Şimdi Ara

Quatro T1461 ANA KONU (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.026
Cevap
19
Favori
46.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acilin acilin ben doktorum

Nasil bir istektir çözemedim ama :) sanirim bu resimdeki islem isinize yarar

Gravitybox

Asagidaki ekrani aktif etin

Otomatik parlaklik seviyesi ayari

Quatro T1461 ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar herkesin Kadir gecesi mübarek olsun öncelikle. Forumda arattım ama bulamadım bu telefonda herhangi bir uygulama yüklemeden en çok kaç kişiye aynı anda SMS gönderebiliriz. Bide rehberde grup yapılabiliyormu. Yapılıyorsa en fazla kaç grup ve bu grupların içine kaçar kişi ekleyebiliyoruz. Bir dernekte görevliyim ve 450 kişiye SMS atmam gerekiyor. Bu işi Nokia 5800 ile yapıyorum ve çok zor oluyor. Biraz uzun bir soru oldu ama yardımcı olacak Arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Tekrardan hayırlı kandiller.

• bydublor B kullanıcısına yanıt
    Cep doktoru uzmani hocam tesekkurler gravitybox icin root gerekiyor mu

• El-Turko_67 kullanıcısına yanıt
    evet hocam gerekiyor. Bunlar sistem dosyaları üzerinde veri değişiklikleri yaptıkları için root gerekiyor. Zaten rootsuz android telefon biber ve domates kullanmadan menemen yapmaya kalkmak gibi bişi.
    Usenmeden herkese her seye yardimci olmaya calistiginiz icin tesekkur ederim kendi adima pcsiz tek programla root gibi bir sansimiz var mi peki?

• İlk sayfada her sey varmis orayi guzel duzenlemissiniz elinize saglik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet ilk mesajda atu arkadasimizin paylastigi bir apk dosyasi mevcut onu kuruyorsunuz. Roota tikliyorsunuz. Tel yeniden başlıyor. Rootlaniyor. Ancak rootlanan teller firmalar tarafindan garanti disina cikan cihaz olarak karsilaniyor.

• finedeep F kullanıcısına yanıt
    Rehberde grup kurabiliyorsunuz.

Sms uygulamasında sınır 100 kişi sanırım daha fazlasını eklemedi.

Ama telefonu rootlayıp Sms alıcı sınırını kaldırabilen modüller yazılımlar var. yada toplu mesaj programları.
  • Merhaba dostlar hepsiburada.com gezerken bu telefonu gördüm.
    Ucuz ve 1gb rami olması ilgimi çekti oyun oynamam face watsap filan arada haber okurum evden dışarıda çıkmıyorum.

Benim gibi bir kullanıcı için yeterli mi?

1.görüşmesi nasıl (ses yani alıp verme)
    2.şarjı nasıl gidiyor.
    3.ekranında video izlenir mi.
    4.müzik dinlerken ses çıkışı idare ediyor mu?
    5. Isınması nasıl iki facede takılırken arkadan bir müzik açsam kitlenip ısınır mı ?

Lütfen kullanan dostlar cevaplayıversin nuvo kart ile alsam 279 liraya gelicek ürün düşününce bu paraya android değil düzgün tuşlu telefon alınmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKANIM1987 -- 14 Temmuz 2015; 1:19:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Evet ilk mesajda atu arkadasimizin paylastigi bir apk dosyasi mevcut onu kuruyorsunuz. Roota tikliyorsunuz. Tel yeniden başlıyor. Rootlaniyor. Ancak rootlanan teller firmalar tarafindan garanti disina cikan cihaz olarak karsilaniyor.

Bence hocam garanti dışı olayı çok saçma bir uygulama bence altı üstü izin alıyoruz hatta dünyada root için bazı telefonlarda ayarlarda root menüsü bile var

Bknz:jiayu,meizu,xiaomi,zopo gibi markalarda ve pekçoğunda var bu.

Ben bunun büyük firmaların işten yırtmak için bahane olduğunu düşünüyorum.

Ama bence root garantiyi bozacaksada şöyle yapsalar root tan kaynaklı bir uygulama sonucu telefon arıza yaptıysa tamam garanti dışı saysın ama öteki türlü çok saçma geliyor eskiden hatırlıyorum bu root olayı garanti bozmazdı taki samsung knox sayacını ve bootloader kilidini telefonlarına ekleyene kadar ondan sonra diğerleride root garanti bozar akımına katıldı.

• benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Simdi aslinda amac su.
    Telefonu fazla kurcalayip bize is cikarmasinlar:) cunku merakli olan bizler sistem dosyalarina ulasip teli brick yapabiliriz. Anakarti yakabiliriz. Sonra servise is cikar. Bazen o is benim gibi partitionlari silmek, yanlis yazilim yuklemek, imei cortlatmak gibi ve bissuru seye neden olabiliyor. Serviste dogal olarak bunlarla ugrasmak istemez. Yada ucret karsiligi yapmak ister. Normalde servis yedek parca uzerinden para kazanır. Sarj soketi, ekran degisimi, kamera degisimi bunlar değişimi kolay ve zaman almayan seyler.
    Quatronun yaklasimi nedir bilmiyorum ama bir sehir efsanesine donusen root garantiyi bozar her yerde bozar.

Bana gore bozmali mi hayir:) parasini verdiğim bir telefonda kaliplara sıkıştırılmak istemem.

• quote:

Simdi aslinda amac su.
    Telefonu fazla kurcalayip bize is cikarmasinlar:) cunku merakli olan bizler sistem dosyalarina ulasip teli brick yapabiliriz. Anakarti yakabiliriz. Sonra servise is cikar. Bazen o is benim gibi partitionlari silmek, yanlis yazilim yuklemek, imei cortlatmak gibi ve bissuru seye neden olabiliyor. Serviste dogal olarak bunlarla ugrasmak istemez. Yada ucret karsiligi yapmak ister. Normalde servis yedek parca uzerinden para kazanır. Sarj soketi, ekran degisimi, kamera degisimi bunlar değişimi kolay ve zaman almayan seyler.
    Quatronun yaklasimi nedir bilmiyorum ama bir sehir efsanesine donusen root garantiyi bozar her yerde bozar.

Bana gore bozmali mi hayir:) parasini verdiğim bir telefonda kaliplara sıkıştırılmak istemem.

Evet hocam bazı firmalarda telefona root atmanı istiyor hatta bunuda kolaylaştırmak için telefonalrına root için ayar yapıyorlar.

Tamam bizim root tan kaynaklı yaptığımız bir arızadan para alsınlar ama çıkıp ta üretim hatalı parçayı hı bu telefon rootlu artık garanti dışı demesi saçma geliyor firmaların bu da biraz işin kurnazlığı değil mi yani hocam.yada root ile alakası olmayan bir sorundan dolayı da bu rootlu garanti dışı denmesi saçma.

Bunları yazıyorum ama arkadaşlar olayın quatro ile ilgisi yok ben sadece genel firmaların root ile ilgili duruşunu eleştiriyorum sakın quatro ya algılanmasın sözlerim quatro iyi bir markadır.ama root ile ilgili tutumlarını bilmiyorum quatronun ondan onlara kesinlikle bir şey demiyorum.

• Kullanıcılara beni de ekleyibilirsiniz. Son olarak açılış müziğini kapatmak için ana klasordeki muzikleri silmek mi lazım adını mı değiştirmeli?
    System/media klasorundeki bu iki empeuc dosyasinin adini degistirin yeterli olmasi lazim
     Quatro T1461 ANA KONU

Teşekkürler oldu :))
  • Herhalde bu açılıştaki ve kapanıştaki melodi bir tek benim hoşuma gidiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 14 Temmuz 2015; 1:53:02 >
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Hocam bazen çok dikkat çekiyor mesela gece herkes uyurken otobüste :) sesi de yüksek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses kalitesi masallah hd:) ben gerci telefonu oldum olasi titreşim modunda kullandigimdan sıkıntı yok. Sesli moddaysa da hemen arka hoparlore parmak koyuyorum

• quote:

Ses kalitesi masallah hd:) ben gerci telefonu oldum olasi titreşim modunda kullandigimdan sıkıntı yok. Sesli moddaysa da hemen arka hoparlore parmak koyuyorum

Bizdeki lükste kimsede yok hocam 300tl ye telefon alıyoruz bu niye gümbür gümbür diye sızlanıyoruz :)

Zaten yaziyor hocam :)

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.