Şimdi Ara

QOS DSCP Öncelik Sırası Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde pikatel combomax marka/model bir modem bulunmakta. Öğrenme sebepli qos denemeleri yapıyorum.

Şu an bağlantı şeklim : Telefon kablosu> Modem > Ethernet kablosu> Router (DHCP kapalı)> WiFi

şeklinde.

Konu şu: WiFi' den bağlı herhangi bir kullanıcıya, el ile statik IP verildikten sonra öncelik sırası oluşturmak istiyorum. Mesela fotoğraflarda olduğu gibi 192.168.1.100 adresine sahip kullanıcıya herhangi bir bağlantıda tam öncelik vermek istiyorum.

Örnek: 192.168.1.100 video izliyor başka kullanıcı yok performans maksimum.
    192.168.1.3 ve 192.168.1.4 wifi ye bağlanıyor. onlarda ayrı videolar izlemeye internette sörf yapmaya başlıyor. Tam bu sırada 192.168.1.100 kullanıcısı video izlerken kesintiler yaşamaya başlıyor.
    QOS ile bunun önüne geçebileceğime eminim fakat EF ( Express Forward ) seçiyorum. öncelikler 0 seçiliyor. ip adresi yazılmış durumda. statik ip veriyorum ama durumda değişme yok. Çalıştıramadım.

Bu noktada sizlerden yardım istiyorum. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var ise çok mutlu olurum.

Teşekkürler.

Modem: Pikatel combomax
    Router : Tenda D301 ( Aslında modem ama bridge modu açık ve dhcp kapalı yani router olarak kullanılıyor )
    Kullanıcılar: Tümü Tenda D301 ile WiFi üzerinden internete çıkıyor.

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

• Sorunuma çözüm bulabileceğinizi düşünerek sizleri konuya davet ediyorum arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerHazard

Sorunuma çözüm bulabileceğinizi düşünerek sizleri konuya davet ediyorum arkadaşlar.

Daha önce asus modemde QOS yapmıştım ancak sonradan edimax modemim de ve senin modeminde biraz karmaşık geldiği için açıklama yapamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasa86 -- 15 Şubat 2017; 22:23:7 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.