Şimdi Ara

Radeon RX 6900 XT ekran kartı indirime giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Radeon RX 6900 XT ekran kartı indirime giriyor
    AMD’nin RDNA 3 mimarisini temel alan yeni nesil Radeon ekran kartlarını piyasaya sürmesine az bir zaman kala üst seviye modellerde indirimler başladı. Radeon RX 6900 XT ekran kartı bu hafta indirime girdi.

Radeon RX 6900 XT fiyatı düştü

80 işlem birimi, 16GB GDDR6 bellek, 128MB Infinity Cache, 2015MHz frekans, 300W TDP değeri gibi özellikleri olan Radeon RX 6900 XT ekran kartı piyasaya 999$ olarak sürülmüştü. Stok sıkıntısının yaşandığı dönemde ise 1700$ seviyesine kadar çıkmıştı.

Ayrıca Bkz.Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor

Yeni indirim ile birlikte Radeon RX 6900 XT ekran kartının fiyatı 669$ seviyesine kadar geriledi. Böylece Dolar başına performans oranı olarak GeForce RTX 4090 ekran kartından yüzde 35 daha iyi hale geliyor.

Hem ABD’de hem de Avrupa pazarında yeni fiyat etiketi raflara yansımış durumda. Ülkemizde ise 14000Tl civarından başlayan fiyatlar mevcut. İndirim sonucunda bir değişiklik olacak mı merak konusu.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/299962/amd-radeon-rx-6900-xt-price-cut-further-now-starts-at-usd-669

• Biz ancak taş yiyelim bu ülkedeki satıcılar ve ekonomi ile

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İndirim haberini bile yanlış anlayıp fiyat yükseltir bizimkiler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kedi [bizler] kasap önünde ciğere bakıp iç çeker.

• 6900XT şuan en rekabetçi kart bence, oyun için 3080 ve 3090 almaktan çok daha iyi. VRAM falan gayet yeterli ama tek problem Ray Tracing performansı kötü, tabi iş yüklerinde Nvidia kadar iyi değil. Zaten oyun için demiştim, iş için Nvidia şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 18 Ekim 2022; 22:22:42 >
  • 6900XT bu fiyatıyla her zaman avantajlı ama onu takacak sistem varmı? 1080P için hafif kalır, her oyuncuda 2K 3K 4K monitör yok.
    Döviz kurlarınıda hesaba katarsan, kasanda 850W PSU ister, adama masraf yaptırır. 6700-6800XT çoğu zaman daha avantajlı olur.
    Belliki stokları bitirmeye çalışıyorlar.
    Son olarak sahibinden'de mining'den dönen 6900XT'leri artık 9bin'e ancak satabilirler.
    @Raytracing bana göre hala tırıvırı, isteyen özensiz parlak kapmalalar görmek için daha fazla verebilir. yapımcıların beceri hızına bakarsak raytracing'in bir değer olmasına kafadan 2-3 yıl var diyebilirim.

• Eskiden ATI'nın ve sonra da VEGA64 ve 5700XT'nin bezdiren Wattman hatalarından sonra bi daha AMD ekran kartına tövbe.

• mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    1080p performansı 4k dan çok daha iyi. Üst düzey bir cpu&ram hali hazırda var ise çok iyi performans verir.

• Ryzen 5600(düz)ile beraber msi gaming z rx6900xt kullanmaktayım.rsr fsr yi de hesaba katınca uzun süre idare eder diye düşünüyorum.Kartı. 1440p de kolay kolay zorlanmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt

Bu kartı alan yanlış anlama full hd için almaz full hd için kullanacaksa akıldızdır 2k çözünürlük için alınır

• UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt
    Bugün 2k kartı ise iki sene sonra 1080p kartı olacak?

• UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt
    2k için iyi 4k için vasat bir kart nereden mi biliyorum ? Asus strix lc 6900xt kullanıcısıyım.

• valla 14bine bile bunun yanından geçen kart yokken
    fiyat 10bine filan düşze züper olur

• Şu tabloyu gördükten sonra, ekran kartı teknolojisini 1 sene geriden takip etmek gerektiği, akla daha yatkın geliyor. 27" Ekran varsa 2.5K ideal çözünürlükdür, anca 32" ekran olursa 2160p düşünülebilir, onda bile piksel yoğunluğu 27" ekranda kullanılan 1080p'den iyi olduğundan, 1440p çözünürlük tercih edilebilir. Fps'nin daha düşük olması önemli değil, akıcılık varsa gerisi önemsizdir.

3080, 3080 Ti, 6800 XT, 6900 XT gibi kartlar 2.5K'da sorunsuzca oyunları oynatmaya devam ederler. Araştırılırsa ikinci elde uygun fiyata mining yapılmamış, 6800 XT ve 6900 XT bulabilmek mümkün. 6800, 6800 XT ve 6900 XT 2.5K için tercih edilebilir kartlar bence de. 4090 iki kata varan artışla iyi iş çıkarmış bu oyunda ama F/P kartı değil, onun yerine yeni nesil işlemcili bir sistem kurmak, yanına da 3080 Ti veya 6900 XT almak daha mantıklı şu anda.

Radeon RX 6900 XT ekran kartı indirime giriyor

A Plague Tale Requiem güzel oyun bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Ekim 2022; 13:42:35 >

• i5 9600k var 4.9 ghz da kullaniyorum. Kart olarak 2060 var. 2k oyun için biraz fps artışı istiyorum. 10-13k arası 6900xt ve 3080ti bulursam hangisini alayım sizce.
    Genelde yüksek kalitede cs go oynuyorum. Hafif darboğaz olacağının farkındayım ama işlemci değistirme şansım yok. 3080ti vs 6900 xt sizce hangisi, özellike cs go da

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt

Öyle düşünüyorsan 4090 al herkesin düşüncesi farklı dostum

• Karşılaştırma videolarını izlemenizi öneririm. 13k ya sıfır 6900xt alabiliyorsunuz, 20k ya 3080ti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.