Şimdi Ara

Q9550 İNCELEME VE TESTLER (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
21.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Hafta İçinde Sistem Toplamayı Düşünüyorum,

Lanet Olası E0 Revizyondan Haberi Olan Var Mı ???
  • Yok haber halen malesef.
  • abi bekle nereye kadar ben aldım bekleyecen o sıra başka revizyon haberi çıkacak bekle artık bu teknolojiyle bekleme işi olmuyo
  • elinde p5q deluxe anakart ve q9550 cpu olan bir arkadaş oc ile ilgili bios ekranını ve ayarlarını gönderebilir mi? oc yaparken hata yapmak istemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaVinci

1 hafta kadar farkla daha fazla para vererek gittik 9450 aldık, hemen peşine 9550 fiyatı düştü , Q9450 (VID 1,082) EP35-DS4 anakart Tracer Led PC8500 ile default voltajlarda stok fan ile fsb'ı 448 (3584 MHz) e kadar getiriyorum, ama biraz fazlaca ısınıyor (60-65 derecelerde geziniyor) vendetta2 soğutucu alınca birazda voltaj vererek 450 yi geçebilecekmiyim bakalım. şu hali ile 450 yapınca işletim sistemine girerken çıkılıyor yada sisteme girdikten sonra reset atıyor.

Bendede aynı cpu var aslında çok ısınmıyor core tempin ve everestin yeni sürümüyle bak sıcaklıklara ..bende baya bi düşüş oldu.

• Testler için teşekkürler bende Q9550 alıyorum çok az kaldı...
  • Q9550 Yi eledim yeni işlemcim sıfır qx9650
  • arkadaşlar şu bileşenleri almayı düşünüyorum. intel 9550 quad işlemci ,asus P5Q-C anakart,asus en8800gt 1gb ddr3 256 bit ekran kartı,cooler master 460 watt rc-690 kk2 kasa,ne dersiniz uyum sorunu yaşarmyım?teşekkürler
  • Arkadaşlar sistem imzamdaki gibi işletim sistemi vista 32 bit kullanıyorum işleciye oc çekme konusunda kararsızım bi kaç sorum olcak
    1 pc yi yeni topladık fakat ben daha hızlı bekliyodum örnek winamp , solid 2008 açıyorum bence bastığım an pat diye açılması lazım (hızlı açılıyor ama ben daha hızlı bekliyodum açıkçası) işlemciye oc cekim diyom ancak bakıyom işlemci bu proggramları açarken hiç %100 e çıkmıyo ki %10 -40 arası anlık %70 e falan çıkıyo yani demek istediğim işlemciye oc yapsam pek bi fark olur mu ( 5-10 tane işlemci hız testi aynı anda yapınca %100 çıkıyo tabi) hdd de ahci kurulu
    2 Günlük kullanımda işlemcinin büyük oranda kullanıldığı yerler nedir yani ben oc yapınca testler hariç ne hızlancak
    Bu işlemciyi alcaklar yanlış anlamasın ben işlemciden çok memnunum hatta şöle bi örnek veriyim forumda bi konuda görmüştüm tek çekrdek kullanan bi işlemci hız testi var bunu iki bilgisayarda denedim gerçi diğer parçalar aynı değil ama sonuç şöle
    Hazır pc işlemci Q6600 2.4 test sonucu 7.8 saniye
    Benim pc işlemci Q 9550 2.83 test sonucu 4.8 sanye dediğim gibi diğer parçalar aynı değil

• şu an dünyanın hiçbiryerinde E0 revizyon satılmıyor..sadece newegg'in kullanıcı yorumlarında 1-2 taneye denk geldim.sanırım onlarda şanslarına aldılar işlemcileri..
  • q9650 Eo rev çok iyi fakat çok pahalı.
  • İŞTE YENİ EFSANE,
    Q6600'ÜMÜZE RAKİP ÇIKTI.............
    BUNUN DA G0 REVİZYONU ÇIKACAK MI ACABA?
  • Bu gün Cebit döüşü Vatan bilgisayarın Topkapı şubesine yolum düştü.Ayak üstü baktım ellerinde 1 tane Q9550 kalmış.C0 revizyonuydu.İlgili kişi stoklarının bittiğini yeni parti malın 1 haftaya kadar geliceğini söyledi.Sanırım yeni partide E0 çıkma olasılığı var.Neyse gelsin anlıyacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 7 Ekim 2008; 23:00:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Bu gün Cebit döüşü Vatan bilgisayarın Topkapı şubesine yolum düştü.Ayak üstü baktım ellerinde 1 tane Q9550 kalmış.C0 revizyonuydu.İlgili kişi stoklarının bittiğini yeni parti malın 1 haftaya kadar geliceğini söyledi.Sanırım yeni partide E0 çıkma olasılığı var.Neyse gelsin anlıyacağız.

C1 revizyon olması gerek dostum. E0 revizyon şimdilik hayal arkadaşlar..amerikada bile millet bulamazken biz daha 1-2 ay bekleriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thule -- 8 Ekim 2008; 8:54:51 >
  • Görüntü öyle malesef Şu 9650 ile arada acaip bir fark olmasa alıcağım ama kıyamıyorum paraya o kadarcık fark için.
  • q9650 için o kadar para vermeye değmez..bence q9550 işlemcilerin fiyatları gayet uygun ve makul..ben 5-6 ayda bir parça değiştiğim için q9550 çok uygun geldi..aslında amerikada extreme serileri bile yarı fiyatına var ama nasıl güveneceksin?oem satıyo adamlar...
  • İşlemcin hayırlı olsun.Güzel inceleme olmuş.
  • Arkadaşlar ben dün 09.10.2008 tarihinde ankara ve vatab bil. baktığım işlemcilerden hepsi C1 di E0 bulamadım aldım. paket tarihleri de Mavi Bil. 14.08.2008 Vatan da ise 22.08.2008 idi Vatandan aldım. ben O.C yapmam bilmem normal değerlerde boşta çekirdekler 45-50 arası.
    Sistemin havalandırması çok iyi. kasam Cooler Master Cosmos, zalman 9700 fan var fan hızı 2000. daha dün taktım macun olarak ta arctic silver 5 kullandım. önceki işlemcim q6600 dü. G0 olandan onda boşta ısı değeri 30-35 dereceydi. bu biraz fazla. çok yogun bir test yapmadım çekirdekleri şöyle böyle 10 dakika filan tam yükte çalıştırdım ama 50 dereceyi geçmedi. Dediğim gibi bunlar normal değerlerde çalışan bir işlemci için. Anakartımda p45 pro.
    son olarakta 9550 nin fanı çok hoşuma gitmedi dediğim gibi ben zalman fanı kullanıyorum anakarta bağlayıp nasıl çalışıyor bakmadım. ama bakır kısmı işlemciye değen kısmı q 6600 e oranla çok küçük ve daha hafif.
    anlatmak istediklerim biraz kopuk oldu ama idare edin işte.

• q9550 45nm mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: JAX

q9550 45nm mi?

evet.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.