Şimdi Ara

Q9650 4000 ghz 1.200 vlt ile full stabil (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
6.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UntouchablE

quote:

Orijinalden alıntı: zalman_1

quote:

orthos 4 çekirdek destekliyor mu ki?

occt ile linpack yapabilirseniz helal olsun

şu anda önümü ramlar kesiyor inanın işlemci çok iyi çıktı ve bu işlemciyi hava soğutma ile günlük 4500 ghz de kullanmak kaçınılmaz

hocam valla bir de occt linpack i deneyin daha benzeri yok onun :)

senimi kıracam bugün yarın onuda yaparım

• Güzel skor tebrik ederim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şu anda önümü ramlar kesiyor inanın işlemci çok iyi çıktı ve bu işlemciyi hava soğutma ile günlük 4500 ghz de kullanmak kaçınılmaz

teşekkür ederim.
    göreceksiniz çok farklı bir yazılım şu an sıcaklıklarınız 55 civarı ise onla rahat 70 i bulacak linpack yaparsanız

• quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

Güzel skor tebrik ederim

tşk ederim
  • arkadaşlar bende q9550 e 0 giga dq6 x48 ve 1 +1 kingston 667 ram var ama oc yapamıyorum neden olur ramdenmidir acaba birde big typhone cpu soğutucum var. highpower 750 waatt psu var ram denmi sizce ? 3ghz üstüne çıkmıyor .. :s
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim.
    göreceksiniz çok farklı bir yazılım şu an sıcaklıklarınız 55 civarı ise onla rahat 70 i bulacak linpack yaparsanız

yaw occt ile test yaptım ama düşüncem 2 dk kala ss almaktı son 2 dakikayı bekleyeyim dedim ama nah bekledim 4 ddk kala kendisi beklemeye aldı idle moniting diye ama soruzca bitirdi ve en yüksek sıcaklık 64 bir daha yapacağım ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zalman_1 -- 30 Mayıs 2010; 20:52:57 >

• Linx ile 1.2 vs 4 bin de bir test alip buraya resim eklermisin?
  • yeni bios yükledim sanki bir daha önceki bios daha iyi gibiydi ama f9 olayını kaldırmaşlar o iyi olmuş evet arkadaşlar buda son denemem ve günlüük 4200 de kullanacağım ramlar ise 4-4-4-12 920 mhz de artık benden bu kadar 5 günfür pc nin anasını ağlattım sırf ss almak için artık yorumlar size kalmış

Q9650 4000 ghz 1.200 vlt ile full stabil

• yeni bios ile dengeler alt üst oldu artık eski vlt ile aldığım ss leri alamıyorum buda son hali ama artık sınıra dayandı zaten pc ninde anası ağladı not bir yukardaki testim stabil değilmiş evet arkadaşlar yorumlar bekliyorum sizce yeterli değilmi acaba?

• evet

• buda son 3dmark evet arkadaşlar benden bu kadar artık olum veya olumsuz yorumlar size kalmış

• Tamam simdi oldu zaten o voltaj ile bana da hayal gibi gelmisti acaba mi dedim,neyse linx herseyi belli eder tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 31 Mayıs 2010; 15:55:32 >
  • vay be bala bak,böyle işlemci herkese düşmez ki
  • quote:

vay be bala bak,böyle işlemci herkese düşmez ki

• 4200 denemem ve sınır

• Bu islemcinin bu voltaj degeri ile 4200 mhzde calismasini aklim almiyor. Bende x48DQ6 gigabyte anakart ve islemci olarakta Q6600 var. Ben bu islemci ile birkez 4200 mhz kadar cikmistim 1,9 volt vererek. 65 nm teknolojisi ile 45 nm teknoloji arasinda bu kadar büyük bir fark olacagini sanmiyorum. Belki anakart ile islemci birbirine tam bir uyum icindedir ondanda kaynaklanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Bu islemcinin bu voltaj degeri ile 4200 mhzde calismasini aklim almiyor. Bende x48DQ6 gigabyte anakart ve islemci olarakta Q6600 var. Ben bu islemci ile birkez 4200 mhz kadar cikmistim 1,9 volt vererek. 65 nm teknolojisi ile 45 nm teknoloji arasinda bu kadar büyük bir fark olacagini sanmiyorum. Belki anakart ile islemci birbirine tam bir uyum icindedir ondanda kaynaklanabilir.

aslında vidinin tam 1.25 olduğuna emin değilim çünkü şu anda vidi 1.100 olarak gösteriyor
  • Bu hızda voltaj değerlerini tam olarak öğrenebilir miyim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Bu islemcinin bu voltaj degeri ile 4200 mhzde calismasini aklim almiyor. Bende x48DQ6 gigabyte anakart ve islemci olarakta Q6600 var. Ben bu islemci ile birkez 4200 mhz kadar cikmistim 1,9 volt vererek. 65 nm teknolojisi ile 45 nm teknoloji arasinda bu kadar büyük bir fark olacagini sanmiyorum. Belki anakart ile islemci birbirine tam bir uyum icindedir ondanda kaynaklanabilir.

aslında vidinin tam 1.25 olduğuna emin değilim çünkü şu anda vidi 1.100 olarak gösteriyor

zaten 1.25 vid li 3.0 bir işlemcinin 1.2 volt ile 4.0 çalışması biraz tuhaf 1.1 olabilir

• buda son test bu yaz sıcağında bu kadar yeter şimdi yorumlar sizden artık

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.