Şimdi Ara

R9 280x ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2015 de aldigim r9 280x asus ekran kartim 2 kez ekran sorunu karsilasiyorum oyundayken yada gunluk hayatta ilken ekranda dalgalanma oluyor aldigim ilk zamanlar burdan yardim istemistim gpu bellek saati vb ayarlamasininda bana 1150 gpu saatini yap bellekte 1600 mhz yap demislerdi uzun sure kullandim bugun yine ekran sorunu ile karsilastim bugun kargoya verecem dondugunde overcoluk bolumunu ne yapmaliyim zararsiz kullanmam icin yardimci olurmusunuz islemcim i7 4790 8 gb ram orjinal windows 10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• VGA dan mı bağlıyorsunuz monitöre. Monitörden kaynaklanabilir.
  • Vga bagliyorum hocam donusturucu var ondan monitor noc 1980 cozunurlukte ama sadece vga cikisli donusturucu takiyorum ekran kartina

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörde dvı yada HDMI giriş varsa ordan bağlayın büyük ihtimalle çözülür.
  • O sıkınti iste hocam monitorde vga dan baska birsey yok garantiye yolladim garintisi bitmismi bitmemismi bilmiyorum bitmisse ne kadar mal olur sizce

• emrah0755 E kullanıcısına yanıt
    http://i.hizliresim.com/8lYz5n.jpg
    bunu deneseydin önce.
  • Bunuda yaparim hocam sorun degil monitorun prizini bantlarim resimdeki gibi gelsin bi 😊

• bendede aynı kart var ekranda dalgalanma ve uzun diklemesine kırmızı şeritler çıkıyordu artifacts problemi garantisi yeni bitti servise verdim 1070tl masraf çıkardılar kronik sorun için fiyat verdi müşteri hizmetleri GPU ve 2 adet Ramlerin arızalı olduğu tespit edilmiştir. 980 TL GPU , 45 TL Ram, 45 TL işcilik ücreti bulunmaktadır bi araştırın artifacts sorunu diye bahsettiginiz dalgalanmalar benzer ise garantisi var ise servise göndermenizi tavsiye ederim
  • ben yolladım hocam pazartesi orda olur asusu aradım garantisi 6 cı aya kadar devam ediyor dedi fatura tarihi ne bakıyorlar dedi karısık yani doğru cevap vermediler garantisi bitikmi belli değil cözemedim pazartesi ararlar bakalım ne diyecekler bide yaptiramazsam ekran kartsiz kullanabilirmiyim islemci grafikle kullanabilirmiyim islemcim i7 4790 da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah0755 -- 9 Nisan 2017; 19:35:35 >
  • hocam bende de asus r9 280x vardı. karta okadar toz konduramadım ki sırf dalgalanma sorunu yüzünden işlemci ve ram değiştirdim. baktım hala oluru yok kartı verdim servise iade sağladılar aldım zotac ve windows 10 u kurdum dx12 muhabbetine şimdi herşey istedigim gibi. kartı vermeden önce cok arastırdım genel bi sorun bu 280x lerde garantisi varsa kesin değiştirirler
  • Hocam bu r9 280x lerde bu sorun ekran karincalamasi artifact sorunu yada bu sadece asus dami var oteki markalardadami varmi degisim raporu gondereceklermis gelirse biz fiyata asus gtx 1050ti 4 gb 128 gb tercihmi etsek yoksa ayni modelin baska markalisimi alsam ne onerirsiniz aldigim fiyata ?

• emrah0755 E kullanıcısına yanıt
    Kartın fiyatına göre değişir fakat bu saatten sonra 280x yerine daha güncel model alınır ama güncel kartlara bakıncada VGA için eski çeviricin bir işe yaramıyor, aktif çevirici kullanman gerekir oda biraz daha maliyetli.
  • merhaba arkadaşlar bende r9 280x alacağım. kart nasıl oyun için alacağım hatta crossfire yapmayı planlıyorum iki tane alıp.

sistem özelliklerim
    işlemci: intel xeon e5472
    anakart: asus p5q3 deluxe
    ram: slicon power 4gb 1333 mhz 16gbye tamamlayacağım.
    ssd alacağım birde.
  • SouLofDiego kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiye etmiyorum genel bi sorun bu.. hangi marka oldugunun önemi yok, bu durumu yasıyanı cok.. baska kartlara yönelmeni tavsie edeirm..
  • bachdem kullanıcısına yanıt
    Sapphire vapor r9 280x düşünmüştüm ben dx 12 destekliyor yazıyordu sitesinde. Siz tavsiye etmeyince bilemedim şimdi ne yapsam

walla hocam her kartta mutlaka bi sıkıntı var arastırınca bu işler biraz sans tabi ama ben gercekten ciddi sıkıntı yasadım cok kişiye yazdım bi cogu sat kartı dedi ben dogru bildgimi yaptım toz kondurmadıgım için ama sonucta söylenene geldim. GTX970 aldım dedim dünya varmıs karar senin belki yasamıcaksın ama nvdia sanki bi tık önde gene sen bilirsin..
  • bachdem kullanıcısına yanıt
    Hocam bende nvidia istiyorum fakat sli desteği yok anakartın o yüzden amd ati ekran kartı almam lazım. Alır denerim hocam artık şans bu belki sıkıntı çıkmaz

Dostum 280x eskidi artık bende 280x kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok fakat eskidi. 2. el alıcaksanız bilemem. 0 kesinlikle almayın
  • soporo kullanıcısına yanıt
    2. El hocam sıfır alırsam 1050 ti çekerim direk. Benim sistemde eski hocam 720p güzel ayarlada götürsün beni sıkıntı yok

720 p ye fazla bi kart r9 280x, 1080 p de tüm oyunlar tatmin edici sevyede oynarsınız. Uygun fiyata bulabilirseniz almanızda bi sıkıntı yok vapor-x tri-x kulanıyorum memnunum yllardır yüzümü kara çıkartmadı. Tabi uygun bi power lazım, elektrik santrali gibi kart 250 w güç çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 27 Nisan 2017; 23:9:9 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.