Şimdi Ara

quickdraw deneyen var mı çok zevkli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  quickdraw deneyen var mı çok zevkli quickdraw deneyen var mı çok zevkli

• quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

quickdraw deneyen var mı çok zevkli quickdraw deneyen var mı çok zevkli

Anahtarı nasıl kabul etmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• helikopter soruyo çiziyom patates diyo. patates soruyo çiziyom bilemiyo.
  •  quickdraw deneyen var mı çok zevkli
  • daha çok çalışması lazım rubbish
     quickdraw deneyen var mı çok zevkli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirefokkes -- 20 Kasım 2016; 22:35:12 >
  • baya baya hakaret yedim, i have no idea what you are drawing dedi daha da oynamam
  • Arabayı kabul etmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: MinaTo

Yapay zekaya robot dersek aslında burada yapay zeka yani robot biz oluyoruz. Çünkü Google tam anlamıyla istediğini yapmış oluyor ve bize verdiği kelimeleri çiziyoruz. reCaptcha bunun en iyi örneğidir. Yapay zeka yapmıyoruz yapay zeka oluyoruz hadi eyw.

Peki neden? diyecek olan varsa alıntılasın cevaplayayım.

Peki neden?
  • 20 saniyede bu kadar oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: chtsydn

quote:

Yapay zekaya robot dersek aslında burada yapay zeka yani robot biz oluyoruz. Çünkü Google tam anlamıyla istediğini yapmış oluyor ve bize verdiği kelimeleri çiziyoruz. reCaptcha bunun en iyi örneğidir. Yapay zeka yapmıyoruz yapay zeka oluyoruz hadi eyw.

Peki neden?

Guzelce data base olusturmalarina yardim ediyoruz.

Oyun ayagina bedavadan isci calistiriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 221B baker street kullanıcısına yanıt
    Shark köpekbaligi hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Shark köpekbaligi hocam

Hayır, özürlü aslan demek

• 6'da 2

•  quickdraw deneyen var mı çok zevkli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muzun içinde gelen böcek

Bunları mouse ile çizmediniz değil mi.
  • quote:

quote:

Peki neden?

Şimdi öncelikle Google büyük bir şirket. Ne kadar gereksiz görebileceğimiz data varsa onlar için nimet. Google da bir resmin sana ifade ettiği anlam bir hiç olabilir. Fakat bu Google için önemli.

ReCaptcha sistemi aslında kullanıcıya sayılar vererek onların sözde "robot" olmadıklarını teyit etmelerini ister. Google bu data mı eksik adamlarda? Google Maps ve Google arabası ile çektikleri resimlerde bir sıkıntı vardı. Sokak tabelalarında ne yazdıklarını tam olarak bilgisayar anlayamıyor, çözemiyordu. Paralı bir kaç kişi yapabilir miydi? evet. Fakat milyonlarca bedava çalışacak bir insan ordusu varken neden para ve ekstra zaman, maliyet? Bu ReCaptcha ile orada sordukları soruları ilk önce tabela, kapı numaraları ve benzeri yazıları çözebilmek için kullandılar.
    Fakat bir süre sonra sanırım bütün tabela, kapı numarası ve benzeri şeyleri çözdüler ki bu sistemi bir seviye daha atlattılar.
    Şuan güncel ReCaptcha senden yine "robot" olup olmadığını teyit etmeni istiyor ama yazı yerine artık "resim" seçtirtiyor. "Aşağıda ağaç içeren resimleri seçin", "Aşağıda muz içeren resimleri seçin" diye sorularla şuan Google Images kısmını güzelleştiriyorlar. Muz yazdığında o çıkan resimler bilgisayar tarafından muz olarak algılanamasa bile insanlar artık algılayıp muz olduğunu teyit edebiliyor.

Şimdi Google datasıyla ve biraz teknolojik, koda bağlı güncelleştirmeleriyle neutral network sistemine geçiş yapıyorlar sanırım. Yukarıdaki oyun gibi gözüken olaydaysa "sistemin" güzel çalışıp çalışmadığını test ediyorlar. Tabii bu sistem deneyerek, görerek öğrenebildiği için aslında "muz" çiziminin nasıl bir şey olabileceğini de öğretmiş oluyoruz.

Bunun bir de site ayağı olan Google Analytics var ki onu çoğu site kullanıyor diyebilirim. Sitene giren kullanıcıların sayısı, yaş ortalamasını, yönelimleri(spor, film, müzik), 1 ay içerisinde tekrar girip girmediği gibi türevi dataları sağlayan bir servis.

Yani adamlar hareketleri takip edebiliyor zaten. Geriye görsel takip lazımdı onu da bu işle halledecekler. Bu uğraşların sonucu da onlara para olarak dönüşüm yapacaktır zannımca.(örneğin: Google Adwords)

Not: Yukardakiler şahsi düşüncem fakat ReCaptcha olayını araştırırsanız dediklerim hakkında bir kaç yazı bulabilirsiniz.

• MinaTo kullanıcısına yanıt
    Güzel anlatmışsın da reCaptcha olayında anlamadığım nokta şu, işlemi bedavadan bize yaptırıyor tamam ama ben işlemi yaparken zaten sonuç biliniyor. Yani ben reCaptcha da yazan şeyi yanlış yazdığımda hata veriyorsa doğru cevabı zaten bildiğini gösterir, veya yanlış resmi seçtiğimde hata vermesi de aynı durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtsydn -- 21 Kasım 2016; 1:11:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vay be, Google deki büyük (kirli) resmi görebilen tek ben değilmişim demek ki

• quote:

Güzel anlatmışsın da reCaptcha olayında anlamadığım nokta şu, işlemi bedavadan bize yaptırıyor tamam ama ben işlemi yaparken zaten sonuç biliniyor. Yani ben reCaptcha da yazan şeyi yanlış yazdığımda hata veriyorsa doğru cevabı zaten bildiğini gösterir, veya yanlış resmi seçtiğimde hata vermesi de aynı durum.

Şöyle düşün:
    Doğruya ulaşmak için elindeki bilgi ve gelecek bilgi diye ayıralım.

Elindeki bilgi: "Amet" diye biliniyor.
    Gelecek bilgi: "Ahmet" yazısı çoğunlukla yazılıyor ve doğru cevabın "Ahmet" olduğu anlaşılıyor.

Gelecek bilgi kısmında genele bakılıyordur.
    -%60 kullanıcı "Ahmet"
    -%30 kullanıcı "Amet"
    -%10 kullanıcı ise "asdasdsad" diyip karaladığını varsayalım.

Elindeki bilgide bir kere %10'luk dilim kapsanmıyor. Onlara hatalı de geç.
    %30'luk dilim elindeki bilgiyle aynı şeyi söylüyor ama sonuç olarak yanlış bilgi vermemişler. Doğru sayıyoruz bunu.
    Geriye %60'lık kısım ise %40'lık kısmın yanlış söylediği ve sonucun "Ahmet" olduğu bilgisini veriyor. O zaman sonuç "Ahmet"
    Bunu bir de sürekli güncellendiğini düşün. 10 kişide hatalı olsa da 100 kişide doğru sonuç yaklaşık olarak çıkacaktır.

reCaptcha fotoğraflı sorularda cevapları genellikle hatalı kabul ediyordu. Örneğin I(ı) yerine l(L) yazmak ve bir iki harf hatalı yazmak gibi. Bunu ben bir çok kez yaptım ve denedim.

Fakat bunu tabela ve buna benzer görsellerde yapmalısın. Bir ara Google 2 türlü görsel koyuyordu. Birisi tamamen bilgisayar tarafından hazırlanmış görsel ve yanında yazı içeren görsel şeklinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: THECERN

Vay be, Google deki büyük (kirli) resmi görebilen tek ben değilmişim demek ki

Mizahi mi yaklasiyorsunuz anlamadim hocamda google cidden cok izliyor kullaniciyi. Hani sen kimsinde seni izleyecek olayi degil. Adim asim takip esiliyoruz. Adamlar cebimize takip cihazlarini bize satarak koyuyor. Su an klavyeden yazdigim her kelime istatistik ediliyor cok kullanilanlar swype sozlugune ekleniyor.

Muhtemelen google su an bir istihbarat teskilati olsa fbi cia alayini cebinden cikaracak durumda ki zaten su an boyle kullanilmadigindan emin degiliz.

Arkdaslarimla hic telefondan arastirmadigim bir konu hakkinds yazisiyoruz whatsappta youtube a giriyorum cat anasayfa 1. Video.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.