Şimdi Ara

.py .pyc uzantılı dosyayı .exe yapabilcek varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktaki gibi ufak bi dosya var pythondan anlayan biri çevirebilir mi lütfen ?

• Py2exe kullanabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun var yapamıyorum. Dosyayı sana atsam 2dk yapabilir misin ?
  • Windows'ta Python betiğini direkt çalıştırmak için daha cok Unix yöntemi kullanılır ki o da komut satırında python betik.py yazmak yerine sadece betik.py yazmayı sağlıyor. Python kurulu WinXP laptopumda denedim.

C:\Python27\python.exe için /usr/bin/python adında alias / sembolik link oluşturdum. Sonra direkt çalıştırmak istediğim python betiği ilk satırına #!/usr/bin/python ifadesini (shebang) ekledim ve betik direkt çalışabilir hale geldi. Detay görüntüler:

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Windows'ta Python betiğini direkt çalıştırmak için daha cok Unix yöntemi kullanılır ki o da komut satırında python betik.py yazmak yerine sadece betik.py yazmayı sağlıyor. Python kurulu WinXP laptopumda denedim.

C:\Python27\python.exe için /usr/bin/python adında alias / sembolik link oluşturdum. Sonra direkt çalıştırmak istediğim python betiği ilk satırına #!/usr/bin/python ifadesini (shebang) ekledim ve betik direkt çalışabilir hale geldi. Detay görüntüler:

Hocam emek verip anlatmışsın teşekkür ederim ama anlamıyorum gerçekten

https://forum.donanimhaber.com/m_120116811//tm.htm#120116811 şu açtığım konuya bi bakarsan neden .exe istediğimi görürsün

• Haa senin dediğiin durum biraz farklı ben Python dilini yeni öğreniyor ve o yüzden python .exe olur mu diye soruyorsun zannettim.

bugyang.py uzantılı dosyayı .exe ye çevirip çalıştırmayı denediğimde hata alır mıyım demişsin bahsettiğin setup ta onun çalışması zor bence cunku bugyang.py bir çeşit patch olarak düzenlenmiş ve onu çalıştırma yöntemini da açıklamış dolayısıyla sadece o yöntemle yani pythonloader.dll ile çalışabilir gibi görünüyor.

VC runtime hatasına gelince onu gidermek için biraz uğraşmalısın.
  • hocam şurdaki pyinstalleri deneyin bi:
    http://docs.python-guide.org/en/latest/shipping/freezing/#py2app

Direk kurulumu:
    pip install pyinstaller
    pyinstaller dosyaismi.py

bunları cmdye yazmanız lazım.
  • l0v3ly L kullanıcısına yanıt
    hatta siz direk bana atın onu ben çevirip geri atayım size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flcn4

hatta siz direk bana atın onu ben çevirip geri atayım size.

http://s9.dosya.tc/server/0ikox0/bugyang.rar.html | bugyang.py ve bugyang.pyc iki türlüde ekledim. Hangisi .exe olursa artık. Teşekkürler şimdiden
  • l0v3ly L kullanıcısına yanıt
    hocam olmadı bendede. sanırım bende dosya eksik yada kodda hatar var.
  • quote:

Tamam sağolasın herşey için.
  • Güncel. yardım lütfen.
  • quote:

Onun calışmayacağı belliydi cunku py2exe veya onun Mac versiyonu py2app; klasik bir Python uygulamasını bağımsız exe ye ceviriyor, oysa ki arkadaşın bahsettiği Python'un özel bir uygulaması ki zaten onu hazırlayan nasıl çalıştırılacağını da tarif etmiş (python loader dll 'i ile) sadece o yöntemle çalışır tek byte oynasa çalışmaz.

O duruma yardımcı olabilmek için; aynı uygulamayı (ki oyun galiba) kendi bilgisayarıma kurup bu Pyton patch'ini eklemeyi denemeliyim, ancak yıllardır oyun oynamadığım gibi sistemim harddisk, cpu, ram herşeyi kısıtlı old için istesem de kuramam gibi :) o yüzden net yardım etmek güç :)
  • Metin2 için bu kadar uğrasmayın.
    python loader kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.