Şimdi Ara

Qnap ts 531P Cihaza dosya kopyalama hızındaki problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Bu işte tecrübesiz olduğum için çözüm yolunu bulamadım Qnap ts 531P Cihaz aldık cihaz gigabit switch e 4 ethernet kablosu ile bağlı durumda normalde tek bilgisayardan kopyalama hızı 110 mb ama ikinci bilgisayarda kopyalama yaparken hız düşüş yaşıyor yani 1. bilgisayar 90 a ikinci bilgirayar ise 15mb ile kopyalama yapabiliyor. biraz araştırma yaptım ve her iki bilgisayardanda 110 mb kopyalama hızına ulaşılabileceğini öğrendim. cihaz özelliklerindeki bütün ağ kablosu birleştirme yöntemini denedim fakat çözüm olmadı. qnap konusunda tectübeli bir arkadaşım acaba mümkünse TeamViewer yolu ile değil ise buradan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• Merhaba;

Bütün trunk yöntemlerini denemenize karşın hala aynı sonucu alıyorsanız düşük hızlı olan bilgisayarınızın network kartını kontrol etmelisiniz. Dediğiniz gibi teoride trunk yönetemi ile 4 kullanıcı aynı anda 1Gbps hız alabilir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemcakmak

Merhaba;

Bütün trunk yöntemlerini denemenize karşın hala aynı sonucu alıyorsanız düşük hızlı olan bilgisayarınızın network kartını kontrol etmelisiniz. Dediğiniz gibi teoride trunk yönetemi ile 4 kullanıcı aynı anda 1Gbps hız alabilir.

Kolay gelsin.

Selamlar, cevabınız için teşekkür ederim. Düşük hızda aktarım yapan bilgisayar yok. Eğer aynı anda aktarım yapmıyorsa iki bilgisayarında hızı 110 mb, ağdaki her hangi başka bir bilgisayarda aktarıma başladığımda hızlar dediğim gibi oluyor.

https://www.qnap.com/en/how-to/tutorial/article/set-port-trunking-on-your-qnap-nas-to-increase-the-bandwidth-via-802-3ad-protocol

Trunk işlemi için yukarda linkteki yazanları uyguladım.
    (yanlız sanırım versiyon farkından dolayı benim serverdaki işlemler biraz daha farklıydı) sonuç değişmedi.

Qnap ts 531P Cihaza dosya kopyalama hızındaki problem

Ben buradaki gibi yaparak denedim yanlızca "IEEE 802.3ad" yazan yeri balance olaranlardan birini seçtiğimde hız dengeleniyor iki bilgisayarda aynı anda 55 mb olarak gönderiyor.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.