Şimdi Ara

Radyatör boom diye patladı ne acayip birşey bu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
28.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sorunun zaten başından belli çatlak ve kaçak tıkayıcı ile iş gören radyatör artık dayanamamış, birde öncedende iyice içten çürüdüyse çokta anormal olmasa gerek bu durumun, çatlak tıkayıcıların nereyi tıkayacağı belli olmaz sonuçta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neferzade

Fan açıyordu belli aralıklarla bu şekilde conta yakmış olabilir mi

Conta yandığını sanmam corolla Honda tarzı araçlar kolay kolay hararette yapmaz contada yakmaz radyatör ve bir fan müşürü ile sorununuz çözülür diye düşünüyorum.hararet müşürünüde kontrol ettiren düşük gösteripde basınçtan radyatör patlamasında hayra alamet değil.

• Radyatör ün basıncı yükselmiş büyük ihtimal tıkayıcı yüzünden

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam yarın tamirciye götüreceğim inşallah ciddi bir sorun çıkmaz

• tavukjack kullanıcısına yanıt
    Motora su gitmemiş daha öncesi hararet yapmış araç yani bende değilken. 650 tl gibi bir masrafım oldu.

• 180 tl ye radyatör değiştik hal oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Radyatör hayati bir parçadır en ufak bir delikte tıkayıcı sıvı vb maddeler daha kötü duruma sokabilir sizi şöyleki yandaki plastik kapağı açınca petekler arasındaki sirkülasyon yapan kanallar tıkanır su dolaşmaz soğumaz sürekli fan çalışır lpg varsa daha fazla olur bu hararet o küçük delik hava yapar sirkülasyon kısa olunca da basınç artar şişlenip kısa süreli çözüm olabilir plastik kapak kapanırken siyah mastik sıkılır ,en mantıklısı orijinal radyatör alınmalı sıfır olarak takılması,motor aşınmış ise buda bir hararet kaynağıdır bu durumda soğutma sistemi daha çok bakım yapılmalıdır.

bende attım bu tozdan deliği kapadı ve baya km yaptım sonrası ne oldu bilmiyorum sattım.
  • tıkadığınız radyatör kanalları yüzünden biriken buhar basıncı gümletmiş.
    su yağ takibi yapın üstkapak contasıda zrar görmüş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

quote:

Orijinalden alıntı: Neferzade

Fan açıyordu belli aralıklarla bu şekilde conta yakmış olabilir mi

Conta yandığını sanmam corolla Honda tarzı araçlar kolay kolay hararette yapmaz contada yakmaz radyatör ve bir fan müşürü ile sorununuz çözülür diye düşünüyorum.hararet müşürünüde kontrol ettiren düşük gösteripde basınçtan radyatör patlamasında hayra alamet değil.

hayret edecek yorumlar, niye yanmasın ki contası kaucuk değil mi o markaların, hararet olursa conta yanar...
  • Kardeşş antifiriz koymamışsın yüksek ihtimall su depon donmuş olabilir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.