Şimdi Ara

R9 290 Tri-x Değerler Normal mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gpu ları karşılaştırmak için güzel olur, ama kartları bire bir karşılaştırmak için fabrika çıkış hızlarında çalıştırmalısın yani default ayarlarında.
  • Fiyat performans parabolik olarak yukardaki kartlara gittikçe azalır.

Haliyle 780 ti %7 daha hızlı veya %10 daha hızlı olması parasına göre normal olması gereken durumdur.

Vatanda sapphire trixli 290 1400 lira şuanda
    en ucuz özel soğutmalı 780ti da 2129 lira

1400/2129 %51 oranında 780ti 290 dan pahalı ama gidipte bu parabol olayınıda düşünürseniz 780ti ın %50 daha perfermanslı olmasını bekleyemezsiniz.Bilimum ramden anakart işlemciden hardiske kadar hep böyledir ne yazıkki.Fiyat farkıyla performans farkı hiç bir zaman paralellik arz etmez.

Bir sonuçta ben verip msjı kapıyorum.İki adet sapphire düz bf4 edition 2500 liraya bu kadar verebiliyor.

Bunun eğriside o parabolun içine tam oturuyor.

R9 290 Tri-x Değerler Normal mi?

• @DeVaST@ToR
    çok güzel değerler.
    işlemcinizin hakkını verip bence 5000 mhz yapıp oyle testleri almalısınız.

@Detonator-58
    her zamanki gibi mesajlarınızdan bilgi akıyor.
    okuyanlar işallah Anlıyorlardır.

@B.M.W
    sizinde değerli bilgileriniz için teşekkürler.

@EMRES754
    sizinde değerli bilgileriniz için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: DeVaST@ToR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeVaST@ToR

quote:

fena değil oc siz 780 Ti ye yaklaşmış

Overclocksız 780ti kaç alıyor ki ? 3dmark 11 ve 3dmark da?

Default hızlarda Evga GTX780 Ti Classified

öncelikle bakılması gereken yer grafik skorları ,

iki kartı da yaklaşık saat ve frekans hızlarında denersek eğer , (R9 290) 15836 - 17022 (780Tİ) puan almış arada %7 lik bir fark söz konusu..

aradaki fiyat farkına gelelim birinin tr garantili satış fiyatı 1247TL iken diğerinin Tr garantisiz satış fiyatı 2200TL yani 780ti %76 daha pahalı.

şimdi şöyle birşey de var 780 Ti de OC olabiliyor sonuçta, mesela def. 1085mhz deki bir Ti ile 1085mhz e oc edilmiş 290 ı kıyaslıyorsunuz, 780 Ti oc olduğunda çıkan sonuç şu şekilde :

olayın birde şu boyutu var belli bir seviyeden sonra fiyat/performans grafiğinin eğimi azalır yani 1x performansa 1x para ödüyorsanız , üst seviyelerde 1x lik performans farkına 1,5x para ödemeniz gibi olur. özellikle üst seviye kartlarda.

sen dur sen :) , senin için çalışıyoruz bu seferde ama overclocksuz en hızlı bu demezsin umarım :)

HWbot daki skorlarla övüneceğinize keşke kendiniz yapsaydınız da yeteneğinizi görseydik, hwbotda onlarca 780 Ti skoru var 290x leri ezip geçen...

• quote:

ben o yazıyı rekabet için yazdım belki sende daha fazlasını yaparsın diye , sen hala ego peşindesin :)
    bana gelirsek ben peltier soğutma ile yapacağım o işi , parçaları hazırlıyorum şuan , bizim memleketten neden hiç bir dalda 1. çıkmadığının örneğide budur :) "EGO" , benide yakında bloklarsın zatende neyse ben kişiye yazmıyorum foruma yazıyorum her yazımı

Tek doğrunun kendi bildikleri olduğunu sanan ve yanlış bir bilgiyi körü körüne savunan tipler var ben onları bloklarım, şuan seni bloklamak için bir sebebim yok, kendin yapacaksan ne ala, ama bu skoru koymana anlam veremedim, kendin yap koy skorunu bende ona karşılık farklı bir skor kastırırım güzel bir yarış olur.
  • quote:

sen dur sen :) , senin için çalışıyoruz bu seferde ama overclocksuz en hızlı bu demezsin umarım :)

koca mesajı alıntılamadım kırptım,
    gerçekten 7/24 cpu ve gpu nuzu bu hızlardamı kullnıyorsunuz ? yoksa benchmarklar için kısa vadedemi kullanmaktasınız ?

ayrıca farkındamısınız verdiğiniz ss de
    yani
    https://store.donanimhaber.com/38/da/39/38da39a62cce23cf093413d5d1a30617.png
    bunda
    2 ci cpu-z memory sekmesindeki görüntü birbirine girmiş ekran kartına aşırı abanmaktan yani açıkça bana göre stabil değil.

bu arada 3dmark 2011 p skorunuz benım sli skorumu baya bir geçmiş.
    ne diyim tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 21 Nisan 2014; 19:03:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Faradayy

AMD karttan normal bir benchmark skoru beklenmemeli bence. Nvidia olsa neysede AMD çöp...

Ahaha amd çöp. R9 295x2 ye bakda öyle konuş bakalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba hanginiz daha uzağa işeyebilecek ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu benchmark'a bakılırsa 1345mhz'deki R9 290 , 1425mhz deki gtx780ti'yı geçmiş. bu geçişte işlemcinin etkisinin payı var mı acaba? yoksa böyle birşey nasıl mümkün olabilir..

R9 290 Tri-x Değerler Normal mi? R9 290 Tri-x Değerler Normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeVaST@ToR -- 21 Nisan 2014; 20:58:09 >

• DeVaST@ToR kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajdada aynı bench sonucu var acaba bu sonuç forumdan birisine mi ait yoksa hwbottaki herhangi bir 290 sahibine mi ?

Soruya gelirsem 3d mark 11 in performans testinde işlemcinin katkısı çok fazla şöyle söylemek gerekirse aynı gpuda 4770k ile genel skor bazında 15k skor alan bir gtx 780 3930k ile 16k alabilir çünkü oc altındaki 780 gpu bazında 16kyı rahat geçebiliyor ama genel skorda işlemci payı büyük olduğu için 4770k nında işlemci skoru 12k civarında olduğundan genel skor 14kda kalıyor 3930k olsaydı oda 16k fizik skoru olduğu için genel skor 14k yerine 16k yada buna çok yakın olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Üstteki mesajdada aynı bench sonucu var acaba bu sonuç forumdan birisine mi ait yoksa hwbottaki herhangi bir 290 sahibine mi ?

Soruya gelirsem 3d mark 11 in performans testinde işlemcinin katkısı çok fazla şöyle söylemek gerekirse aynı gpuda 4770k ile genel skor bazında 15k skor alan bir gtx 780 3930k ile 16k alabilir çünkü oc altındaki 780 gpu bazında 16kyı rahat geçebiliyor ama genel skorda işlemci payı büyük olduğu için 4770k nında işlemci skoru 12k civarında olduğundan genel skor 14kda kalıyor 3930k olsaydı oda 16k fizik skoru olduğu için genel skor 14k yerine 16k yada buna çok yakın olurdu.

genel skordan bahsetmiyorum, grafik skoruna etkisinden bahsediyorum..

tabiki de işlemci doğrudan genel puana physx ve combined skor olarak etki ediyor.. ama ben "graphics score" 'a etkisini merak ediyorum

• DeVaST@ToR kullanıcısına yanıt
    Bunu belirlemek için tek yapılabilecek şey aynı gpu ve gpu hızında farklı işlemcilerle aynı testi gerçekleştirmek.(diğer sistem bileşenleride ram vs. aynı hızda olmalı)Mesela R 290 1000 mhzdeyken 4770k ile 15000 gpu skoru alıyorsa aynı gpu hızında 3930k ile 15500 aldığında farkın işlemciden olabileceği ihtimali artar ama kesin değildir.Gpu hızı ve farkı olduğu sürece işlemcinin grafik skoruna etkisini belirlemek çok zor.Aynı gpuda örneğin bir 4 core/8 threadle birde 6 core/12 threadle testleri yapıp grafik skorunda fark oluşuyorsa o zaman işlemcinin bu puana etkisini tahmin edebiliriz.Bu seferde başka bir durum olan cpu hızı devreye girecek bunuda artık cpu hızlarını eşitleyerek bir nebzede olsa dengeleyebiliriz.Şuda var bu testi arka arkaya çalıştırsanız bile her birinde farklı bir sonuç veriyor donanım aynı hızlar aynı ama sonuç bir aşağı bir yukarı değişiyor.Birinde işlemci testinde 35 kare verirken tekrarladığımızda bu 33 yada 36 kare olabiliyor.(Test sırasında işlemciyi %100 kullanmıyor ama tekrar testlerinde thread kullanımları bir önceki ve sonrakine hep farklı kalıyor)Programda bu tür bir durum olduğu sürece aynı gpu olsa bile her defasında farklı sonuç vermesinden dolayı net bir netice elde edilmesi zor görünüyor.

•  R9 290 Tri-x Değerler Normal mi?

• Klasik FANBOY
    Konu sahibi arkadaşım,GRID 2 oyunu optimizasyon isteyen bir oyun ben akıcı oynayamıyordum ve ekran kartı 79 dereceyi görmüştü 7870xt ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnqelTR -- 2 Mayıs 2014; 20:47:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faradayy kullanıcısına yanıt
    Senin gibi bir insana ciddi ciddi mesaj yazacak halim yok senin anlayacağın şekilde söyleyeceğim

YAV HE HE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naak98

Senin gibi bir insana ciddi ciddi mesaj yazacak halim yok senin anlayacağın şekilde söyleyeceğim

YAV HE HE.

Ahhahahahahha trollediğim mesajlara hala cevap gelebiliyor.
    Troller gibi gelmedi bana hiç gayet ciddi olarak algıladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naak98

Troller gibi gelmedi bana hiç gayet ciddi olarak algıladım.

Kardeşim yanlış anlamışssın bi ara fanboyların nabzını ölçmek adına bir kaç konuya bu şekilde yorum yapmıştım. AMD'yi gerçekten kötüleyecek olsam elimdeki Nvidia kartı satıp, şuanda sistemimde kullandığım AMD ekran kartını almazdım.
    Tamamdır dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekstop's surgeon

Klasik FANBOY
    Konu sahibi arkadaşım,GRID 2 oyunu optimizasyon isteyen bir oyun ben akıcı oynayamıyordum ve ekran kartı 79 dereceyi görmüştü 7870xt ile.

kim fanboy?

grid 2 zaten, fizikleri de kötü cacıktan bir oyun.. sadece benchmarkını denemek istedim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.