Şimdi Ara

R9 380X Overclock Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, stok olarak overclocklu Sapphire Nitro R9 380X kartım var. 650 Watt 80+ Bronze güç kaynağım olmasına (i5 6400 işlemci, 16 GB DDR4 RAM, Samsung 850 Evo SSD, Z170A Gaming M5 anakart) ve kasa içi havalandırma yeterli seviyede olmasına rağmen bir miktar daha overclock yapmaya çalıştığımda hemen artifact oluşuyor veya bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Çok ufak miktarlarda dahi (%2-3) böyle sorunlarla karşılaşıyorum.

MSI Afterburner ve Wattman ile denedim ikisinde de sonuç aynı.

Sizce ne yapmalıyım?
    Acaba zaten sınırlarına kadar overclock edildiği için daha fazla gidemiyor olabilir mi?
    Elde edeceğim performans artışı uğraştığıma değecek mi?

Teşekkürler...

Not: Stok hızlar şu şekilde

GPU= 1040MHz
    GRAM= 1500MHz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 7 Nisan 2017; 22:23:7 >

• afterburner ile 1160-1550 (en ideal aralık benim kartta) mhz +20 voltaj kilidin açık ise shappire trixx uygulamasının aryüzünden +50mV vermeyi ihmal etme normalde firestrike testinde 73-77 arası voltaj verip mhz artışında 83-85 derece arası otomatik fan olursa dahada çıkar o yüzden manual ayar verip %80-85 aralığında başlatırsan verimli oluyor ancak sürekli kullanımda malum ekstradan ses artışı kafa ütüleme vs...1170'e kadar çıktım bozulmalar başladı aynı kart aynı modeli kullanıyorum...fayda sağlaması dileğiyle...
  • ekleme oyunlarda min artışı pek etkilenmesede max fps artışı minimum 3-5 oyununa göre 7 fps fark ediyordu zamanında yaptığım testlerde single player modu olan genel oyunların hemen hepsi...
  • klement kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam deneyeceğim sonuçları paylaşırım sizinle.
    Hocam oturdum ince hesap yaptım. Voltaj vermeden ve güç sınırını arttırmadan

GPU= 1159 MHz
    GRAM= 1600 MHz yaptım stabil olarak çalışıyor GTA5'de test ettiğime göre. (1620 seviyesinde sıkıntılar başlıyor en stabil 1600 olarak tespit ettim)

Daha fazla zorlamamın bir anlamı var mıdır sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 8 Nisan 2017; 15:54:52 >
  • 1200 üzeri sıkıntılı nasıl hata almadın ilginç kartın bellekleri iyi denk geldi sanırım ancak yinede fan profilini elle girmende yarar var çok ısınıyor,çok çıkmasan iyi olur kart direkt elinde kalabilir Oc payı her zaman tölore edilemez bilgin olsun...
    Hocam GTA5 değil de diğer bazı uygulamalarda artifact oluşumu başladı ben de GPU= 1120 GRAM= 1610 yaptım şu anda sorun yok gibi gözüküyor. GPU hızını daha fazla nasıl artırabilirim? Ramler sandığımdan daha fazla OC oldu açıkçası. Ancak GPU 1120'den yukarı çıktığı anda hatalar artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 8 Nisan 2017; 16:37:32 >
  • Trixx uygulamasında Voltaj artırımı yapmadan 1160 ve üzerini görmen olanaksız zaten 1170'ten sonra sapıtıyor max 1200mhz ayarlı afterburnerde da bu bakımdan çıkılamaz yani ancak trixx uygulamasında 1700'mhz'e kadar artırım kadranı var tabi işlemiyor karta orası ayrı bir sorun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.