Şimdi Ara

r9 290 youtube izlerken aşırı ısınma sorunun çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sizdede r9 290 Sapphire tri-x ekran kartı varsa

ve youtube izlerken kartınız ısınıyorsa bu konu tam size göre

r9 290'ın ısınan bir kart olduğu bildiğim için

msi afterburner kurarak kendime özel fan profili oluşturdum

youtube izlerken fan deligibi dönerek rahatsız ediyordu sıcaklıkda 65 dereceye kadar çıkıyordu meğerse sorun flash playerın

donanım hızlandırma özelliğinden kaynaklanıyormuş (mediaplayerda açtığım 1080p videolarda sıkıntı olmazken flash playerda nedense aşırı ısınma mevcut)

önce kullandığımız tarayıcının donanim hızlandırmasını kapatıyoruz //nasıl kapatıldığını googlede yazarak bulabilirsiniz // sonrada

youtubeda herhangi bir video açıyoruz videoya sağ tıklayıp ayarlara giriyoruz "Donanim hizlandırma özelliğini etkinleştir" seçeneğindeki tik işaretini kaldırıyoruz

tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz ve artık daha sessiz ve daha serin bir şekilde youtube da takılabilirsiniz.

yabancı forumlarda dahi youtubeda ısınma sorunuyla alakalı herhangi birşey bulamamıştım bunu az önce farkettim ve paylaşmaya karar verdim umarım sizlerinde işine yarar

• Yararli bir bilgi tşkler paylaşım için. Bende nvidia kart ile deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nvidia kullananlarda boyle bir sıkıntı varmı bilemiyorum eğer sizdede flash player videolarında ısınma mevcutsa

tüm suçu flashplayera atabiliriz :)

çünkü sadece flashplayer videolarında aşırı ısınma mevcut
  • Html5 kullanmanızı yavsiye ederim, flash player sanki donanımı gereğinden fazla kullanıyor. Laptop kullanan biri olarak internette herhangi bir flash playerdan video izlediğimde işlemciyi %10 civarında kullanıyor (işlemcim i7 3610qm) bu da işlemcinin ısınmasına neden oluyor. Firefox ile youtube'da html5 ile video izlerseniz maalesef sadece 360p ve 720p (1080p yok kısaca) çözünürlüklerini kullanabilirsiniz ancak aynı sorun chrome'da yok nedense. Google'a youtube html5 yazarak aktive edebilirsiniz.
  • html5 yada flash kullanmak kullanıcının seçemiyor web sitesi ne kullanıyorsa onu açıyor tarayıcı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.