolayı yavaşlık devam edebilir mi?
    şimdiden teşekkürler..

bir eks orum daha olacak ram im 512 mb kingston alacağım ram twinmos ya da ocz fln olsa uyum sorunu olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sword of... -- 3 Ekim 2007; 11:58:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sword of...

arkadaşlar bir kaç sorum olacak bilgisayarımı 3 sene once aldım malum artık yavaşlamalar olmaya başladı
    3.0 işlemci 512 ram 120 gb WD. harddisk var
    bilgisayarımdaki yavaşlığın 3 sebebi olabilir diye düşünüyorum (yanılıyor olabilirim)
    ram,cpu,hdd
    harddiskim full dolu bu bir yavaşlık sebebi midir?
    ram +1gb yapsam hdd ve cpu dan dolayı yavaşlık devam edebilir mi?
    şimdiden teşekkürler..

bir eks orum daha olacak ram im 512 mb kingston alacağım ram twinmos ya da ocz fln olsa uyum sorunu olurmu

Ram alırsan bir miktar rahatlama sağlarsın bence.
    Ama şu da var HDD nin full dolu olmasıda yavaşlamaya neden olur. Bence hem ram alıp hem de diskteki bilgilerinin bir kısmını DVD ye vs çekerek diskini biraz boşalt. Sonra güzel bi DEFRAG yap. (Disk birleştirme).

• önemli olan şey şu: aldığında kullandığın sistem ve programlar mı yavaşladı ? yoksa vista'ya falan mı geçtin de yavaşladı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: x--treme

önemli olan şey şu: aldığında kullandığın sistem ve programlar mı yavaşladı ? yoksa vista'ya falan mı geçtin de yavaşladı ?

işletim sistemi aynı değitrimedim.
    bilgisayarda genel bir yavaşlama var film açarken bile. ama dayanamadım gittim 2 tane 512 mb 400 mhz twinmos aldım ana kartta 4 slot var 3 tane 512 lik okacak hemen formatı da atıyorum bariz bir hızlanma bekliyorum inşallah.

cevaplar için teşekkürler
    bir sorum daha olacak 2 tane ram i dual olarak kullanmak için extra bir şey yapmak gerekiyor mu yoksa ana kart ın kitapçığında belirtildiği gibi yani Asus P5GD1PRO için "aynı renkteki slotlara takın" demiş bu yeterli mi?
  • yeterlidir. formata gerek yoktu bir defrag yeterli olurdu, registry kayıtlarını biraz toplasan o kadar zaman da kaybetmezdin.
  • tamam teşekkürler zaten bi formattan önce bakayım dedim gözle görülür bir performans artışı mevcut ama artık çıktım yola geri dönmem :) bilgileri yedekledim zaten formata da başlıyorum tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sword of...

tamam teşekkürler zaten bi formattan önce bakayım dedim gözle görülür bir performans artışı mevcut ama artık çıktım yola geri dönmem :) bilgileri yedekledim zaten formata da başlıyorum tekrar teşekkürler.

Şimdiden yeni ramlerin hayırlı olsun, ve kolay gele

Yardımcı olabildiysek ne mutlu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.