Şimdi Ara

R harfini söyleyememek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
34.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende küçükken söyleyemiyordum. bir kız dalga geçmişti r harfini söyleyememle bende azmettim 3 günde düzelttim durumu. içinde r geçen kelimeleri daha fazla kullandım, evdeyken r harfli şarkıları/tezahüratları felan söyledim(re re re ra ra ra gassray gassray cimbom bom gbi) ondan sonra düzeldi. 3 günden sonra 1 ay felan gene zorlandım r harfini söylerken ama sonra alıştı dilim ve her insan evladı gibi söylemeye başladım.
  • r harfini söyleyemeyenlere dikkat ediyorum daha sempatik oluyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskebabı

r harfini söyleyemeyenlere dikkat ediyorum daha sempatik oluyorlar.

bencede öyle oluyorlar
  • Kızlar bitiyor R'leri söyleyemeyenlere !

Ben bilerek söylemiyorum bazen :P
  • kardeşimde 6-7 yaşına kadar söyleyemiyordu.
    alıştıra alıştıra öğrettik.

r ye y diyordu.

Baran diye bi çocuk vardı bayan diyodu kopuyoduk.
  • Bende arılara ayı diyom

pek de sempatik sayılmam ama
  • bende r özürlüyüm ama halimden çok memnunum ortamda hemen ilgi çekiyosun kızların çok hoşuna gidiyo gerçekten
    sadece arı soktuğu zaman biraz sorun oluyo o kadar

• bir arkadasım sarılı ve siyahlı giyen kızın birine birine ayı gibi olmussun demisti bide sınıfa arı girince ayııııııı diye bagırmıstı:D direk y seklinde okuyor

v seklinde okuyanlarda var
    kafaya takmamak gerekbir
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatmucu

bende r özürlüyüm ama halimden çok memnunum ortamda hemen ilgi çekiyosun kızların çok hoşuna gidiyo gerçekten
    sadece arı soktuğu zaman biraz sorun oluyo o kadar

kardeşim söyleyemiyor doktor taramalı tüfek sesi çıkarmasını önermişti
    tarrrrrrrrrrrrrrrrrrr diye

• abi ben ayran diyemiyorm ya anlayamıyor kantin kafe vb yerdekiler bazen uyuz oluyorm

ama genel olarak r özürlülüğü güzel
  • ...........................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acabuco -- 30 Ekim 2010; 22:16:20 >
  • küçükken bende R harflerini söyleyemezdim ama o zaman r'leri söyleyemediğim için çok şirin oluyormuşum
    hatta büyük ablalar ben konuşurken hep gülümserlerdi bazende dayanamayıp sarılıp öperlerdi..
    artık büyüdüm R harflerinide söyleyebiliyorum ama ne öpen var ne sarılan
  • upupupupupuppu
  • Sanırım DiL ALtınımı ALdırıyoLar ÖyLebirşeyLer Var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: acabuco

kardeş sorununu çözdünmü bende r ve l harflerini söylüyemiyorumda senden bilgi almak istiyorum

Ben Aydın'da otuyorum.Harf icin psikologa gittim.Orda sorunumu söyledim.Biz bakmıyoruz dediler.dedi.Kulak-burun-bogaz da olabiliyormus.Ayrıca bu kekemelik falan icinde foniatri gibi bisi ilgileniyormus.Biz kulak borun bogaza sorduk foniatri diye bisi bizde yok dediler.Ama ege üniversiteden varmıs.Yanı ben sorunuma cözüm bulamadım.Eger sen İzmir'deysen falan bir sor derim.Bakan yer foniatri imis.
  • ben söyleyemiyorum isteyende yok zaten
  • ya konuyu hortlatmak için demiyorumda aynı sorun bende de var yaş 25 sesde biraz ince olunca pekte sempatik durmuyor nasıl düzelir birde sesimı nasil kalınlaştırabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratözcan

ya konuyu hortlatmak için demiyorumda aynı sorun bende de var yaş 25 sesde biraz ince olunca pekte sempatik durmuyor nasıl düzelir birde sesimı nasil kalınlaştırabilirim.

midene boru sok. :)
  • konuyu hortlamak için söylemiyorum ama ben de söyleyemiyodum R'leri daha sonra baktım bi kelimede ço kgüze lsöylüyorum daha sonra evde tek olduğum zamanlar o kelimeyi üstüne basa basa söyledi mşimdi biraz da olsa düzeldi merak edenler için o kelime:

YARR....... K

Ramiz , Ramazan ve Rıfkı beRabeR Rakı içmeye gittileR diye bi cmle uydurdum o da hepten düzeltti şimdi eskisine göre çok çok iyi durumdayım
  • Aynı durum bende de var. Lise 3'e geçtim ve artık rahatsız ediyor cidden nasıl yapacagım bılmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.