Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (730. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .

Nissan CVT'nin yüksek torktan ve kullanım şeklinden kaynaklanan hassasiyeti var ...

2.el araç alanlar özellikle de bayiden düşük kilometreli otomatik olanlara dikkat, bu araçlar genellikle 2 tip oluyor ;

1.
    a) Belli bir firmaya filo olarak kiralanan ve süresi dolup geri gelenler (2 veya 3 senelik araçlar),
    bunları genellikle şirketler kullanıyor ve "nasılsa benim değil" zihniyeti hakim olduğundan çoğunlukla bir kaç kişi tarafından ve hoyrat kullanılabiliyor ...

b) Kiralama şirketlerine kiralanan araçlar,
    bunlarda 2-3 sene boyunca 80-100 ayrı kişi tarafından nasıl kullanıldığı belli olmayan araçlar ...

2.
    Birde, kişiye satılıp şanzıman arızası sebebiyle garantiden değiştirilen araçlar veya şanzımanlar var.
    Bu araçları veya şanzımanları bayi mecburen geri alıyor onarıyor, ve tekrar satışa çıkarıyor, veya garantiden değişen şanzımanların yerini alıyor ...

Bayi bu araçları satana kadar her türlü garantiyi veriyor ama sonrasında maalesef problemlerle uğraşmak size kalıyor ...

İlk başta dediğim gibi, Nissan CVT'nin yüksek torktan ve kullanım şeklinden kaynaklanan hassasiyeti var.
    Bu riski almak istemiyorsanız bayiden düşük kilometreli otomatik araç almayın ...
    Sonradan uğraşmak istemiyorsanız aldığınız 2. el aracın nasıl kullanıldığını bilerek alın ...
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 12 Eylül 2018; 21:30:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İrfan 3448

.
    .

Nissan CVT'nin yüksek torktan ve kullanım şeklinden kaynaklanan hassasiyeti var ...

2.el araç alanlar özellikle de bayiden düşük kilometreli otomatik olanlara dikkat, bu araçlar genellikle 2 tip oluyor ;

1.
    a) Belli bir firmaya filo olarak kiralanan ve süresi dolup geri gelenler (2 veya 3 senelik araçlar),
    bunları genellikle şirketler kullanıyor ve "nasılsa benim değil" zihniyeti hakim olduğundan çoğunlukla bir kaç kişi tarafından ve hoyrat kullanılabiliyor ...

b) Kiralama şirketlerine kiralanan araçlar,
    bunlarda 2-3 sene boyunca 80-100 ayrı kişi tarafından nasıl kullanıldığı belli olmayan araçlar ...

2.
    Birde, kişiye satılıp şanzıman arızası sebebiyle garantiden değiştirilen araçlar veya şanzımanlar var.
    Bu araçları veya şanzımanları bayi mecburen geri alıyor onarıyor, ve tekrar satışa çıkarıyor, veya garantiden değişen şanzımanların yerini alıyor ...

Bayi bu araçları satana kadar her türlü garantiyi veriyor ama sonrasında maalesef problemlerle uğraşmak size kalıyor ...

İlk başta dediğim gibi, Nissan CVT'nin yüksek torktan ve kullanım şeklinden kaynaklanan hassasiyeti var.
    Bu riski almak istemiyorsanız bayiden düşük kilometreli otomatik araç almayın ...
    Sonradan uğraşmak istemiyorsanız aldığınız 2. el aracın nasıl kullanıldığını bilerek alın ...
    .
    .
    +1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

Aliexpress siparişlerim geldi

Led ampulled çifti 12 dolar civarı

Qashqai cam ayna modülü 45 dolar

• Makyajlı kasanın direksiyonu güzel ...
    Bayiye gittim dedim direksiyon güzell, var mı stokta ne kadarr? olur mu benimkine?
    Dedi yokk, size yeni kasa verelimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: GEÇBATAN

Aliexpress siparişlerim geldi

Led ampulled çifti 12 dolar civarı

Qashqai cam ayna modülü 45 dolar
    Güle güle kullanın,
    Balık sırtı antende varsa tamamdır
    Yalnız 8000 Lm gündüz farlarıyla farklı görünecek ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 12 Eylül 2018; 19:46:40 >

• İrfan 3448 İ kullanıcısına yanıt
    balık sırtı sipariş verdim yolda henüz gelmedi
    8000 lümen ışık gücü
    6500k renk sıcaklığı var (beyaz ışık)

farı açınca zaten gündüz farlarının ışığı otomatik kısılıyor
    renk farkı olur mu demek istediniz?bana sorun olma ihtimali düşük geldi de
    uzun
    kısa
    sis hepsini sipariş verdim sisler gelmedi

plakalığa ve iç aydınlatmaları da led yapmak istiyorum
    iç aydınlatma beyaz ışık olduğu için uyarıcı etki yaparak uykuyu önlemeye yardımcı olabilir

sibop kapağına da led takılıyormuş o nasıl olur acaba?
    alıp denesek mi?

turbo yazısı
    xtronic cvt yazısı da sipariş verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: GEÇBATAN

balık sırtı sipariş verdim yolda henüz gelmedi
    8000 lümen ışık gücü
    6500k renk sıcaklığı var (beyaz ışık)

farı açınca zaten gündüz farlarının ışığı otomatik kısılıyor
    renk farkı olur mu demek istediniz?bana sorun olma ihtimali düşük geldi de
    uzun
    kısa
    sis hepsini sipariş verdim sisler gelmedi

plakalığa ve iç aydınlatmaları da led yapmak istiyorum
    iç aydınlatma beyaz ışık olduğu için uyarıcı etki yaparak uykuyu önlemeye yardımcı olabilir

sibop kapağına da led takılıyormuş o nasıl olur acaba?
    alıp denesek mi?

turbo yazısı
    xtronic cvt yazısı da sipariş verdim
    Benimkiler 5000 Lümen olduğu halde daha beyaz olduğu fark ediliyor ...
    Sis farını sadece görsel estetik için kullanacaksanız problem yok, teknik olarak siste beyaz ışık kullanırsanız hiç göremiyorsunuz ...
    Siboba let, turbo ve xtronic yazısı size kalmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 12 Eylül 2018; 21:23:53 >

• Merhabalar, Qashqai ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlara bir sorum olacak.

2009 ve 2010 model iki Qashqai arasında kaldım. 2009 olan 185.000, 2010 olan 215.000 kilometrede. Her ikisi de 66bin lira, ve her ikisi de 2.0 dci dizel Platinum otomatik model.

Bu modellerle ilgili internette bilgi bulmak çok zor, doğru düzgün bir video inceleme de bulamadım biraz eski olduğu için. Rica etsem kullanmış olan bir arkadaş tecrübelerini yansıtabilir mi? Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dersah. -- 15 Eylül 2018; 17:52:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dersah.

Merhabalar, Qashqai ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlara bir sorum olacak.

2009 ve 2010 model iki Qashqai arasında kaldım. 2009 olan 185.000, 2010 olan 215.000 kilometrede. Her ikisi de 66bin lira, ve her ikisi de 2.0 dci dizel Platinum otomatik model.

Bu modellerle ilgili internette bilgi bulmak çok zor, doğru düzgün bir video inceleme de bulamadım biraz eski olduğu için. Rica etsem kullanmış olan bir arkadaş tecrübelerini yansıtabilir mi? Çok teşekkür ederim.
    Dci benzinli olamaz o yüksek ihtimal 2000 motor dizel otomatik öneririm bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Dci benzinli olamaz o yüksek ihtimal 2000 motor dizel otomatik öneririm bu arada

Alıntıları Göster
    Hocam haklısın Dizelmiş yanlış bakmışım. Rica etsem kısaca bahsedebilir misiniz nedir + ve -leri?
  • İyi akşamlar arkadaşlar...Aranıza yeni katıldım..2017 Qaskaı design paket sahibiyim..Aracımdan indikten sonra kumandadan kapıları kilitmek istediğimde kapılar kilitlenmiyor..2.kumanda da aynı sorun var...Ancak kontağı yarım tur çevirip çıkartıp kumandaya basınca kapılar kilitleniyor..Bunun sebebi sizce nedir? Nasıl çözüme ulaşabilirim...Yardımcı olursanız sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: metinarda

İyi akşamlar arkadaşlar...Aranıza yeni katıldım..2017 Qaskaı design paket sahibiyim..Aracımdan indikten sonra kumandadan kapıları kilitmek istediğimde kapılar kilitlenmiyor..2.kumanda da aynı sorun var...Ancak kontağı yarım tur çevirip çıkartıp kumandaya basınca kapılar kilitleniyor..Bunun sebebi sizce nedir? Nasıl çözüme ulaşabilirim...Yardımcı olursanız sevinirim..
    Aracın anahtarın pili zayıfsa ona baktur yoksa sıkıntı büyük immo hatalıysa servis iyi öper

• İmmo arızasına servis garantide bakmıyormu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2012 model 1.6 otomatik benzin+lpg kullanıyorum. Hem ilk kez lpgli araç hem de ilk kez otomatik araç kullanıyorum. Sürüş kolaylığı açısından tavsiyeler verebilecek var mı acaba?
  • quote:

2012 model 1.6 otomatik benzin+lpg kullanıyorum. Hem ilk kez lpgli araç hem de ilk kez otomatik araç kullanıyorum. Sürüş kolaylığı açısından tavsiyeler verebilecek var mı acaba?
    Sürüş kolaylığını bilmem de mekanik olarak lpg filtre yağ bakımlarını erken yaptır arada yağını kontrol et zira qq lpgye çok uygun değil randıman vermiyo subaplar genelde yanıyo cvt bilinen cvt ömürlük rahat binersin biraz bağırır olsun o da otomatik konforu var sonuçta

• quote:

2012 model 1.6 otomatik benzin+lpg kullanıyorum. Hem ilk kez lpgli araç hem de ilk kez otomatik araç kullanıyorum. Sürüş kolaylığı açısından tavsiyeler verebilecek var mı acaba?
    araç TAMAMEN durmadan vites değiştirmeyin
    rampada araç parkederken şanzımana yük binmemesi için:

Şanzımanı D konumundan N ye alıp el frenini çektikten sonra
    AYAĞINIZI FRENDEN ÇEKİN!!! aracın yükünün el frenine bindigini hissedersiniz. Daha sonra frene geri basın ve P konumuna alın.

• Çok teşekkürler.
  • iyi günler.2013 1.6 black edition için 215 55 r18 ebatlarında lastik tavsiyesi alabilirmiyim.ayrıca 98v veya 98h olmasının farkı nedir.araç şehir içinde kullanılacak.ve yazlık veya 4 mevsim mi tavsiye edersiniz.yer uşak.

• herkese merhaba
    ikinci el dizel otomatik qashqai almayı düşünüyorum
    çok farklı fikirler okudum ses otomatik vites hakkında
    2016 ve sonrası en fazla 50000 km de bir araç arıyorum

sizin qashqai hakkında otomatik vites, yakıt, ses vb konulardaki düşünceleriniz neler?
    kullananlar daha doğru bilgi verir diye buraya yazıyorum
    ve bir sorum daha olacak hangi yıl modelin hangi özellikleri var artısıyla eksisiyle bana yardımcı olursanız çok sevinirim
  • barislr117 kullanıcısına yanıt
    98v 240km hıza kadar,98h 210km hıza kadar dayanıklı oldugunu gosterır.
    tamamen kullanım karakterine baglı spor kullanıyorsan spor desen alırsın konfor ıstıyorsan ona gore.kışları kar yagdımı cıkmam dıyorsan normal lastık al gıtsın ama cıkma zorunlulugum var dersen kesınlıkle kıs lastıgı al zaten yazlıgın omrunu uzatacagından malıyet kaybın cok olmaz ama guvenlıgını saglarsın.4 mevsımde contınentalın performansının ck ıyı oldugunu kullanan arkadasımdan duymuştum.Ama ben cok da 4 mevsımden yana degılım fıkrımce. . .
  • 
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.