Şimdi Ara

Python ile instagramda bir kullanıcının tüm fotoğraflarını indirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Instagramda kullanıcı fotoğraflarını indirmek için python ile küçük bir program yazdım. program kullanıcı adı, şifre yazıldıktan sonra takip edilen kullanıcıları listeliyor ve listelenen kullanıcı adlarından biri yazıldığında programın bulunduğu dizin altında pics/kullanıcıadı klasörüne belirtilen kullanıcının tüm fotoğraflarını indiriyor. win10 ile sorunsuz çalıştı ama diğer işletim sistemlerinde test edemediğim için düzgün çalışır mı bilmiyorum. Programla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. İlgilenen olursa kodlarını da yollayabilirim.

https://drive.google.com/open?id=1ECRNcIG9UNYG53STPcoPh-pYOgWH5j0v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilmali -- 17 Nisan 2018; 23:18:40 >

• Github'da paylaşabilir misiniz?
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Github'da resmi olmayan instagram apisini bulabilirsiniz. (https://github.com/LevPasha/Instagram-API-python)
    Bunu kullandım ben de. Üzerine aşağıdaki dosyayı ekleyip pyinstaller ile exe ye çevirdim.

https://drive.google.com/open?id=1t0UoPcbrY92o1zAoKAd0dZUGiAOExcK0
  • neyini yorumlayalım? burası kullanıcı forumu değil, ama sen exe'yi gönderip feedback istiyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Bir önceki mesajda kodun kendisi de mevcut. İlk mesajda kodu göndermedim çünkü python kullandıysanız daha önce bilirsiniz windowsta bunu çalıştırmak için python+requests lib+request toolbelt+instagram apisinin bilgisayarınıza yüklü olması gerekiyor.
  • Deneyeyim dedim. Normalda Insta hiç kullanmam. Rus yapımı Insta API'sini ekledim ancak diğer modülü kurarken hata verdi bıraktım. Python ciddi sorunlu bir platform.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 18 Nisan 2018; 12:0:48 >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi tüm kodları görebiliyorsun zaten. Evet farklı bir cihazla giriş yapıyor api ama hangi kodların hangi satırı şifremi parolamı çalıyor gösterebilir misin?
  • Hatayı stockoverflow da aratırsan büyük ihtimalle çözümü vardır.
  • halilmali H kullanıcısına yanıt
    SO'yu biliyorum tabi ki.

Python önceden çalışıyordu fakat bilgisayarımda OpenSSL veya başka birşeyi güncelleyince calışmamaya başladı. Biraz uğraştım çalıştıramadım.

Python çıtkırıldım bir sistem. Neyse ki cok önemli şeyler Pyhon ile yazılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 19 Nisan 2018; 1:49:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.