Şimdi Ara

Qualcomm, orta seviye 5G akıllı telefonlar için Snapdragon 778G işlemcisini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Qualcomm, orta seviye 5G akıllı telefonlar için Snapdragon 778G işlemcisini tanıttı

Qualcomm, beşinci nesil mobil bağlantıya sahip gelişmiş orta sınıf akıllı telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir çip olan Snapdragon 778G 5G (SM7325) duyurusu ile mobil işlemci yelpazesini genişletti.

Ayrıca Bkz.Sharp Aquos R6 tanıtıldı: 240hz Pro IGZO OLED ekran, 1 inçlik dev kamera sensörü

Yeni yonga seti, 6 nanometre teknolojisi kullanılarak üretilmiş. İşlemci, 2,4 GHz'e kadar saat hızlarına sahip sekiz Kryo 670 çekirdeği içeriyor. Grafik işlemeden sorumlu birim ise Vulkan 1.1, OpenGL 3S 3.1, OpenCL 2.0 FP, HDR10 + ve HDR10 desteğine sahip olan Adreno 642L.

Snapdragon 778G'li ilk cihaz Honor 50 olabilir

Snapdragon 778G 5G platformunu temel alan akıllı telefonlar, 144 Hz'e kadar yenileme hızına sahip bir FullHD+ ekranla donatılabilecekler. 10 bitlik renk gösterimi desteğinden de bahsediliyor.

Qualcomm, orta seviye 5G akıllı telefonlar için Snapdragon 778G işlemcisini tanıttı

İşlemci, 192 milyon piksele kadar çözünürlüğe sahip kameralar, 36 + 22 milyon piksel yapılandırmasında çift kamera ve üçlü 22 megapiksel kamera desteği de sunuyor.

Çipin diğer özellikleri arasında Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 kablosuz adaptörlerin yanı sıra bir NFC denetleyicisi de bulunuyor. Ayrıca Qualcomm 3D Sonic ve 3D Sonic Max parmak izi tarayı desteği de mevcut.

Entegre Snapdragon X53 5G modem, 3,3 Gbps'ye kadar veri aktarım hızı sunan Snapdragon 778G, Quick Charge 5 hızlı şarj teknolojisi için de destek sunuyor.  Çin'den gelen bilgilere göre, Honor 50, Snapdragon 778G 5G mobil platformuna sahip ilk akıllı telefon olabilir.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/05/18/snapdragon-778g-5g-launched-honor-50-could-be-first-phone-to-feature-it/

• 780G'nin 6nm versiyonu.

• Snapdragon 780G'li mi 11 lite gibi bir telefonu Türkiye'ye getirmeyen Xiaomi'ye de selam olsun.

• Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt

Maalesef 5G konusunda acayip geç kaldık. O kadar çok şebeke var ki dünyada.

Biz daha seneye ihalesine çıkacağız. Ohoooo.

Normal getirmemeleri

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Maalesef 5G konusunda acayip geç kaldık. O kadar çok şebeke var ki dünyada.

Biz daha seneye ihalesine çıkacağız. Ohoooo.

Normal getirmemeleri

Açıkçası aldığı telefonu 4-5 sene kullanan benim gibi kullanıcılar için beklenen bir cihazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 18 Mayıs 2021; 22:17:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Kurzweil

Açıkçası aldığı telefonu 4-5 sene kullanan benim gibi kullanıcılar için beklenen bir cihazdı.

Alıntıları Göster

Haklısınız ben de 5. yılımdayım S7 ile. Halen de memnunum ama artık yavaştan "Beni sal yedek telefon yap beni" demeye başladı.

5G ile ilgili nedense üst segment cihazlarda bir penetrasyon var. Orta segmentte büyük ihtimalle kar marjı düşük ve o sebeple ciddi pazar payına sahip giriş, giriş+ orta ve orta+ segmentte üreticiler 5G'li cihaz satmak istemiyorlar.

Zaten network yok. Orta segmentte edeceğim kar marjını üst segmentten karşılarım diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 18 Mayıs 2021; 22:49:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ray Kurzweil

Snapdragon 780G'li mi 11 lite gibi bir telefonu Türkiye'ye getirmeyen Xiaomi'ye de selam olsun.

Koleksiyonluk üretmişler galiba bu dediğin telefonu aliexprestede yok satışta. Olsa avrupaya sipariş verip alacaktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Haklısınız ben de 5. yılımdayım S7 ile. Halen de memnunum ama artık yavaştan "Beni sal yedek telefon yap beni" demeye başladı.

5G ile ilgili nedense üst segment cihazlarda bir penetrasyon var. Orta segmentte büyük ihtimalle kar marjı düşük ve o sebeple ciddi pazar payına sahip giriş, giriş+ orta ve orta+ segmentte üreticiler 5G'li cihaz satmak istemiyorlar.

Zaten network yok. Orta segmentte edeceğim kar marjını üst segmentten karşılarım diyorlar.

Alıntıları Göster

Oneplus never settle mottosunu kırdı oneplus nord n10 çıkardı peynir ekmek gibi satılıyor avrupada 250 dolar civarına. Türkiye ye getirmedi ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Koleksiyonluk üretmişler galiba bu dediğin telefonu aliexprestede yok satışta. Olsa avrupaya sipariş verip alacaktım.

Alıntıları Göster

Çok güzel telefon ama yok hiçbir yerde.

Hocam ona yakın telefon istiyorsan oneplus nord 10 5g modelini tavsiye ederim. 220 dolara alabiliyorum aliexpreste. İki hattıda imei repair olabiliyor. Sd 690 işlemci var a77 çekirdeklerine sahip 350k falan AnTuTu alıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Hocam ona yakın telefon istiyorsan oneplus nord 10 5g modelini tavsiye ederim. 220 dolara alabiliyorum aliexpreste. İki hattıda imei repair olabiliyor. Sd 690 işlemci var a77 çekirdeklerine sahip 350k falan AnTuTu alıyor.

Hocam kalın bir cihaz Oneplus Nord. Samsung a52'nin 5G modeli var Türkiye'de satıldı bir ara. Olmadı ona yöneleceğim.

İnceliği 6.8-7.2 mm olan başka Snapdragon işlemcili 5G model varsa olabilir.

Hocam kamera çıkıntısı ile birlikte hesaplamışlar galiba kalınlığını, usb c girişi tarafından bakınca ince olduğu net belli oluyor telefonun. Elime alıp bakmadım ama resimde görünen o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Mayıs 2021; 21:25:20 >

A 52 ve 72'nin 5G modelleri gelmeyecek ülkeye resmi olarak bilginiz olsun.

• frostyXX F kullanıcısına yanıt

Hala bu numaraları yiyen varmı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.