Şimdi Ara

radar cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar geçen ay pozantı adana otobanında 106 km/s ile radar yedim.... hız limiti ise 95 +%10 ile 104.5.. vallahi zoruma gitti ya...sadece 1,5 km/s ile ceza yedi ya... bence artık bu duruma sessiz kalmayalım derim.. otobüsten 5 kat küçük olan ve çoğumuzun hususi olarak kullandığı araçlarımızın kamyonet muamelesi görmesi benim gücüme gidiyor... beyaz masaya mail attım... lütfen sizlerde sessiz kalmayın....

• Radarı kafana takmayınca çıkmıyor.Hatay/iskenderun-Mersin/Limonlu Arası 160-170ten hiç düşmedik neredeyse.Bir tane bile radar yok.Ama Yavaş yavaş gidipte boş bir yolda birazcık limitleri zorlayıp radara 1.5 km farklı girdiğin zaman adama koyuyo. 170 le girsen hadi neysede 1.5km çok kötü bee.
    Bunun çözümü olacağını sanmıyorum.
  • Şimdi trafik polisimiz görevini yapmış oldu dimi...

Tek yaptıkları görev bu zaten...

Ülkemizde tehlikeli noktalarda radar uygulaması yok,sadece tuzak var,yokuş aşağı tuzakları vs...

Kesilen ceza makbuz doldurmak içinmi yoksa trafik güvenliğini sağlamak içinmi?...

Oradaki memurun vicdanı rahatmıdır bilemem ama toplumun vicdanı rahat değil bu konularda...
  • "Oradaki memurun vicdanı rahatmıdır bilemem ama toplumun vicdanı rahat değil bu konularda"...
    onun içinmi o tür vicdani uygulamalara müsamaha edecekleri seçti şu"vicdanı rahatsız toplum"
  • radarı geçtinmi ceza olayı tabi herkesin canını sıkar fakat yolda 80-90 model renolar şahinler doğanlar hatta murat 124ler bile duble yolda 119 la giderken ben 94ü aşınca ceza yiyorsam varın bunun içinden siz çıkın ben çıkamadım doğrusu.. sonra haberlerde görüyoruz araçların parçalarının tanınmayacak halde olduklarını....
    bu ve bunun gibi bir çok sebep ortaya atılabilir benim hava yastıklı espli absli aracım yolda kaplumbağa gibi gitmeye mahkum bırakılırken firenleri tutmayan araçlar sınırları zorlama kalkışıyolar.. tek söylenecek pes doğrusu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

radarı geçtinmi ceza olayı tabi herkesin canını sıkar fakat yolda 80-90 model renolar şahinler doğanlar hatta murat 124ler bile duble yolda 119 la giderken ben 94ü aşınca ceza yiyorsam varın bunun içinden siz çıkın ben çıkamadım doğrusu.. sonra haberlerde görüyoruz araçların parçalarının tanınmayacak halde olduklarını....
    bu ve bunun gibi bir çok sebep ortaya atılabilir benim hava yastıklı espli absli aracım yolda kaplumbağa gibi gitmeye mahkum bırakılırken firenleri tutmayan araçlar sınırları zorlama kalkışıyolar.. tek söylenecek pes doğrusu..

80 90 model renolar şahinler,murat 124 ler bizimkilerden çok daha güvenli araçlardır,sanırım o yüzden!

Bizimkiler kamyonet! Aslında kamyon desinler olsun bitsin...

• Malesef çok çarpık bir sistem.
  • bakalım daha neler gelecek başımıza ee burası Türkiye.. hamdolsun !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

bakalım daha neler gelecek başımıza ee burası Türkiye.. hamdolsun !!!

kesinlikle burası Türkiye hamdolsun , polisler çeterelerinde eksik oldumu ay sonuna doğru tamamlıyorlar
  • o çetere muhabbeti yüzüden burda bir dünya insanın canını yaktılar..
    1 yılda kesmeleri gereken bir ceza miktarı varmış.. 2010 yılı kasım ayında o ceza miktarının %50 sini anca kesebilmişler.. kasımdan yılbalına kadar terör estirdiler nerdeyse.. çelik jant takan araçlara mı bile ceza kesmediler xenonlu araçlara mı ceza kesmediler filmli camlaradamı kesmediler.. çoğu insanın ahını aldılar..
    tmm ceza kesmeleri yasal ama 1 yıl boyunca neden es geçip zora sıkışınca ceza kesmedikleri adamlara ceza kesiyorlar.. iste burda anlaşılıyo herşey..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.